strona główna aktualnosci władze statut protokoly uchwaly dojazd linki archiwa strona główna

Aktualności


SUKCES !!!

NARESZCIE - DZIŚ MAMY JUZ NA POWIERZCHNI WODĘ Z ODWIERTU W LIPIE. TAKA SAMA JAK W BADANICH 1960 ROKU. TO JEST ZWIEŃCZENIE NASZEJ PRACY 6 LETNIEJ. WODA DOBRA NA WSZYSTKO LEPSZA JAK W BUSKU
Jest nadzieja

Jest nadzieja, że już niedługo z odwiertu realizowanego przez gminę Zaklików wysączy się woda mineralna jak w latach 60 XX w.
Jednym z warunków koniecznych do uzyskania statutu gminy uzdrowiskowej jest wykonanie odwiertu i zbadanie zwartości wód mineralnych. Moim zdaniem trzeba to było zrobić 2 lata temu. Teraz gdy jest rok wyborczy i nie jest pewny kto będzie burmistrzem po jesiennych wyborach jest późno i trąci to działaniem pod publiczkę pana burmistrza Wójcika. Ale to sobie wyjaśnimy w odpowiednim czasie. Mówią, że lepiej późno niż wcale. Ostatnio swoimi kanałami dostałem info od inspektora nadzoru odwiertu, ze stopień mineralizacji na gł 140 m jest 1050 mlg/ litr i rośnie z każdym metrem. Oznacza to, że lada moment pojawią się wody mineralne o mineralizacji ok 3000 mlg/litr a to jest ilość ogromna. Nasze wody są super. Powtarzałem to zawsze i do znudzenia od 6 lat. To dzięki Lipa Zdrój dziś czekamy na efekty z nadzieją na to, że kiedyś ta woda będzie Was szybko, dobrze leczyć i wracać Wasze siły. My jako Lipa Zdrój drążylismy temat i różnymi sposobami wymuszaliśmy na gminie działanie. Opór był, ale nie odpuściliśmy dla dobra wszystkich tych co kiedyś będą się u nas leczyć. Zapewniamy, że w przyszłości także nie odpuścimy tematu – bo my jesteśmy uparte w dążeniu do celu Lipiaki i jak mówią mula na śmierć zamęczymy a w tym wypadku warto.
NAJNOWSZA POZYCJA O LIPIE

Nowa książeczka wydana w styczniu o poligonie Lipa

Zobacz zdjęcia
Doroczne zebranie członków

Zgodnie ze statutem Zarząd lipa Zdrój zwołuje zebranie członków na dzień 21 marca 2014r na godz 19 tą
OGŁOSZENIE

W ZWIĄZKU Z TRAGEDIĄ KTÓRA DOTKNĘŁA JEDNĄ Z NASZYCH LIPSKICH RODZIN ODWOŁUJEMY UROCZYTE ZŁOŻENIE WIEŃCA POD POMNIKIEM NIEPODLEGŁOŚCI I ZAPLANOWANY KULIG. NOWY TERMIN PODAMY.
KONDOLENCJE

W związku z tragiczną śmiercią jednej z naszych lipskich rodzin Zarząd i członkowie Lipa Zdrój składają wyrazy współczucia i ubolewania rodzinie i przyjaciołom rodziny zamordowanych 26 01 2014r Niech odpoczywają w spokoju
Nazwa Lasy Lipskie

Obserwując ostatnio internet coraz cześciej spotykam się z chasłem Lasy Lipskie. Bardzo mnie to cieszy, gdyż ta nazwa jest naszym wspólnym, dobrem tak Gminy Zaklików, Powiatu Stalowa Wola, jak i Województwa Podkarpackiego. Oczywiście nie mam nic do Janowa Lubeslkiego ani Gościeradowa ale o nazwę Lasy Lipskie trzeba walczyć aby wróciła ona na swoje miejsce - to jest miedzy dwie drogi krajowe Rzeszów - Lublin i Kraśnik - Staszów Wszystkim którzy używają tej prawidłowej nazwy sedecznie dziękuję, szczególnie zaś Mariuszowi Pędrakowi naszemu naczelnemu cykliście powiatowemu ze Stalówki / taki żart /
ZAPROSZENIE

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w dniu 1 go lutego 2014 planujemy ognisko z kuligiem. Jeżeli nie bedzie śniegu kulig na kołach. Przed ogniskiem o godz 17 tej złożymy wiazanki pod pomnikiem Tadeusza Kosciuszki w rocznicę jego urodzin/ 1746r/ Zapraszamy wszystkich chętnych. Impreza odbędzie się w miejscu do tego przygotowanym na naszej działce za pomnikiem. Dobry dojazd i miejsce do parkowania przy pomniku. Miejsce na ognisko fajne. Jeżleli coś się zmieni podamy wcześniej wiadomosć.
SPOTKANIE

ZARZĄD LIPA ZDRÓJ ZAPRASZA CZŁONKÓW I SYMPATYKÓW NA ZEBRANIE DN 11.01.2104 /SOBOTA/ O GODZ 18 TEJ NA SPOTKANIE. PODSUMUJEMY OSTATNIE WYDARZENIA I OMOWIMY PLANY DZIAŁAŃ NA NAJBLIZSZY CZAS.
WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2014 !!!ZDROWYCH SPOKOJNYCH ŚWIĄT ŻYCZYMY WSZYSTKIM NASZYM SYMPATYKOM I NIESYMPATYKOM TEŻ.

WSZYSTKIM SPĘDZAJĄCYM ŚWIĘTA POZA LIPĄ, NIEKIEDY POZA NASZYM KONTYNENTEM PRZEKAZUJEMY KAWAŁEK SYMBOLICZNEGO OPŁATKA I ZAPEWNIAMY ŻE LIPA NA NICH CZEKA.
MOŻE TO BĘDZIE INNA LIPA, MOŻE TO BĘDZIE LIPA SPA, ALBO ZDRÓJ - ZOBACZYMY.

PÓKI CO CZEKA TAKA JAK BYŁA WCZEŚNIEJ, JAK JĄ PAMIĘTACIE.


Wiązanka dla Józefa Piłsudskiego

Jako się było rzekło o godz 14.05 w niedzielę 8 mego grudnia byliśmy i złożyliśmy wianuszek Józefowi Piłsudskiemu w 146 rocznicę urodzin.
Wszystkim obecnym dziękuję i zapraszam na ok 4 lutego 2014 pod pomnik.
Planujemy ognisko z kuligiem po wiązance dla Tadeusza Kosciuszki tego samego co u nas na pomniku jest po lewej stronie

Zobacz zdjęcia
Święta za pasem, więc pozwólcie na fragmencik mojej książki "Rozdroże" Opisuję tu Lipę przedwojenną i jeden ze zwyczajów świątecznych

Wilele jest takich osób, które to znają, to jest część ich dzieciństwa lub młodości, ale z różnych względów są w USA, Australii lub innych krajach Europy.
Oni są wstydem tych co rzadzą Polską od 1989r. Bez względu na to pod jakim sztandarem. Ci co wyjaechali powini być tu z nami, ale za chlebem pojechali w świat. Ta stroną jest dla nich, żeby choć chwilę poczuli się u siebie.


Przy wszystkich świątecznych stołach prawie zawsze są podobne tematy poruszane, tak było i tym razem. Powoli znikało jadło ze stołu a napitki z butelek. W dobrym tonie było wypić, bo jak się nie piło, to była obraza gospodarza. Nawet dziadek Marcin wychylił kilka głębszych i jakby odżył. Zaczął najpierw bredzić o czapce, co mu ją ruski przez okno na brodach u Żyda zabrał. Nikt nie chciał słuchać tego, zaczął zatem coś bredzić o jakimś złocie schowanym w drzewie. Biesiadnicy byli już trochę weseli. Wszyscy chcieli gadać naraz i nikt nie chciał słuchać. Kobiety gadały o swoich sprawach. Dziadek widząc brak zainteresowania zamilkł był i zajął się niszczeniem machorki tak, że niedługo w niewietrzonej izbie zrobiło się szaro od dymu.
Był już głęboki wieczór, gdy Burek zaalarmował naruszenie strefy Michałowego podwórka.
Ktoś wszedł do sieni, zadzwonił dzwonkiem i wszedł do kuchni. Hanka i teść wyjrzeli z pokoju sprawdzając co tam się dzieje. W drzwiach stał młody chłopak ubrany w białą komże i biały wianek na na głowie na plecach miał dopięte skrzydełka.
- My tu jak co roku do wos, przychodziwa pytać czy możno zakolãdować?
-A jakże chodżta – odparła Hanka. Goście wyszli do kuchni przynosząc krzesło.
Do kuchni weszła kawalkada kolędników w strojach żołnierzy ubranych w zielone mundury z pasami na krzyż na piersiach założonymi, w czarnych spodniach z lampasami i w czapkach wysokich i z paskami pod brodę. Wszystko było pięknie i kolorowo ustrojone. Każdy z nich miał szablę przy boku. Króla Herod był ubrany podobnie ale zamiast czapki miał koronę na głowie. Feldmarszałka odróżniała piękna wysoka czapka bogato zdobiona kolorami. Syna królewskiego charakteryzował brak szabli. Śmierć była ubrana w białe prześcieradło i czapkę wysoką trójkątną z wycięciami na oczy i usta. Żyd w starym kożuchu i z baranią czapką na głowie z pytą w ręką i księgą pod pachą. Diabeł ubrany na czarno z osmoloną twarzą i widłami. Harmonista wszedł na końcu grając marsza.

Feldmarszałek wszedł pierwszy i rzekł;
Jak było za dawnych czasów, niech i teraz będzie, proszę o krzesło na którym król Herod usiądzie
Ma tu parę słów do zawiadamiania, aby oznajmić jego panowania.
Oto król Herod na tron zasiada.

Król Herod siada na krześle stojącym na środku kuchni i mówi;
Ach dajcie spokój domowi temu, jam jest król Herod światu całemu.
Mam moc rozkazów i panowania.
Pójdźcie hetmani z jasnymi gwiazdami, a i feldmarszałek z wami

Feldmarszałek;
Słucham się słucham królewskiej mości, jako dzwonka powinności,
który odpowiada za cesarskie łoże, oto królu Herodzie mam ostry miecz
którym zaraz wszystkich wyłożę.
Królu Herodzie doszła mnie dziwna nowina, w mojej żałości wielka przyczyna,
że się w miasteczku Betlejem narodziła dziedzina.

Król;
Czy to jest prawda, czy tylko bają, że go swym królem nazywają

Żołnierze;
Tak powiadają

Wszyscy śpiewają;
Ach biada biada mnie Herodowi, utrapionemu wielce królowi.
Żem ja takiemu czasowi złemu, popadł nieszczęściu i kłopotowi.

Król;
Mili żołnierze, rycerstwo moje, bierzcie w ręce miecze, pałasze, do Betlejem miasteczka biegnijcie, tam co do jednej dzieciny wszystkim głowy pościnajcie, a mojemu synowi fortuny nie dajcie.

Żołnierz pierwszy;
Najjaśniejszy panie, co tylko rozkażesz w tej chwili się stanie.

Żołnierz drugi do syna;
Ty synu królewski, dostałem rozkaz od ojca twego, abyś był ścięty, zrąbany na pałasz złożony i w ciemnym grobie położony.

Syn;
Ojcze mój ojcze, na tronie siedzący, wśród matek i dziatek płaczących.
Czy ty chcesz sam żyć i królować, a mnie masz życia nie darować?

Król;
Ach synu synu, ja władam tobą i sobą, byś był ścięty, zrąbany na pałasz złożony i w ciemnym grobie położony.

Syn;
Opamiętaj się ojcze nieczułego serca. Tron berło minie, moja dusza będzie zbawiona, a twoja na wieki potępiona.

Wszyscy śpiewają;
Żyj, żyj Herodzie żyj, żyj bogaczu. Zażyj wesela ale nie płaczu. Zażyj wesela w słonecznym kole, bo my stoimy na twym padole. Na twym padole, na twej dolinie, króla Heroda śmierć nie ominie.

Król;
Żołnierze, rycerstwo moje, bierzcie miecze, pałasze niechaj się nie boję.

Wszyscy śpiewają;
Nie bój się królu żadnej przyczyny,bo my stoimy jak twoje syny
Jak twoje syny, zbrojne rycerze, a na twój rozkaz mieczem uderzym.
Hej powoli z ułanami, bijcie ostro ostrogami. Hej ułani z lewej strony tu ułani, tam dragoni.
My się śmierci nie boimy, tylko swoją broń złożymy.

Feldmarszałek;
Otóż królu Herodzie spełniona twoja nowina. Ścięta głowa twojego syna. Ścięta zrąbana, na pałasz złożona i w grobie położona.

Król;
Dobrześ uczynił marszałku.

Aniołek;
Czym ci nie mówił, czym ci nie gadał, ty marnotrawny synie, że twoje królestwo szybko marnie minie. Zostanie ci tylko tron, berło i korona. A ciebie zabierze śmierć nieuproszona.Król;
Odejdź ode mnie biały nie obielony. Ja nie wierzę w twoje zabobony. Chciałeś ze mną powojować? Idź do piekła pokutować.

Wszyscy śpiewają;
Kazałeś królu, kazałeś królu, pościnać betlejemskie dzieci, a teraz tobie, a teraz tobie głowa z karku leci. Chciałeś, chciałeś trafić na Boga, przyszła na cię śmierć sroga z tronu wysokiego. Krew rozlewałeś, cały świat smucisz, z prochu powstałeś, w proch się obrócisz.

Aniołek;
Odsyłasz anioła stróża, sam będziesz w piekle gorzał. U mnie zaś taka trwoga, że śmierć stoi u twego proga.

Śmierć
Po górach i po lasach szukałam, aż cie w tym biednym domku znalazłam.

Aniołek;
Już ja cię królu opuścić muszę, bo śmierć i szatan czeka na duszę.

Król;
Nie dowiedziałem się prawdy u rycerstwa swego. Proszę mi zawołać rabina starego, niech opowie co widział i słyszał w Betlejem nowego

Feldmarszałek;
Rabinie stary, złóż królowi dary.

Wchodzi Żyd;
Jakie darty, jakie dary, ty kopciuchu stary. Na bok szable!!
Hej idzie, idzie, już mu blisko, jano mu ogon w dupie ścisko.
Stoje przed pańskim tronem, coby pies z łogonem.

Feldmarszałek;
Żydzie nie naśmiewaj się z króla potężnego.

Żyd;
A czego zabili Kainka, brata mego?

Król;
Z rozkazu mego. Bierzcie Żyda w pęty, w kajdany, niech będzie żyd rozstrzelany

Żyd
Hej pęty, pięty, Żyd mo czterdzieści cztery wykręty. Jedna kieszeń, droga kieszeń

Feldmarszałek;
Żydzie jakieście znaki przewidywali, jakoście się Mesjasza na świat spodziewali?

Żyd;
He he, to nie były żodne znaki, tylko psie flaki. Groch z mydłem, kluski z powidłem,
coby król monarcha wpod, i to wszystko naroz zjod Ni mioł by sie czasu oblizać.
Dojcie mi potańcować!


Żołnierze;
Żydzie, żydzie w Betlejem miasteczku, on tam leży. on tam leży w żłobie na sianeczku.

Żyd tańcując;
Wiem ja o tym, byłem przy tym, u mnie w sklepie byli. Trochę mydła i kadzidła u mnie nakupili.

Żołnierze;
Żydzie, żydzie, jak jo cie nauczę, jak cię z przodu, jak cie z tyłu pałaszem wymłócę.

Żyd;
Po co bić go, po co bić go, po co kajdanować , lepiej dać mu, lepiej dać mu trochę potańcować.

Żyd otwierał jakąż książkę i dawał potrzymać Hance. Hanka nie chciała trzymać to dał Antosiowi. Antoś trzymał książkę, Żyd się modlił i kołysał nad nią, a potem bił pytą po palcach trzymającego Antosia.
Gdy przedstawienie dobiegło końca, Michał zaprosił wszystkich do stołu. Kolędnicy stanęli koło pieca w pokoju i wypili po dużym sztaganie wódki zagryzając kiełbasą.
-Niech wom Bóg do zdrowie, szczãście i pomyśność na cały rok. Żebyżwa się spotkaly wszyskie na drugi rok w zdrowiu. Niech wom się darzy; w łoboże, w komorze, na podwórzu na polu. Niech wom się darzy na pierzynie i pod pierzynã. - zakończył życzenia król Herod.
Michał ukradkiem zbliżył się do aniołka i wsadził mu w rękę dwa złote.
-Wiwat wiwat już idziewa. Za kolãda dziãkujewa. Szczãścio, zdrowio i wszyskiego łod Jezuska malutkiego, hej kolãndna.! - zaśpiewali na odchodne. W chacie zapadła cisza po gwarnym przedstawieniu. Wraz z nimi odszedł stary lipski zwyczaj, który zbliżał ludzi i czynił ciężkie życie lżejszym. Przynajmniej w tym czasie w czasie świat.
W tej chwili w sieni załomotało. Hanka wybiegła do sieni i wpadła do komórki gdzie Żyd napychał za pazuchę co się da.
-A ty cholero jasno - wynocha z komórki! - rozeźliła się Hanka
Na plecy Żyda spadały razy miotły brzozowej. To też był rytuał. Tym bardziej, że co roku za Żyda przebrany chodził Stefan Pęzioł. Jeden z najbardziej lubianych ludzi w Lipie. Był to prosty człowiek, ale dobry uczynny i poczciwy. Nikt jak on nie grał Żyda w kolędnikach lipskich i nikt tak jak on tego nie lubił.

Zobacz zdjęcia
Warto pochwalić

W ostatnich tygodniach tak się zdarzyło, że spłonęło dwa drewniane budynki w Lipie. Stowarzyszenie Lipa Zdrój wyraża uznanie strażakom OSP Lipa za szybkosć działania i zaangażowanie w akcje gaszenia pożarów. Zanim inne jednostki dotarły na miejsce pożaru nasi już dawno gasili. Gratulujemy i życzymy sukcesów.
OSTRZEŻENIE

Wczoraj 4 go grudnia o godz 21,30 spłonęła stodoła w Lipie. Biorąc pod uwagę położenie obiektu, godzinę i brak w nim instalacji elektrycznej możemy mieć do czynienia z piromanem. Uważam, że zasadne byłoby zwracanie większej uwagi na swoje zabudowania po zmierzchu.
Podziękowanie

Dziękuję Radzie Sołeckiej i Radnym Lipy za zaproszenie mnie na "bombkę świąteczną" w niedzielę 8 -mego grudnia. Życzę, aby Wam impreza wyszła jak najlepiej.
Złożenie wieńca

W najbliższą niedzielę o godz 14 tej złożymy wieniec pod pomnikiem Naczelników w Lipie z okazji 146 - tej rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego Naczelnika i twórcy Państwa w 1918 roku. Chętnych zapraszamy.
Zebranie

Zarząd Lipa Zdrój zaprasza wszystkich członków na zebranie w dn 02.12.2013 w poniedziałek o godz 18 tej
SPOTKANIE

Dzisiaj tj 23 - go listopada 2013r o 16 tej mamy spotkanie z Radą Sołecką i Radnymi z Lipy. Zaproszenie przekazała nam pani sołtys Lipy. Nie znamy tematu spotkania ale myślimy, że przyniesie pozytywne efekty. Może dostaniemy propozycję współpracy , bo jak dotąd władcy Lipy nie widzieli potrzeby z nami się spotykać.

Już wiadomo o co chodziło Radzie Sołeckiej i Radnym Lipy. Nie chodzio o żadne zbliżenie stanowisk czy współpracę, tylko o to, że "ludzie nie wiedzą a chcieliby wiedzieć co dzieje się z działkami przekazanymi Lipa Zdrój przez Gminę Zaklików." Pojawiło się dużo zarzutów, że osobiście obiecałem szybko uzdrowisko, a nic nie zrobiłem, co zrobiliśmy ze śmieciami które były gdy działki przejmowaliśmy? Padała myśl, że boimy się, że działki te zostaną nam odebrane przez Gminę Zaklików. To tak w największym skrócie.


Wszystkie nasze pociągnięcia odnośnie gospodarowania działkami, oraz naszej pracy wkładanej w ideę utworzenia uzdrowiska i starania są widoczne na tej stronie. Nasza polityka informacyjna w stosunku do mieszkańców Lipy jest jawna i pokazywana na tej stronie. Nie przekonało to niestety naszych rozmowców i zarzucono nam, że wszyscy chcą wiedzieć - nie tylko użytkownicy internetu. Idąc na przeciw tym życzeniom opublikujemy i upublicznimy raport na temat gospodarowania działkami w sklepach w Lipie tak jak ukazywała się broszurka.

Jurek Drzewi
KOLEJNY SUKCES NAUCZYCIELI I UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

Znowu sukces uczniów naszej szkoły. Dwoje z nich zajęło drugie miejsca w konkurskie Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.
Naszej dyrekcji i nauczycielom gratulujemy efektów ich pracy. I z nauczycieli i z nagrodzonych uczniów jesteśmy dumni i życzymy sukcesów.

Ze strony Komendy Powiatowej Policji Stalowa Wola

"Ponad 150 prac, których tematyką było wakacyjne bezpieczeństwo napłynęło do stalowowolskiej komendy. W minionym tygodniu rozstrzygnięty został etap powiatowy konkursu i 9 najlepszych prac przesłanych zostało na finał wojewódzki. 

W powiecie stalowowolskim autorami najlepszych prac promujących bezpieczne zachowania, w poszczególnych kategoriach wiekowych, zostali:
Kategoria wiekowa 7-9 lat:
1. Zuzanna DUL – Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej,
2. Maria WILKOS – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Stalowej Woli,
3. Michał KOWALEWSKI – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Stalowej Woli.
Kategoria wiekowa 10-12 lat:
1. Wiktoria PYSZ – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 w Stalowej Woli,
2. Agata DRZEWI – Publiczna szkoła Podstawowa w Lipie,
3. Aleksandra LEWANDOWSKA – Publiczna Szkoła w Bojanowie.
Kategoria wiekowa 13-15 lat:
1. Kamila OTTO – Publiczne Gimnazjum nr 5 w Stalowej Woli,
2. Mateusz SKRZYPEK –  Publiczne Gimnazjum w Lipie,
3. Justyna JANUSZ – Publiczne Gimnazjum nr 5 w Stalowej Woli.

Najlepsze prace trafiły już do Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, gdzie odbędzie się podkarpacki finał konkursu.
Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !"
SUKCES HARCERZY Z LIPY

16 - tego listopada w sobotę, 99 ta Harcerska Drużyna Wędrownicza " Indygo "z Lipy odniosła duży sukces. Ta właśnie drużyna zdobyła pierwsze miejsce na Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "10 - ty hit Leżajsk 2013".
Sukces jest tym większy, że startowało 30 drużyn z całego regionu. Nasi harcerze zdobyli statuetkę, namiot i gitarę. Mając w pamięci ich obecność na odsłonieciu naszego lipskiego Pomnika Niepodległości i jak prezentują się na uroczystościach religijno - patriotycznych, cieszymy się razem z nimi. Gratrulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Tak jak obiecałem w czerwcu tego roku będziemy ich wspierać i pomagać w miarę naszych możliwości
Józef Piłsudski - rocznica

5 grudnia 1867 w Zułowie urodził sie Józef Piłsudski. Człowiek wielki, a zarazem zwykły, posiadający swoje wady ale i marzenia. Jego marzeniem była wolna Polska po 123 latach obcego buta. Marzenie sie spełniło . On mu pomógł się spełnić. Dlatego jest jego popiersie na Pomniku Niepodległości w Lipie. 5- tego grudnia złożymy mu wiązankę aby patrząc z góry na nas podkęcił wąsa i powiedział " Polska jest wielka tylko ludzie to s*urwysyny " a potem podkęcił drugiego wąsa i dodał " Ale w Lipie i okolicach - niekoniecznie "
Święto Niepodległości

Pierwszy raz dziś 10 tego listopada w wigilię Święta Narodowego złożyliśmy wiązanki pod Pomnikiem Niepodległości w Lipie. obecnych było ok 30 osób. Wszystkim z serca dziękuję. Mam nadzieję, że ta skromniutka kilkuminutowa uroczystość będzie obchodzona rokrocznie i zawsze w przeddzień Święta.
Zapowiadane ognisko trwało do godz 21.49 O tej godzinie skończono opowieści, śpiewy i umówiono sie na następny raz. Atmosfera była super.

Zobacz zdjęcia
Wigilia Święta Niepodległości

Dzisiaj o 14,30 planujemy skromniutkie złozenie wiązanki pod Pomnikiem Niepodległości w Lipie przy przejściu granicznym. Nie robimy żadnej pompy bo raz, że nas na to nie stać, dwa, że Dzień Niepodległości zaczyna kojarzyć się z zadymami i udowadnianiem sobie racji politycznych i zaszłosci historycznych. Ja jako prezes Lipa Zdrój do czasu gdy będę miał cokolwiek do powiedzenia w tej kwestii, będę starał się niedopuścić do zawłaszczenia tej przestrzeni przez jakiekolwiek towarzystwo polityczne czy psedopolityczne. Chcę - bo mam takie prawo z racji tego że włożyłem w tą budowę najwięcej kosztów, pracy i starania, aby każde święto obchodzone przy Pomniku Niepodległości w Lipie łaczyło nas wszystkich jako synów Rzeczypospolitej Polskiej tak jak to jest powiedziane w konstytucji RP. Czy to listopad czy maj będzie organizowana sktromna uroczystość złożenia wiązanki a potem ogólne ognisko dla wszystkich chętnych. Każdy będzie mile widziany. Dziś pogoda niepewna. ale ma sie rozpogodzić . Wszystko - plac i opał na ognisko przygotowane. Jurek Drzewi
PODZIEKOWANIE

Składam podziękowanie za dzisiejszą /31.10.2013r/ pracę przy sadzeniu drzewek na przejściu granicznym przy pomniku;
Barbarze Żołna
Barbarze Drzewi
Elżbiecie Hajder
Arkowi Stalmach
Adamowi Świś
Markowi Życzyńskiemu
Podziękowanie


Składam podziękowanie Panu leśniczemu Zbyszkowi Mrozowi i Nadleśnictwu Gościeradów za bezpłatne przekazanie drzewek na obsadzenie alejki pamięci na przejściu granicznym i wokól pomnika w Lipie. Jutro tj 31 pażdziernika sadzimy.
Ostatnio spotykamy się z gestami sympatii i poparcia z różnych stron co nas bardzo cieszy. Dziękujemy.
PODZIĘKOWANIA

Za dzisiejszą pracę przy placu pod ogniska dziękuje ;
Mirkowi Biszczakowi
Jankowi Kuziorze
Markowi Stelmachowi
Adrianowi Mazurowi
Jackowi Chamerze
Adamowi Świsiowi.

Jeszcze jedno popołudnie i zobaczycie 10 tego jaki fajny plac
Skanska

Bardzo cieszy nas współpraca z wykonawcą drogi wojewódzkiej 855 firmą Skanska. Mamy umowę użyczenia im działki na 1,5 roku, w zamian mają pozostawić nadmiar ziemi i wyrównać teren. Już nam pomogli przy pomniku za co im dziękujemy. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie to będziemy mieć fajnie wyrównany teren pod inwestycję a to są koszty dla nas nie do udźwignięcia. Oczywiście należne podatki do US za użyczenie płaci Skanska. Tak, że łączymy pożyteczne z pożytecznym.
Cieszymy się razem z Wami

Obserwując Lipę i organizacje w niej działające cieszymy się, gdy starają się one coś tworzyć dla miejscowości. Tak Stowarzyszenie " Tilia " organizuje kiermasze wypieków, wystawy Piękną gazetkę poświęconą sprawom Lipy wydaje ludzi związanych z Radą Sołecką. OSP Lipa w pięknym budynku remizy za którą otrzymałem druga nagrodę w konkursie architektonicznym powiatu Stalowa Wola może prowadzi swoją działalność statutową. Stowarzyszenie " Odnowa " z pomocą Gminy Zaklików skutecznie prowadzi restaurację pomników pamięci pomordowanych w pacyfikacjach, organizując przy tym msze okolicznościowe. Mamy cichą satysfakcję, że te jakże potrzebne organizacje aktywnie idą drogą - jak by nie było poniekąd przez nas przetartą. Wszystkim życzymy dużo sukcesów. My zaś zajmujemy się tym do czego jesteśmy - czyli szukaniem możliwości rozpoczęcia inwestycji Lipa Zdrój.
Święto Nipodległości

10 tego listopada / niedziela / o godz 14 tej organizujemy króciutką uroczystość złożenia wiązanek pod Pomnikiem Niepodległości w Lipie a potem ognisko na naszej działce. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zaprowiantowanie we własnym zakresie.
Walne zebranie członków Lipa Zdrój

Dzisiaj tj 23 sierpnia 2013r walne zebranie członków Lipa Zdrój podjęło uchwałę o zmianach w statucie dot zapisów o przkształceniu Lipa Zdrój w Organizację Pożytku Publicznego. Nasze biuro prawne przygotowuje już dokumenty pod tym kątem do Sądu. Daje nam to możliwość pozyskiwania środków fiansowych pod tworzenie bazy zdrojowej na naszych działkach.
Chwalę się

Toto są moje najmłodsze "dzieci"

Zobacz zdjęcia
Święto Śłużb Mundurowych

15 tego sierpnia na zaproszenia Związku Piłsudczyków RP braliśmy udział w Święcie Służb Mundurowych w Tomaszowie Lubelskim. Poza Mszą Św na rynku Tomaszowa Lub odbyła się część patriotyczna gdzie sztandar Lipa Zdrój został odznaczony złotym krzyżem Krajowego Związku Piłsudczyków RP. W ten sposób doceniono nas za krzewienie patriotyzmu i pamięci o Wielkim Naczelniku Państwa Polaskiego Józefie Piłsudskim , oraz Naczelniku Powstania narodowego Tadeuszu Kościuszce. Dostaliśmy także zaproszenie do Gdyni na obchody Krajowe XXV lecia powstania Związku Piłsudczyków RP. Jesteśmy zaszczyceni odznaczeniem i wdzięczni za wyróżnienie.

Zobacz zdjęcia
NADZWYCZAJNE WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW

ZARZĄD LIPA ZDRÓJ ZWOŁUJE NADZWYCZAJNE WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW NA 23 SIERPNIA / PIĄTEK/ NA GODZINĘ 18 TĄ W SIDZIBIE LIPA ZDRÓJ.
- ZMIANA STATUSU STOWARZYSZENIA PRZEZ DODANIE - ORGANIZACJA PORŻYTKU PUBLICZNEGO.
Przygoda życia

Wczoraj wyruszyła w trasę po Europie grupa 7 osób naszym busem. 3 osoby z Lipy, dwie z Małopolski i dwie ze Śląska. Mają przejechać 16 tyś km. Już dojeżdżają do Rygi - powodzenia. Wiecej na www.przygodazycia.eu
Rajd pieszy

No i udało nam sie fajnie w piekną pogodę przejsć trasę Rzeczyca Dł - Lipa. Dziś prowadziłem grupę KałaTurystycznego " Wędrowniczek" ze Stalowej Woli. Grupa liczyła ok 40 osób. Nieprawdopodobnie mili i sympatyczni ludzie. Nikt nie narzekał na długość trasy i komary. Na koniec odwiedziliśmy nasze wspólne przejscie graniczne i pomnik Odzyskania Niepodległości. Dziękuję szefowej grupy Pani Zofii Belewender i wszystkim za cudowny czas na trasie.
POMNIK ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI ODSŁONIĘTY W LIPIE

22-go czerwca o 15-tej w obecności mediów i mieszkańców okolicznych miejscowości i zaproszonych gości, odsłonięty został pomnik Odzyskania Niepodległości przez Polskę w 1918r. Mszę św za Ojczyznę odprawił ksiądz kanonik Stanisław Mroczek proboszcz parafii Lipa. Okrasił ją pięknym kazaniem z kontekstem patriotycznym. Dziekujęmy! Chór "Gloria" z Zaklikowa przygotował oprawę mszy św i dał koncert pieśni patriotycznych. Uroczystego odsłonięcia pomnika dokonali przedstawiciele; Stowarzyszenia Kościuszkowskiego z Racławic Kościszkowskich i Reprezentacja Polskiego Związku Piłsudczyków z Tomaszowa Lubelskiego. Oprawa muzyczna uroczysttości w wykonaniu Pauliny Solpa. Wszystkim serdecznie dziękujemy.
Nadmienić należy, że w krypty pod płaskożeżbami Tadeusza Kosciuszki i Józefa Piłsudskiego wmurowano ziemię z miejsc pamięci obu naczelników.
/Fotoreportaż dodamy /

Zobacz zdjęcia
PROPOZYCJA

Nasze roboty przy pomniku na przejsciu granicznym idą pełną parą, bo muszą iść, gdy na 22 czerwca miałoby byc odsłonięcie. Przypominam, że ta impreza jest organizowana przez Lipa Zdrój dla Was wszystkich i Wy będziecie odsłaniać ten pomnik. Jesteśmy w przededniu zamówienia tablicy fundatorów i wszyscy co w jakiś sposób nam pomogli na niej będą.

Jest jeszcze jedna sprawa.
Mamy ważne pamiatki po poligonie Lipa.
Zwracamy się z prośbą do wszystkich chętnych o pomoc w oraganizownaiu miejsca pamieci Poligonu Lipa. Chcemy go usytuować za pomnikiem, który bedziemy odsłaniać. Miałby to być teren ogrodzony siatką o wym ok 30 / 30m z budką strażniczą, bańką sygnalizacyjną - tą samą co była na wjeżdzie na poligon - szlabanem i tablicami ostrzegawczymi. Wszystko mamy oprócz ogrodzenia. Jest jeszcze sprawa nawiezienia ziemi i podniesienia tego kawałka terenu. W naszym zamysle docelowo byłoby to zarazem pole namiotowe do wypadów w Lasy Lipskie.
Zachęcamy zatem wszystkich chętnych do pomocy w organizacji tego miejsca. W szczególnosci harcerzy i turystów, grup surviwalowych paint baalowych. Tak jak przy pomniku, przy wejściu na plac pamięci poligonu Lipa będzie tablica fundatorów z nazwiskami, lub nazwami wszystkich, którzy się zaangażuja w to dzieło. Oprócz tego dostaniecie prawo bezpłatnego korzystania z tego terenu jako pola namiotowego.
Przy dobrych układach na maja drugiego ruku uroczyście byście otwarli ta inwestycję.

Gorąco zachęcamy Zarząd Lipa Zdrój
STAGNACJA

Ostatnio przejechałem kawałek Polski, szczególnie małopolski. Jako pasażer miałem okazję obserwować otoczenie jak się zmienia przez ostanie lata. Jako, że byłem długi czas w Bielsku Białej w latach 80 tych często jeżdziłem tą trasą. Jakie wnioski?
Miażdżące! Wszędzie gdzieś coś się dzieje coś się robi, tylko nie w Lipie, Zaklikowie Uważam, że władze gminy Zaklików kompletnmie nie są zainteresowane rozwojem gminy. Administrują nie mając żadnej wizji co robić dalej. Osobiście uważam iż popełniłem ogromny bład popierając pana Wójcika w wyborach na stanowisko wójta gminy. Porażka. Nie przekonują mnie opinie, że sprząta po P Polańskim. Wójt bez wizji, gmina bez wizji. To jest moje prywatne zdanie.
THE INVESTMENT OFFER

THE INVESTMENT OFFER
THE AIM OF INVESTMENT
The goal of investment is to set up a health-resort or medical spa in Lipa on the base of the local mineral waters, the climate conditions and the natural resources.
LOCATION
Localization of Lipa:
Country: Poland
Province: Podkarpacie
Poviat (administrative unit): Stalowa Wola
Commune: Zaklików
THE AREAS DESIGNATED FOR INVESTMENT
There is a possibility to allocate the investment on two plots of land:
Plot of land No. 527/1, area 5,19 ha
Plot of land No. 3248/2, area 29,14 ha
The two plots are located in Lipa, far from the built-up area. The plots are divided by the railway line relation Stalowa Wola-Lublin.
AREA ZONING:
In the land-use plan, which expired, the plots were defined as follows:
Plot of land No. 527/1, area 5,19 ha – for services
Plot of land No. 3248/2, area 29,14 ha – forest grounds that need deforestation
The plots belong to ‘Lipa Zdrój’ Association and have a land register kept by local court in Stalowa Wola.
TECHNICAL INFRASTRUCTURE
The medium-voltage power line runs through the both plots. There is a possibility to situate a transformer station on both plots as well as to connect the gas from the reduction station. The connection of water and sewage system from the community mains to the plot
No. 527/1 (area 5,19 ha) is also possible.


COMMUNICATION
Both plots have a direct access to the provincial road No. 855 relation Olbęcim – Stalowa Wola. Road exits to the plots have remained after the road modernization in 2012. Lipa has direct railway connections: Stalowa Wola, Lublin, Rzeszów, Kraśnik, Sandomierz, Tarnobrzeg.
CONTACT for cooperation
Jerzy Drzewi: phone number: 605555594; e-mail: projektydrzewi@gmail.com, www.lipazdroj.eu
Adam Świś: phone number: 600073667
HISTORICAL BACKGROUND
At the end of the 50’s of 20th century, during making a water intake for Nasycalnia Podkładów in Lipa, , the waters of unknown chemical components but with a strong hydrogen sulfide smell have been discovered at depth of 200 meters below ground level. After the analysis of chemical components, it occurred that there were the waters of a very high medical value (historical materials enclosed). Based on this, at the beginning of the 60’s of 20th century, the relevant authorities took an administrative decision to create the spa in Lipa for the total sum of 2,500 beds. The localization of the spa and borehole for gaining the waters for medical purpose was designated. Unfortunately, the political turmoils and administrative changes in Poland contributed to the withdrawal of this intent loosing the same an enormous chance to create a great spa.
SURROUNDINGS OF THE INVESTMENT
Lipa is located in Sandomierska Valley, in Lipskie Forests massif and Vistula and San rivers basin. There are the following cities within the radius of 100 km :
CITY
DISTANCE
POPULATION

Stalowa Wola
12 km
65,000
Nisko
23 km
15,500
Sandomierz
34 km
25,000
Tarnobrzeg
32 km
49,000
Kolbuszowa
67 km
9,500
Kraśnik
45 km
35,000
Janów Lubelski
35 km
12,000
Leżajsk

48 km
14,000
Rzeszów
75 km
182,000
Lublin
95 km
55,0000
Opole Lubelskie
85 km
9,000
together

766, 000

Taking into consideration the population density, it can be assumed that about 70% of city population live besides the biggest cities. It would be 537, 000.
All together, approximately 1.302.000 people live within the radius of 100 km from Lipa.
The nearest medical spa; the distance from Lipa:
Horyniec Zdrój -128 km
Busko Zdrój -145 km
Solec Zdrój – 101 km
Nałęczów Zdrój – 92 km

OUR VALUES

We have an access to one of the most active and valuable thermal waters occurring in the natural history which is used to heal diseases of motion organs, skin, heart, nerves and bones system. Civilization diseases are really hard to treat with the use of traditional methods.
Natural environment under the Nature 2000 protection.
Therapeutic climate confirmed by the studies made by PAN - Polish Academy of Science in 2010.
Location among agglomerations gives the possibility to develop the weekend treatment.
Unlimited possibilities of thermal base or spa development.
Very convenient conditions of acquiring land for investment.
The help and support from local government and ‘Lipa Zdrój’ Association on each stage of investment.
A constant help from the side of the Project-Service - an investment service local office.
Informacja

Stowarzyszenie Lipa Zdrój uprzejmie informuje, że w dalszym ciagu przyjmujemy gruz oraz zbędną ziemię na naszą działkę. Warunkiem jest to, że nie może być śmieci ani produktów agresywnych dla środowiska. Wywóz zgłaszać pod nr 60 555 594

Zarząd
Prace przy pomniku

Cały czas trwają prace przy budowie pomnika Odzyskania Niepodległości na przejściu granicznym pomiędzy Lipą a Dąbrowa Rzeczycką.
Wczoraj w sobotę ukończono szpachlowanie konstrukcji i jest przygotowana do szlifowania. Posadziliśmy wczoraj także jodły oddzielając teren wokół pomnika od reszty tworząc prostokąt. Posadziliśmy także 4 kasztany przy planowanym budynku kontroli celnej na przejściu. Budynek kontroli celnej jest już przygotowany do złożenia i czeka na dopełnienie aspektów prawnych inwestycji.
Przy pomniku pozostało jeszcze do zrobienia;
montaż nadbudowy
montaż orła na dachu
odlanie i montaż płaskożeżb w wykonanych już formach
odlanie sztukaterii na architrawie szt 8 i montaż jej
wykonanie płyt dla sarkofagów z ziemią w dolnej części pomnika szt 2
pomalowanie pomnika farbam antygrafiti
przywiezienie ziemi z Litwy, Warszawy i Krakowa
ułożenie marmuru na posadzce
wykonanie tablicy z nazwiskami fundatorów
ułożenie kostki brukowej wokół pomnika
posadzenie tui obok ogrodzenia gazowni
montaż tablicy informacyjnej i 4 szt ławek pomiędzy tymi tujami

Informuję, że moim celem jest aby pomnik był odsłaniany przez wszystkich obecnych na uroczystości. Mam nadzieję na akceptacje tej idei przez zarzad i członków oraz fundatorów tego pomnika. Każdy kto przybędzie przejdzie do historii jako ten który odsłaniał ten pomnik.

Datę odsłoniecia podamy z miesięcznym wyprzedzeniem i b edzie zależna od postępów w robotach.
Rozliczenie ze sprzedaży cegiełek na pomnik w Lipie

Lipa 14.05.2013rWÓJT GMINY ZAKLIKÓW


Działając na podstawie decyzji Wójta gminy Zaklików z dn 10 lipca 2012 r zn Or.5311.2.2012 uprzejmie informujemy, że w okresie od 10 lipca 2012r do 30 kwietnia 2013r rozprowadziliśmy cegiełki na łączną sumę 3540 zł, i tak;
20 zł – 12 szt = 240 zł
50 zł – 4 szt = 200 zł
100 zł – 31 szt – 3100 zł
razem 3540 zł
Koszt pozyskania 0 zł.
Poniższe środki rozdysponowano następująco:
3000 zł - wpłata dla firmy betoniarskiej jako zadatek na odlewy elementów pomnika.
100 zł - koszt paliwa na dojazdy w sprawach organizacyjnych oraz na budowę pomnika.
440 zł – częściowe pokrycie kosztów masy Gumosil na odlewy płaskorzeźb.

Zgodnie z ciążącymi na nas obowiązkami powyższe dane upubliczniamy na naszej stronie internetowej www.lipazdroj.eu.

Z up Zarządu

Jerzy Drzewi prezes zarządu

Adam Świś z-ca prezesa
Odwierty ropy i gazu cd

Jest kilka pytań na które nie znam pełnych odpowiedzi;
Dlaczego Lasy Państwowe Janów Lubelski i Gościeradów nie wpuściły kretów gazowych na swój teren? Bo sprawdziły mając parwników i swoje ścieżki, że to jest firma nastawiona na zysk bez żadnych innych celów. Jeżeli była był to lukratywny dill, to nikt z mieszakańców by nic nie oblizał. Wszystko poszłoby do studni bez dna - skarbu Wincenta do warsiawki. Tamci zorientowali się że mają do czynienia z czymś co może być miną i nie chcieli nawet negocjować o wejściu w teren nadeśnictw.
Dlaczego gminy Pysznica i Radomyśl wpuściły kretów? Jak już, to nie na swój teren tylko osób prywatnych,a jak częściowo na swój to widać budżet leży i czepiają się każdej deski ratunku żeby wyjść z długu. Pieprzenie, że będzie robota dla osób z regionu. To pieprzenie bo przy odwiercie pracuje kilka osób z licencjami - swoich ,zaufanych. Miejscowy to moze być stróżem za 50 zł nocka brutto. A zobaczycie w jakim stanie będą okoliczne drogi. Do każdej dziury trza kilkadziesąt samochodów ciężarowych - dowieżć odwieżć itp. To tylko niektóre "walory" na początek.
Wklejcie sobie to co napisałem i zobaczycie po jakimś czasie ile było w tym racji.
OPÓR

Wczoraj tj 12 tego kwietnia Zarząd Lipa Zdrój podjął decyzję o sprzeciwie dla rycia naszej ziemi przez poszukiwaczy ropy i gazu. Będziemy to robić wszelkimi dostępnymi środkami. Bez względu na efekty. Jeżeli będzie trzeba to ściągniemy ekologów. O efektach będę tu pisa

Zobacz zdjęcia
CZY TO JUŻ POCZĄTEK KOŃCA?????

Od ponad pięciu lat klęczę przed wszystkimi a w szczególności przed wójtami, radnymi stowarzyszeniami sołectwem i proszę i namawiam i zachęcam do współpracy aby stworzyć gminę uzdrowiskową Zaklików. Wszyscy bez wyjątku olewają mnie udowadniając, że jestem nic nie wartym śmieciem. Pomimo, że poświęcam czas, energię, pieniądze i wiedzę jestem traktowany przez radnych gminę i innych tzw lipskich Vipów jak wróg publiczny.
Dzisiaj dowiedziałem się, że istnieją plany wykonania odwiertów wydobywczych gazu łupkowego pomiędzy Lipą i Wolą Rzeczycką. Czy to już koniec? Tak, jeżeli projekt dojdzie do skutku poprzez wprowadzenie do gruntu ogromnych ilości wód chemicznych , wody lipskie zostaną skażone. Nie ma możliwości aby było inaczej - to będzie koniec idei Lipa Zdrój.
Jurek Drzewi
CEGIEŁKI

Informujemy, że jeszcze do końca miesiąca kwietnia możemy rozprowadzać cegiełki na budowę pomnika na pograniczu. jak już informowaliśmy każdy kto nabędzie cegiełkę za 100 zł zostanie uwieczniony na bocznej ścianie pomnika na tablicy fundatorów.
W tej chwili pracę nad elementami pomnika są mocno zaawansowane i mamy nadzieję, ze gdy pogoda dopisze na drugi tydzień kwietnia zaczniemy montaż. Montaż może potrwać do końca kwietnia. Od maja mamy zamiar rozpocząć prace dekoracyjne czyli płaskorzeźby i napisy. Przy sprzyjających okolicznościach odsłonięcie planujemy na czerwiec.
WESOŁYCH ŚWIĄT

Pomimo śniegu i mrozu za oknem, składamy wszystkim naszym gościom, przyjaciołom i dobrodziejom najgorętsze życzenia Wesołych Świąt i smacznego jajka.!!!!!!
Tradycyjnie ciepło i wyjątkowo pozdrawiamy tych co za granicą będą spędzać te Święta. Niech walą na naszą stronę i trochę będą z nami.

NASZ E- MAIL lipazdroj@interia.pl

Piszcie !
Będą utrudnienia na 855

Zaraz po świętach jeżeli pogoda pozwoli Skanska wchodzi na remont drogi 855 w Lipie. Będzie zmiana nawierzchni i przebudowa mostów na Złodziejce.
Lipa zmieni wygląd. Mamy zamiar zrobić zdjęcia drogi w kilku miejscach i wrzucić na stronę ku pamięci. Jak tylko trochę śnieg odpuści
PODZIĘKOWANIE

Składam podziękowania panu Dr Janowi Golbie Prezesowi Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP za umieszczenie naszej oferty inwestycyjnej na stronie Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP
Jurek Drzewi
Strzelamy na Wielkanoc

Zapraszamy wszystkich na 6 tą w Niedzielę Wielkanocną do kościoła do Lipy. Będziemy strzelać jak co roku. W tym roku planujemy dłuższą kanonadę ponieważ w tamtym roku zebraliśmy więcej na proch. W tym też zbieramy tak, że jak ktoś ma życzenie to może dać co łaska na proch na drugi rok.
Walne Zebranie Członków

Wczoraj odbyło się doroczne Walne Zebranie Członków Lipa Zdrój. Omówiono sprawy bierzące, finansowe i plany na najbliższą przyszłość. Zarząd uzyskał absolutorium jednogłośnie.
Prośba

Proszę wszystkich naszych zwolenników o wspieranie mnie/ bo na razie sam walczę / w upowszechnianiu nazwy Lasy Lipskie dla kompleksu lasów od drogi krajowej kraśnik - Nisko do drogi krajowej Annopol - Kraśnik. Ta kraina nosiła nazwę Lasy Lipskie i tak powinna się nazywać dalej. Możecie wypowiadać się i odwiedzać nas na stronie fun page fb

Zobacz zdjęcia
8 MARCA

WSZYSTKIM NASZYM PANIOM MAŁYM I DUŻYM NAJLEPSZE ŻYCZENIA SKŁADA STOWARZYSZENIE LIPA ZDRÓJ. smile
ODPOWIEDŻ AMBASADY AUSTRII

W grudniu ub roku napisałem pismo do Ambasady Austrii w Warszawie i wysłałem drogą elektroniczną informując o cmentarzu wojskowym w Lipie z Bitwy pod Kraśnikiem w 1914r Opisałem okoliczności jego powstania , stan teraźniejszy oraz podkreśliłem, że miejsce to przez cały okres od powstania do chwili obecnej było bezinteresownie pielęgnowane przez mieszkańców Lipy. Zadałem pytanie czy Ambasada Austrii nie byłaby zainteresowana w utworzeniu godnego miejsca pochówku żołnierzy Cesarstwa Austrii. dzisiaj tj 18 lutego otrzymałem takie oto pismo z Konsulatu Austrii.

----------------------------------------------------------------------------------------
GZ:

Betreff:

An:

Sz. Pan
Jerzy Drzewi
Usługi Projektowo-Nadzorcze w Budownictwie "PROJEKT-SERVICE"
Jerzy Drzewi
Lipa ul.Lipowa 19
37-470 Zaklików
e-mail: projektydrzewi@gmail.com

Kraków, 18 lutego 2013


Szanowny Panie!

Austriacki Konsulat Generalny w Krakowie informuje uprzejmie, że Pańska korespondencja dotycząca obiektu cmentarnego z roku 1914, znajdującego się na terenie zamieszkałej przez Pana miejscowości Lipa w Województwie Podkarpackim przekazana została przez Ambasadę Republiki Austrii w Warszawie – ze względu na tzw. terytorialny zakres kompetencji – do naszej placówki dyplomatycznej w Krakowie.

W międzyczasie pismo Pana przesłane zostało przez nas do Sekretariatu Generalnego Austriackiego Czarnego Krzyża w Wiedniu, ale również na ręce Pani Wojewody Podkarpackiej, Małgorzaty Chomycz-Śmigielskiej. Austriackie placówki dyplomatyczne nie są bowiem właściwym adresatem tego rodzaju korespondencji. Ponieważ jednak los tak ważnych miejsc pamięci i należyta dbałość o historycznie wspólne mogiły bardzo leży nam na sercu, razem z Panem postaramy się dowiedzieć, jakie kroki będzie można podjąć w opisanej przez Pana sprawie. Prosimy zatem o cierpliwość. O treści otrzymanych odpowiedzi poinformujemy Pana niezwłocznie po ich otrzymaniu.

Dziękuję raz jeszcze za Pańską ważną korespondencję i przesyłam serdeczne pozdrowienia z Krakowa.

Christophe Ceska
Konsul Generalny Republiki Austrii w Krakowie
ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE

ZARZĄD LIPA ZDRÓJ ZWOŁUJE WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE NA DZIEŃ 16 MARCA NA GODZ 18,00 W SIEDZIBIE LIPA ZDRÓJ PRZY UL LIPOWEJ W LIPIE
ZAPROSZENIE

Wszystkich chętnych zapraszam na mój wieczór autorski do Gminnego Ośrodka Kultury w Chwałowicach dnia 21 go lutego na godz 17.00. Zaprezentuję nową książkę "Legendy Lasów Lipskich', jak i postaram się coś powiedzieć na temat nowej powstającej książki pod roboczym tytułem " Rozdroże"
Jurek Drzewi
Ogłoszenie

UWAGA !!
Poszukujemy osoby lub osób które zajęłyby się pisaniem wniosków na dofinansowanie na różne dziedziny działania Stowarzyszenia Lipa Zdrój . Możliwość podpisania umowy zlecenia z ustaleniem wynagrodzenia . Udostępnimy bazę danych i będziemy współpracować. Wykształcenie nie jest istotnym kryterium lecz doświadczenie w pozyskiwaniu dofinansowania mile widziane.
Kontakt na FB lub pod nr 605 555 594
Zarząd Lipa Zdrój
Fun page Lipa Zdrój

Miło nam donieść, że wczoraj 27 stycznia utworzona została fun page Lipa Zdrój.
Za pomoc dziękuję Marcie Widła. link do strony http://www.facebook.com/lipazdroj

Zapraszamy do odwiedzania nas i komentarzy.
Ruszamy z pomnikiem

Powoli ale nieuchronnie przygotowujemy się do rozpoczęcia prac nad budową pomnika odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r.
Mamy już dokładny projekt, wyliczone materiały i uzgodnionych wykonawców.
Mam nadzieję, że na 3 go maja osłonimy. A jak nie zdążymy ? --- TO TYŻ BEDZIE.

Składam podziękowanie ;
P mec mgr Iwonie Miąsik Szwarnowieckiej
P mec mgr Andrzejowi Miąsikowi
za nabycie cegiełek na budowę pomnika.

Informujemy, że cegiełki można jeszcze nabywać osobiście na Lipowej w Lipie , telefonicznie , lub u każdego z naszych członków.
Rozprowadzanie cegiełek kończy się 10 maja 2013r.
Jeżeli będziemy przygotowywać odsłonięcie pomnika na 3 go maja to 15 tego lub 20 tego kwietnia będziemy musieli już dawać do grawerowania tablicę z nazwiskami wszystkich 100 złotowych nabywców cegiełek. Chcemy aby w czasie odsłonięcia wszyscy mogli już zobaczyć swoje nazwisko na pomniku.

Do chwili obecnej za cegiełki uzbieraliśmy kwotę 2950 zł
WESOŁYCH ŚWIĄT

ZDROWYCH SPOKOJNYCH ALE ZARAZEM WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA IDO SIEGO ROKU WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM LIPY, NASZYM PRZYJACIOŁOM I TYM CO POZA DOMEM SKŁADA ZARZĄD STOWARZYSZENIA LIPA ZDRÓJ
Konkluzja powyborcza

Też nie lubię przyspawanych do stołka , lecz w tej chwili jest sytuacja gdzie wszystkie siły trzeba skierować na znalezienie inwestora bo szkoda czasu.
Są możliwości i warunki dla inwestycji lecz jak to mówią - gdy Pan Bóg da kupca to diabeł faktora. Tak, że niestety gdy zacząłem muszę skończyć i doprowadzić sprawy uzdrowiska do końca. Miałem nadzieję że do wyborów sprawa rozpoczęcia inwestycji się wyjaśni - niestety pat.
Teraz jedyna droga to wszelkie siły rzucić na znalezienie inwestora i stworzenie mu idealnych warunków na wejście w teren.
Na Facebooku utworzyłem profil gdzie będę rozbudowywał listę znajomych i propagował ideę uzdrowiska. mam nadzieję na postęp w sprawie.
Profil - Jurek Drzewi - zapraszam
Jurek Drzewi
Zarząd Lipa Zdrój

13 listopada ukształtował się Zarząd i Komisja Rewizyjna Lipa Zdrój.
prezes - Jerzy Drzewi
z ca Adam Świś
z ca Jacek Chamera
skarbnik - Elżbieta Hajder
sekretarz - Sebastian Wożniczka

Komisja Rewizyjna
przewodniczący - Marek Życzyński
członek - Mirosław Biszczak
członek - Marek Stelmach
Nowy zarząd Lipa Zdrój

9 tego listopada w piątek na Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Członków LZ wybrani zostali członkowie nowego zarządu;
Elżbieta Hajder
Jacek Chamera
Adam Świś
Jerzy Drzewi
Sebastian Wożniczka

Do Komisji Rewizyjnej wybroano;
Marek Życzyński
Mirosław Biszczak
Marek Stelmach

Pierwsze zebranie z ustaleniem funkcji dzisiaj tj 13 11 2012r
Walne zebranie członków - nadzwyczajne

Zarząd Lipa Zdrój zwołuje Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków
na dzień 9 11 2012r w siedzibie Lipa Zdrój przy ul Lipowej 19 w Lipie na godz 18 tą.
Celem zebrania jest powtórzenie wyboru nowego zarządu w związku z błędem proceduralnym popełnionym w dn 24. 10 2012r na Walnym Zebraniu sprawozdawczo wyborczym.
DZIĘKUJEMY !!

SKŁADAM SERDECZNE PODZIĘKOWANIA CZŁONKOM USTĘPUJĄCEGO ZARZĄDU LIPA ZDRÓJ ZA DŁUGĄ I OWOCNĄ WSPÓŁPRACĘ.

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM KTÓRZY ZE MNĄ WSPÓŁPRACOWALI PRZEZ TE 4 LATA.

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM KTÓRZY WCHODZILI NA TĄ STRONĘ I KIBICOWALI NAM.
OCZYWIŚCIE STRONA ŻYJE DALEJ I MA SIĘ DOBRZE.

NA TEJ ZAKŁADCE MACIE PAŃSTWO HISTORIĘ NASZEGO DZIAŁANIA PRZEZ OKRES CAŁEJ KADENCJI. TUTAJ SĄ NASZE SUKCESY I PORAŻKI.
PRZEZ CAŁY OKRES JEDNAK STARALIŚMY SIĘ POPRZEZ WSZYSTKIE DOSTĘPNE NAM ŚRODKI NIE LICZĄC CZASU I ZDROWIA DĄŻYĆ DO UTWORZENIA UZDROWISKA W LIPIE.

JAK WIDAĆ TEMAT JEST BARDZIEJ TRUDNY NIŻ PRZEWIDYWALIŚMY.
MYŚLĘ, ŻE DALEJ PRZYSZŁY ZARZĄD BĘDZIE TRZYMAŁ KURS I WCZEŚNIEJ CZY PÓŹNIEJ CEL ZOSTANIE OSIĄGNIĘTY.
Rocznica w Kochanach

Nasz sztandar z uzbrojeniem uczestniczył w uroczystej mszy św w Kochanach w niedzielę 30 tego września w intencji pomordowanych mieszkańców tej wsi. Jest to 70 ta rocznica mordu niemieckich bandytów na tych mieszkańcach. Zaproszenie otrzymaliśmy już 3 tygodnie wcześniej od księdza proboszcza z Jastkowic - Dziękujemy.

Tutaj znajdziecie artykuł i zdjęcia
http://www.sztafeta.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6252:kochany-malekie-dzieci-wrzucali-do-palcych-si-domow&catid=84:w-regionie&Itemid=201
KONIEC KADENCJI ZARZĄDU

W ZWIĄZKU Z ZAKOŃCZENIEM KADENCJI ZARZĄDU KTÓRY UPŁYWA 24 PAŹDZIERNIKA ZARZĄD LIPA ZDRÓJ ZWOŁUJE WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW NA DZIEŃ 24 PAŹDZIERNIKA 2012 W DOMU KULTURY W LIPIE NA GODZ 18,00.
CELEM ZEBRANIA JEST WYBÓR NOWEGO ZARZĄDU LIPA ZDRÓJ ZGODNIE ZE STATUTEM STOWARZYSZENIA.
Spotkanie z prezesem Golbą

25 sierpnia w remizie w Lipie odbyło się spotkanie z Prezesem Gmin Uzdrowiskowych dr Janem Golbą. Prezes przygotował prezentację pod kątem możliwości utworzenia miejscowości i gminy uzdrowiskowej. Z materiału wynika, że Lipa posiada ogromny potencjał i możliwości pod tym kątem.

Zobacz zdjęcia
Cegiełki na budowę pomnika

W niedzielę odpustową zamierzamy rozprowadzać cegiełki na budowę pomnika odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku.
Zapraszamy do nabycia cegiełek przy kościele w Lipie
Artykuł do Gościa Niedzielnego

Ostatnio zostałem poproszony przez p red Andrzeja Capigę o napisanie kilku słów na temat różnic mentalnych między ludźmi wywodzącymi się z zaborów rosyjskiego i austriackiego. No i wyszło mi coś takiego. Zamieszczenie tekstu / nawet fragmentu/w tak zacnym piśmie jest dla mnie ogromnym zaszczytem.


Prawie sto lat Lipę i Dąbrowę Rzeczycką, Wolę Rzeczycką, Kępę dzieliła granica zaborów. Lipa była pod zaborem rosyjskim , zaś pozostałe wsie pod zaborem austriackim. Sto lat jeden naród wyrosły z jednego pnia rozłupał topór dziejów. Ten sam język, ta sama wiara tradycja historia lecz inny pan, inne prawo inna mentalność zaborców. Co się stało z tymi ludźmi przez sto lat? Pod względem materialnym nie było wielkich różnic. Wiadomo peryferie dwu imperiów. Tam gdzie bies dobranoc mówi. Nikt tu nie inwestował nikt nie rozwijał tych terenów. Bieda galicyjska i bieda ruska podobną miały twarz. Czy są zatem jakieś różnice między Galycjanami jak nazywano poddanych Franciszka Józefa w zaborze rosyjskim a Kołtunami jak nazywali poddanych Mikołaja drugiego cara Rosji w Galicji?
Tak są . Wiedzą to zarówno po jednej jak i po drugiej stronie byłej granicy. Ja od urodzenia wychowany w Lipie więc w zaborze rosyjskim przy samiuteńkiej granicy obserwowałem nasze charaktery. Z wiadomych względów ciężko oceniać siebie z drugiej strony , lecz co mogę od siebie to przedstawię
Mieszkańcy zaboru rosyjskiego musieli siłą rzeczy przystosować się do istniejących warunków stworzonych przez ówczesną Rosję. Warunki te nie należały do lekkich. Panował ucisk pod każdym względem tak gospodarczym jak politycznym. Drakońskie podatki na rzecz cara. Pańszczyzna i inne darmochy jak nazywano przymus pracy w folwarkach przez chłopów uczyniły z chłopów robotników przymusowych. Jak mówi przysłowie „ Z niewolnika nie ma pracownika” Tak tez to zostało.
Wolności obywatelskie praktycznie nie istniały. Językiem urzędowym był rosyjski, religią nadrzędną prawosławie. Poddani cara / Polacy/ wycofali się wewnętrznie jak tylko mogli najbardziej . Widać to było i może jeszcze jest po dzień dzisiejszy. Nie zawsze mówili tak jak myśleli. Uśmiechając się zewnętrznie i chwaląc coś w środku nie koniecznie tak odczuwali. Tak musieli robić aby przeżyć 123 lata zaborów. Od Lipy w kierunku Kraśnika i Lublina taką mentalność zaobserwowałem. Nie znaczy to ,że nie są ludźmi uczynnymi i życzliwymi, nigdzie nie spotkałem życzliwszych. Ta wyuczona dwulicowość do taka fasada obronna. Obrona przed siłą wyższą na którą nie było sposobu.
Ludzie z Galicji na naszych terenach postrzegani byli jako pewni siebie niekiedy gburowaci. broniący swego wszystkimi sposobami.
Jako młody chłopak po wojsku założyłem zespół muzyczny z kolegami z Dąbrowy Rzeczyckiej.
Byłem pełen obaw po tylu opiniach zasłyszanych od naszych Lipiaków.
Jak była rzeczywistość? Rzeczywistość była bezlitosna! Spotkałem ludzi przyjacielskich i uczynnych porządnych i pracowitych. Takie mam zdanie o Galicjakach. Niekiedy gdy jadę gdzieś w okolicach Dąbrowy Kępy czy Woli nad ranem ze wzruszeniem przypominam sobie moich przyjaciół Galonów; Zbyszka Moskala i Mirka Pamułę jak ich nazywaliśmy w czasach gdy wracaliśmy z grania nad ranem , zmęczeni ale szczęśliwi i młodzi. Dalej to są moi przyjaciele a nie gram już z nimi ze dwadzieścia lat.

Więc jak to naprawdę jest z tą Galicją? Ano tak , że nasi pradziadowie przemycali przez granicę ludzi do wolnego świata. Tam je Chameryka mówili. Tam ludzie byli wolni. Tam jednym z urzędowych języków był Polski. Tam za manifestowanie polskości nie jechało się za krąg polarny. Tam klęczało się przed Bogiem w świątyni katolickiej bez trwogi. Tam był wolny świat. Tam ludzie mogli więcej mówić co im się nie podoba. Tak też zachowują się ludzie wywodzący się z zaboru austriackiego. Oni mówią wprost co im się nie podoba. Bo to dla nich normalność, Oni nie byli gaszeni przez sto lat kagańcem takiego zniewolenia jak my. Oni walczą o swoje bo nie byli tłamszeni, gaszeni, zastraszani, Ich duch jest inaczej ukształtowany.
Tego zazdroszczę moim przyjaciołom z Galicji i tego gratuluję.
To jest pobieżna analiza różnic między nami a Galicją. Różnice zacierają się młodzi żenią się między sobą. Słowo Galon czy Kołtun ma już raczej wydźwięk humorystyczny, Nikt się nie obraża nikt nie czuje się urażony. Różnice znikają.
Stawiając rekonstrukcję przejścia graniczne między zaborami nie chcieliśmy budzić demonów przeszłości lecz pokazać to jako ciekawostkę historyczną naszych terenów i to nam się udało.
Zainteresowanie nas powaliło. W całej Polsce wiedzą już o Lipie i Dąbrowie Rzeczyckiej , dzięki właśnie tej rekonstrukcji. Obok budujemy pomnik odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Myślimy go odsłonić 3 go Maja 2013 roku
PODZIĘKOWANIE

STOWARZYSZENIE LIPA ZDRÓJ SKŁADA GORĄCE PODZIĘKOWANIA KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W STALOWEJ WOLI I FUNKCJONARIUSZOM PATROLUJĄCYM ZA OCHRONĘ NASZEGO WSPÓLNEGO PRZEJŚCIA.
WY NAS NIE WIDZICIE ALE MY WIDZIMY KAŻDY WASZ WJAZD NA DZIAŁKĘ I PRZEJAZD OBOK. W NIEDZIELĘ 11- go SIERPNIA O 3,23 NAD RANEM MIELIŚCIE NOSA WJEŻDŻAJĄC W CHWILĘ PO ZAJECHANIU POD PRZEJŚCIE CYWILNEGO AUTA. W UB. WEEKEND DWUKROTNIE WJEŻDŻALIŚCIE NA DZIAŁKĘ. DZIĘKUJEMY
OGŁOSZENIE

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE CIĄGLE ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ NABYCIA ARCHIWALNYCH PASZPORTÓW AUSTRIACKIEGO I CARSKIEJ ROSJI Z KOŃCA XIX w . w PASZPORTACH UZYSKACIE PIECZĄTKI STRAŻY GRANICZNEJ AUSTRO - WĘGIER I ROSJI Z TAMTEGO OKRESU. OSOBY PRZEJEŻDŻAJĄCE OBOK PRZEJŚCIA MOGĄ ZADZWONIĆ POD NR 605 555 594 I W CIĄGU 5 min ZOSTANĄ IM DOSTARCZONE KSIĄŻECZKI PASZPORTOWE.

DO CHWILI OBECNEJ ZEBRALIŚMY 2070 zl NA BUDOWĘ POMNIKA.
W TYM JEST 19 NAZWISK KTÓRE ZOSTANĄ UWIECZNIONE NA BUDOWANYM POMNIKU. SPORO JEST MAŁŻEŃSTW - ZACHĘCAMY DO ZAKUPU.
JAK WIDZICIE PAŃSTWO PRZEJŚCIE CIESZY SIĘ DUŻYM ZAINTERESOWANIEM I MYŚLIMY, ŻE POMNIK ŁADNIE SIĘ WKOMPONUJE W CAŁOŚĆ I LIPIE NALEŻY SIĘ TAKI POMNIK.

Akt wandalizmu

Dzisiaj z soboty na niedzielę z 28 na 29 lipca zostało zniszczone przejście graniczne które przyciąga bardzo wielu ludzi z okolicy. Myślę, że jest jakąś dumą dla Lipy i Dąbrowy Rzeczyckiej. Jak widzicie nie ma tam nigdzie logo Lipa Zdrój, wiec my mamy taką cichą satysfakcję , że to nasze dzieło. Donoszą mi, o rysownikach którzy rysują w swoich szkicownikach już to przejście. Trzy dni temu zdjęcia robiła jedna z zachodnich stacji TV. Cały czas widać ludzi czytających i robiąc zdjęcia z zainteresowaniem.

Po przekazaniu w użytkowanie Gminom Zaklików i Radomyśl przejście graniczne stało się mieniem publicznym, chronionym z mocy prawa.
Postępowanie wyjaśniające i dochodzenie prowadzone jest z urzędu.
Każdy akt wandalizmu jest ostro ścigany i karany.

Dzisiaj o godz 7.49 o przestępstwie została powiadomiona policja . Powiadomienie złożyła nie znana nam osoba przejeżdżająca rano drogą wojewódzką.

Grupa dochodzeniowa Komendy Powiatowej Policji ze Stalowej Woli przeprowadziła czynności zabezpieczające dowody przestępstwa do godziny 10.50.
Oprócz naszego przejścia zniszczone zostały także znaki drogowe. Z nich także zdjęto odciski palców i inne pozostawione ślady.

Jest nam przykro, że do tego doszło, tym bardziej że te budki nikomu w niczym nie przeszkadzają, a są tylko atrakcją w Lipie i Dąbrowie.
Nie mamy czym bardzo się chwalić więc każda taka rzecz jest cenna.

ZWRACAMY SIĘ Z PROŚBĄ DO WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW OKOLICZNYCH MIEJSCOWOŚCI I OSÓB PRZEJEŻDŻAJĄCYCH O OTOCZENIE OPIEKĄ TEGO OBIEKTU. PROSIMY ZWRACAĆ UWAGĘ JEŻELI W PRZYSZŁOŚCI ZOBACZYCIE TAKIE DZIAŁANIE.

Z GÓRY DZIĘKUJEMY

Zobacz zdjęcia
DZIĘKUJEMY I PROSIMY

DO CHWILI OBECNEJ ZEBRALIŚMY 1320 zł ZA CEGIEŁKI.
ZGODNIE Z UMOWĄ KAŻDY KTO NABYŁ CEGIEŁKĘ JEST ZAPISANY IMIENNIE.
KAŻDA CEGIEŁKA POSIADA NR KOLEJNY.
PROSIMY O NABYWANIE CEGIEŁEK - KAŻDY NABYWCA ZOSTANIE UHONOROWANY.
CEGIEŁKI BĘDĄ DOSTĘPNE W WYDZIELONYCH SKLEPACH I POD NR TEL 605 555 594.
MOŻNA INTERNETEM POD ADRESEM projektydrzewi@gmail.com


Jeszcze nie opracowaliśmy wzoru pomnika ale nie stać nas będzie na fanaberie.
Sukcesem będzie jeżeli odsłonimy go 3 maja 2013r
DZIĘKUJEMY
PRZEJŚCIE ODSŁONIĘTE

Zgodnie z zapowiedzią 15 tego lipca otworzyliśmy uroczyście zrekonstruowane przejście graniczne między zaborami rosyjskim i austriackim.
Piękna pogoda licznie zgromadzeni goście i mieszkańcy okolicznych miejscowości byli ozdobą uroczystości. Wmurowaliśmy także akt erekcyjny pod powstający pomnik odzyskania niepodległości w 1918 roku.
Uroczystość odbiła się echem w mediach i to nie tylko lokalnych.
Wszystkim dziękujemy.
Za kupno paszportów cegiełek gorąco dziękujemy i zachęcamy do zakupu.
Jeżeli uda nam się zgromadzić odpowiednią sumę bierzemy się do roboty.

Poniżej fotoreportaż z uroczystości

/Zdj dzięki uprzejmości Marty Widła - dziękujemy /

Zobacz zdjęcia
ZAPROSZENIE

ZAPRASZAMY NA OTWARCIE REKONSTRUKCJI PRZEJŚCIA GRANICZNEGO ROSJI I AUSTRO - WĘGIER. POZA TYM CO JEST NA PLAKACIE MAMY W OFERCIE HISTORYCZNE PASZPORTY OBU PAŃSTW NA KTÓRYCH MOŻNA DOSTAĆ HISTORYCZNE PIECZĄTKI PO PRZEJŚCIU GRANICY I KONTROLI PASZPORTOWEJ.
ROZPROWADZANE BĘDĄ CEGIEŁKI NA BUDOWĘ POMNIKA O NOMINALE 20 50 I 100 zł. PODCZAS OSŁONIĘCIA POMNIKA KTÓRE PLANUJEMY NA 11 GO LISTOPADA KAŻDY Z DARCZYŃCÓW UROCZYŚCIE OTRZYMA PODZIĘKOWANIE STYLIZOWANE NA STARY DOKUMENT, NATOMIAST NAZWISKA DARCZYŃCÓW NABYWAJĄCYCH CEGIEŁKĘ O WARTOŚCI 100 I WIĘCEJ ZŁOTYCH ZOSTANĄ WYGRAWEROWANE NA TABLICY FUNDATORÓW KTÓRA BĘDZIE UMIESZCZONA NA BOKU POSTUMENTU POMNIKA.

IMPREZA PLANOWANA JEST NA 15 TEGO LIPCA NA GODZ 14 TĄ
WYSŁALIŚMY ZAPROSZENIA DO NASZYCH PRZYJACIÓŁ PRAKTYCZNIE Z CAŁEJ POLSKI, SZWAJCARII I BIAŁORUSI.

ZOSTAŁA POWOŁANA KAPITUŁA BUDOWY POMNIKA NIEPODLEGŁOŚCI
W CHWILI OBECNEJ ZAWIERA 12 NAZWISK.
NIKT DO KOGO ZWRÓCIŁEM SIĘ Z PROŚBĄ O CZŁONKOSTWO W KAPITULE NIE ODMÓWIŁ.

SKŁADAM SERDECZNE PODZIĘKOWANIA :
RESTAURACJI "PRZYTULNA" STALOWA WOLA
FIRMIE "PREFBUD" STALOWA WOLA
PANU GRZEGORZOWI ŁUKASIEWICZOWI
PANU ZBIGNIEWOWI MARKUTOWI
PANU DIONIZEMU GARBACZOWI
PANU MATEUSZOWI PĘZIOŁOWI ZA WIELODNIOWĄ PRACĘ PRZY PRZEJŚCIU


Dziękuję także Martynce Chamera za pomoc przy wydawaniu zupy z kuchni polowej

Już możecie oglądać przejście graniczne niemal ukończone.
Prosimy Was o otoczenie tego miejsca opieką. To jest nasza Lipa Zdrój praca lecz dobro i Lipy i Dąbrowy Rz.
Już widzimy jak auta na obcych blachach zatrzymują się i oglądają co to też takiego powstaje.
Poniżej kilka zdjęć z prac przygotowawczych.

Zobacz zdjęcia
PODZIĘKOWANIE

Komitet Społeczny "Odnowa" składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy wsparli naszą ideę odnowy pomników pomordowanych mieszkańców wsi Janki, Kruszyny i Goliszowca na uroczystościach w Janikach i na Festynie Jagodowym w Lipie W szczególności;
Piekarnia "Złoty Kłos" Stanisław Kwiatkowski
Sklep Spożywczo - Przemysłowy Jolanta Szkutnik
Apteka w Lipie Magda Bojczuk
Porytowe Wzgórze 2012

Jak co roku tak i w tym uczestniczyliśmy w obchodach rocznicy bitwy pod Porytowym Wzgórzem.
/Składam podziękowanie za użyczenie zdjęć z uroczystości z Janik i Porytowego Wzgórza redakcji "Panorama Janowska" /

Zobacz zdjęcia
ROCZNICA WALK PARTYZANCKICH

Już tradycją się staje uświęcenie miejsc pamięci na naszych terenach. staramy się jak możemy sami i we współpracy z innymi pasjonatami.
Tak było w ostatnią niedzielę 10 tego czerwca pod Janikami.
Razem z fundatorem pomnika upamiętniającego potyczkę oddziału partyzanckiego Ojca Jana pod Janikami w czasie II wojny światowej Zbyszkiem Markutem organizowaliśmy mszę św i spotkanie. Przybyło ok 300 osób była strzelanie i kuchnia polowa.

Zobacz zdjęcia
UMIEŚCIMY , UMIEŚCIMY

Dostaję coraz więcej sygnałów, z prośbą aby umieścić "Broszurkę" na stronie, ponieważ nie każdy ma dostęp.
Faktem jest że w czerwcu mamy malutki jubileusik 3 lata ukazywania się tej "kartki". Doszliśmy do nr 47. W roku ubiegłym i w tym "Broszurka" wychodziła okazjonalnie, czyli nie w każdym miesiącu.
Postaram się umieścić wszystkie numery w następnym tygodniu pod pineską smile
ZAPROSZENIE

W IMIENIU ORGANIZATORA ZBIGNIEWA MARKUTA ZAPRASZAMY NA MSZĘ ŚW
POD POMNIKIEM OJCA JANA POD JANIKAMI.
DNIA 10 TEGO CZERWCA O GODZ 14 TEJ
PRZEWIDZIANA KUCHNIA POLOWA .

Z UPOWAŻNIENIA SPOŁECZNEGO KOMITETU "ODNOWA" PODAJEMY WIADOMOŚĆ , ŻE POD JANIKAMI BĘDZIE PROWADZONA ZBIÓRKA FUNDUSZY NA RENOWACJĘ POMNIKÓW POMORDOWANYCH W OKRESIE OKUPACJI MIESZKAŃCÓW GOLISZOWCA, JANIK I KRUSZYNY
Negocjacje

Trwają rozmowy Zarządu Lipa Zdrój z Konsorcjum inwestycyjnym z Jarosławia na temat warunków i możliwości wejścia w teren.
PODZIĘKOWANIA

Chciałbym w imieniu Lipa Zdrój podziękować całej Redakcji Tygodnika Sztafeta za opiekę medialną którą nas otacza przez te wszystkie lata. W szczególności zaś p red Malwinie Stefaniak za propagowanie idei Lipa Zdrój. Życzymy Wam powodzenia w pracy zawodowej i życiu osobistym.
Lipa Zdrój
Taka se myśl

Dzisiaj podpisujemy umowę dzierżawy inwestorowi części działki pod rozpoczęcie inwestycji Lipa Zdrój. Jest to zakończenie pewnego etapu naszych starań o to aby marzenia naszych ojców o uzdrowisku spełniły się. Jest to dopiero początek lecz jak mówi chińskie przysłowie "Kto zrobił pierwszy krok ma już pół drogi za sobą" Było, jest i będzie ciężko. to już tradycja. Ale jest nadzieja, że za kilka lat na tej naszej ziemi zacznie się dziać coś dobrego.
Zapewniam wszystkich mieszkańców Lipy i Gminy Zaklików, że żadne ziarnko Waszej ziemi nie zostanie zmarnowane. Ta działka ma służyć Wam i Waszym dzieciom do odbicia się od tej beznadziei i miernoty. Nie obiecuję Wam, że już niedługo wszystko zmieni się na lepsze, lecz obiecuję, że wszystko powoli ale skutecznie będzie szło ku dobremu. Będziecie widzieć rozpoczęcie inwestycji , będziecie czytać o kłopotach i problemach ale ten statek będzie płynął do portu.

Trudno w takich chwilach nie pomyśleć o tych wszystkich ludziach którzy pracują dla Lipy w Lipa Zdrój. Wszystkim wam dziękują, że pomimo mojego ...... charakteru jesteście ze mną. To dzięki waszej pracy jesteśmy tam gdzie jesteśmy. Kiedyś przyjdzie czas że będziecie mówić, - to myśmy zaczynali, to jest nasze dzieło. Kiedyś moja matka mówiła z dumą że to ona jako dziecko szkolne sadziła te topole co rosły obok drogi do Stalowej Woli. Tak będzie i teraz. Nie mogę także zapominać o byłym wójcie Ryszardzie Polańskim który to dążył do przekazania nam działek i podpisywał akt darowizny.
Panom radnym Mirosławowi Machowi, Bolesławowi Wałkowi, Marcinowi Wróblewskiemu, Krzysztofowi Zimińskiemu i innym radnym Gminy Zaklików za podniesienie ręki za - dziękuję.
Po zakończeniu przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej 855 planujemy zamówić mszę św polową w intencji inwestycji z otwarciem zrekonstruowanego przejścia granicznego.
Jest takie przysłowie " Co cię nie zabije to cię wzmocni" Póki co nie zabiło nas to co do tej pory przeszliśmy, więc trudno będzie nas zaskoczyć.
3 maja

Jak co roku tak i w tym braliśmy czynny udział w obchodach 3 go maja.
Byliśmy obecni na mszy św za Ojczyznę w kościele w Lipie . Dodatkowo w Lipie miało miejsce poświęcenie pomnika upamiętniającego bitwę oddziału Ojca Jana z Niemcami pod nasycalnią. Fundatorem jest syn jednego z członków oddziału Zbigniew Markut.

Zobacz zdjęcia
OGŁOSZENIA KOMITETU SPOŁECZNEGO "ODNOWA"

Z inicjatywy mieszkańców Janik i Lipy w dn 29 03 2012 r zastał założony Komitet Społeczny " Odnowa" Członkowie podjęli decyzję dotyczącą zbiórki funduszy na remont mogił pomordowanych mieszkańców Janik, Kruszyny, Goliszowca podczas pacyfikacji tych miejscowości w czasie II wojny światowej.
Pomniki na tych zbiorowych mogiłach wymagają renowacji stąd nasza inicjatywa.
W skład komitetu wchodzą; Danuta Krawiec, Krystyna Ozga, Małgorzata Drzewi, Jolanta Pyz, Emilia Zioło, Marian Janik, Jerzy Traczyk.
Więcej informacji pod nr ; 15 824 1302, 504 016 871, 784 662 769
oraz w piekarni "Złoty kłos " w Lipie.
Zarząd Komitetu Społecznego "Odnowa"
Zapraszamy

Zbigniew Markut jako fundator i Lipa Zdrój zapraszają na mszę św z poświęceniem pomnika poświęconego partyzantom Ojca Jana.
Uroczystość odbędzie się 3 maja za Nasycalnią podkładów przy starym trakcie kolejki z tartaku do nasycalni o godz 14 tej.
Warszawa

21 go kwietnia na zaproszenie Polskiej Fundacji Kościuszkowskiej braliśmy udział w uroczystości 218 rocznicy Insurekcji Warszawskiej przed pomnikiem generała na placu Za Żelazną Bramą. Uczestniczył nasz poczet sztandarowy i oddaliśmy salwę honorową na cześć Naczelnika.
Gwoli informacji - czujemy się związani z tym pomnikiem ponieważ braliśmy udział w jego uroczystym odsłonięciu w listopadzie 2010r.
Myślę, iż generał poznał nas jako swoich.

W obrazkach krótki fotoreportaż

Zobacz zdjęcia
ZAPROSILI NAS

21 kwietnia /sobota/ mamy zaproszenie od Polskiej Fundacji Kościuszkowskiej na obchody 218 rocznicy Insurekcji Warszawskiej. Zaproszenie wysłał Prezes Fundacji Leszek Marek Krześniak . Dziękujemy - jedziemy - a co ?
OGŁOSZENIE

ZARZĄD "LIPA ZDRÓJ" ZWOŁUJE NADZWYCZAJNE ZEBRANIE CZŁONKÓW NA DZIEŃ 26 KWIETNIA NA GODZ 19,00 W SIEDZIBIE LIPA ZDRÓJ PRZY UL LIPOWEJ 19.
CELEM ZEBRANIA JEST PODJĘCIE UCHWAŁY DZIERŻAWY INWESTOROWI 1 ha GRUNTU POD INWESTYCJĘ POD NAZWĄ
CENTRUM SPORTU I ODNOWY BIOLOGICZNEJ "LIPA ZDRÓJ"
ZAPROSZENIE

Stowarzyszenie Lipa Zdrój i im Anny Nagórskiej z Zaklikowa zapraszają mieszkańców Lipy na promocję książki Legendy lipskie i Rocznika Ziemi Zaklikowskiej w dużej części poświęconego Lipie.
Przedstawiony zostanie również laureat pierwszej edycji
" Człowiek Broszurki 2011"
Spotkanie odbędzie się w Domu Kultury w Lipie dnia 15 tego kwietnia o godz 17.30 Zapraszamy
PODZIĘKOWANIE

Wszystkim którzy wsparli nas w kwestii prochu na Wielkanoc składamy serdeczne podziękowania.
WESOŁEGO ALLELUJA !ŻYCZYMY WAM ABY Z JAJKA WIELKANOCNEGO
WYKLUŁO SiĘ WAM SZCZĘŚCIE ,ZDROWIE I DOBROBYT NA CALUTKI ROK
SERDECZNE I SPECJALNE ŻYCZENIA DLA TYCH CO ZA GRANICĄ
Legendy lipskie

Zgodnie z zapowiedzią wydana została książeczka " Legendy lipskie"
Zawiera 21 legend w tym opis rozpoczęcia I wojny światowej w Lipie i "Bitwy pod Kraśnikiem" na tym terenie widziane oczami 9 letniego dziecka.
Promocja książki nastąpi w Bibliotece Publicznej filia nr 2 na oś 25 lecia w Stalowej Woli.
80 stron format A5 oprawa miękka. Rysunki wykonał p Mariusz Bajek.
Cena 14 zł.
Książeczka dostępna w Lipie w kiosku lub pod nr tel 605 555 594.

Zobacz zdjęcia
Informacja

Informujemy wszystkich zainteresowanych, że na ul Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lub /obok Nadleśnictwa /jest stała ekspozycja lipskiej kolejki wąskotorowej.
Do darmowego zwiedzania taboru zaprasza - Nadleśnictwo Janow Lubelski
ŻYCZENIA DLA KOBIET

WSZYSTKIM NASZYM KOCHANYM PANIOM ŻYCZYMY DUŻO ZDROWIA POMYŚLNOŚCI I NOWYCH ROMANSÓW W TV. NIE TYLKO NA 8 MEGO MARCA ALE NA CAŁY ROK ! NO I ŻEBYŚTA NOS LEPI KOCHAŁY smile
zarząd Lipa Zdrój
WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE

ZARZĄD STOWARZYSZENIE LIPA ZDRÓJ ZWOŁUJE WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE NA DZIEŃ 24 MARCA NA GODZ 18,00 W SIEDZIBIE STOWARZYSZENIA
Uchwała Zarządu

Uchwała Zarządu Stowarzyszenia „Lipa Zdrój”


Zarząd Stowarzyszenia „Lipa Zdrój” na posiedzeniu w dniu dzisiejszym podejmuje uchwałę o skierowaniu do prokuratury wniosku o ukaranie osób publicznie szkalujących Stowarzyszenie „Lipa Zdrój” na forum strony internetowej www.zaklikow
,.net w zakładce „Na każdy temat” w temacie „ Co dalej z działkami pod sanatorium w Lipie „. Wniosek będzie skierowany z art 212 Kodeksu karnego. Wniosek dotyczyć będzie osób piszących pod nickiem; „ lesny” i „borsuk”
WYCINKA DRZEWA

W ostatnim czasie wydaliśmy sporo pozwoleń na pozyskanie drzewa opałowego na naszej działce. Przypominam , że każdy kto się do nas zgłosi dostanie pisemne pozwolenia na wycięcie i pozyskanie drzewa opałowego.
W naszym pozwoleniu określamy do czego jest zobowiązany zgłaszający się Na wycinkę posiadamy stosowne pozwolenie wydane przez leśniczego opiekującego się tym terenem. Jesteśmy świadomi, ze działki te były od zawsze zwyczajowym terenem pozyskania drzewa dla mieszkańców Lipy. Szczególnie tych którzy nie mieli środków finansowych na kupienie opału lub nie posiadali swojego lasu. Niestety ostatnio zaostrzają się przepisy dotyczące Natura 2000 i nasza działka znalazła się w propozycji objęcia jej strefą siedliskową. 20 tego grudnia ub r złożyliśmy prośbę do RDOŚ Lublin o przesunięcie granicy tej strefy w kierunku południowym, co skutkowało by uwolnieniem rzeczonej działki od wielu niedogodności dla przyszłego inwestora. Usunięcię halizny - bo w operacie urządzenia lasu jest tam halizna do usunięcia- spowoduje moim zdaniem inną klasyfikację terenu pod kątem wcześniej przywołanego projektu objęcia działki strefą siedliskową. Jest mi przykro z tego powodu, ze musimy to robić, ponieważ nie było dla nas problemem to , że ktoś bardziej ubogi zrobił sobie tam furę drzewa i ogrzał dom w którym marzły - być może małe dzieci. Pozostaje mieć nadzieję, że w niedługim czasie znajdziemy inwestora i sytuacja na rynku pracy gminy nieco się poprawi czego sobie i wszystkim życzę
OGŁOSZENIE

W dniu dzisiejszym Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków podjęło uchwałę o wystąpieniu ze struktur Stowarzyszenia San - Łęg jednogłośnie.
OGŁOSZENIE

UPRZEJMIE INFORMUJE, ŻE ZAKOŃCZONE ZOSTAŁO KOMPLETOWANIE LEGEND LIPSKICH. JEST ICH 20. DO KAŻDEJ Z NICH DOPRACOWYWANA JEST GRAFIKA W WYKONANIU P MARIUSZA BAJKA. WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAPRASZAMY DO PRZYŁĄCZENIA SIĘ DO WYDANIA. PLANUJEMY TAKŻE WYDANIE PAKIETU POCZTÓWEK Z TEJ SERII. KAŻDY MA PRAWO SIĘ DOŁĄCZYĆ FINANSOWO DO TEGO ZAMIERZENIA. WIELKOŚĆ WYDANIA UWARUNKOWANA BĘDZIE ILOŚCIĄ CHĘTNYCH DO ZAINWESTOWANIA . JEST TO PROJEKT KOMERCYJNY TAK, ŻE PRZEWIDYWANY JEST ZWROT INWESTYCJI. POSIADAMY JUŻ ISBN.
W PRZYPADKU BRAKU CHĘTNYCH KSIĄŻKA ZOSTANIE WYDANA MOIM STARANIEM TJ PROJEKT SERVICE.
CZĘŚĆ MATERIAŁU ZNALAZŁA SIĘ NA TEJ STRONIE.

TO OGŁOSZENIE PROSZĘ TRAKTOWAĆ JAKO CAŁKOWITE OTWARCIE SIĘ LIPA ZDRÓJ PRZEDE WSZYSTKIM NA MIESZKAŃCÓW LIPY I GMINY ZAKLIKÓW ABY W PRZYSZŁOŚCI NIE ZARZUCANO NAM PRYWATY.
NASTĘPNYM NASZYM KROKIEM JEST PRZYGOTOWANIE OFERTY BIZNESOWEJ DLA INWESTORÓW. ISTNIEJE DUŻA SZANSA NA ROZPOCZĘCIE INWESTYCJI W PRZYSZŁYM ROKU.


1 GO MAJA PLANUJEMY OTWARCIE ZREKONSTRUOWANEGO PRZEJŚCIA GRANICZNEGO MIĘDZY LIPĄ I DĄBROWĄ RZECZYCKĄ. MAMY JUŻ BARDZO ZAAWANSOWANE PRACE NAD ELEMENTAMI TEGO PRZEJŚCIA.
W CHWILI OBECNEJ JESTEM NA ETAPIE ZBIERANIA MATERIAŁÓW DO OZNAKOWANIA PRZEJŚCIA ORŁAMI CESARKIMI , I WZORAMI PASZPORTÓW ; CARSKIEGO I CESARSKIEGO. ROZMAWIAŁEM JUŻ Z PINB W SPRAWIE LEGALNOŚCI TEJ INWESTYCJI.
PODCZAS OTWARCIA PRZEJŚCIA CHCIELIBYŚMY WMUROWAĆ KAMIEŃ WĘGIELNY POD POMNIK ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W 1918R.

UWAŻAM, ŻE SĄ TO ZAMIERZENIA JAK NAJBARDZIEJ REALNE.
DAJĄ NAM ONE WYPRACOWANIA "DUSZY" DLA MSC LIPA I DĄBROWA RZECZYCKA.

ZAZNACZAM, ŻE W CHWILI OBECNEJ NIE POZYSKALIŚMY ŻADNEJ POMOCY OD NIKOGO I NIKT NAM TAKOWEJ NIE OFEROWAŁ. WSZYTKO ROBIMY WŁASNĄ PRACĄ I ZA SWOJE PIENIĄDZE.

ZWRACAM SIĘ Z UPRZEJMĄ PROŚBĄ DO MIESZKAŃCÓW LIPY O ZROZUMIENIE I CHOCIAŻ ODROBINĘ LUDZKIEJ PRZYZWOITOŚCI ABY NIE POWTARZAŁY SIĘ TAKIE SYTUACJE JAK OSTATNIO, ŻE ZOSTALIŚMY ANONIMOWO OSKARŻENI O NIELEGALNY WYRĄB DRZEWA CO SKUTKOWAŁO NIEPOTRZEBNĄ KONTROLĄ.


WSZYSTKO CO ROBIMY ROBIMY DLA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW LIPY I GMINY NIKT NIE MOŻE NAM ZARZUCIĆ NIEUCZCIWOŚCI I PRYWATY.
OGŁOSZENIE

INFORMUJEMY, ŻE ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ POZYSKANIA DRZEWA OPAŁOWEGO NA NASZEJ DZIAŁCE 30 HA W RAMACH CZYSZCZENIA. POSIADAMY WSZYSTKIE STOSOWNE POZWOLENIA. WARUNKIEM JEST UZYSKANIE PISEMNEGO ZEZWOLENIA OD NAS I USUNIĘCIE WSZYSTKICH DRZEW Z CZYSZCZONEGO OBSZARU. - NIE POBIERAMY OPŁAT
GRATULUJEMY!

Nasza redaktorka Marta Widła dostała propozycję pisania w portalu Stalowe Miasto.
Zawsze uważałem , że dziewczyna ma potencjał i zdolności Przepowiadałem jej sukces w dziennikarstwie. Wyszło na moje. Myślę, że to jest jej początek drogi do dużego sukcesu. Jestem dumny że u nas zaczynała.
Podczas rozmowy obiecała mi, że nigdy nie zapomni gdzie jest jej mała ojczyzna i gdzie były początki jej pisania i zawsze będzie próbowała promować Lipę w świecie.
Z serca gratuluję i życzę ogromnego sukcesu.
DZIĘKUJEMY

15 tego stycznia 2012 przekroczyliśmy 50 tyś wejść na naszą stronę.
Serdecznie dziękuję w imieniu Lipa Zdrój wszystkim którzy nas odwiedzają.
NADZWYCZAJNE WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW

Zarząd Lipa Zdrój zwołuje nadzwyczajne Walne Zebranie Członków na dzień 30 stycznia na godz 18.00 w siedzibie przy ul Lipowej 19.
Zarząd podjął uchwałę rekomendującą członkom opuszczenie Lokalnej Grupy Działania San Łęg co zostanie przedstawione na zebraniu.
Zebranie Zarządu

W sobotę zwołane zostało zebranie Zarządu w sprawie przedstawienia Walnemu Zebraniu Członków zasadności pozostawania w strukturach Lokalnej Grupy Działania San Łęg.
OGŁOSZENIE

W związku z nikłym zainteresowaniem konkursem na najładniej ubrany dom świąteczny informujemy , że jesteśmy zmuszeni go odwołać .
WESOŁYCH ŚWIĄT !!!
ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA WSZYSTKIM NASZYM ZIOMKOM I SĄSIADOM. TYM KTÓRZY SĄ DALEKO PODAJEMY RĘKĘ I ŻYCZYMY ABY BYLI TU JAK NAJSZYBCIEJ

DO SIEGO ROKU !!!
POŚNIK LIPSKI

No i jak tu się nie cieszyć po takim pięknym spotkaniu jak to dzisiejsze. Z obawami robiliśmy ten pośnik lipski, ale to co się stało przeszło moje oczekiwania. Całość jest dziełem Małgorzaty Drzewi która trzymała pieczę jako główny koordynator imprezy. Smaczne jedzenie które zrobiła jedna z najlepszych kucharek w Lipie p Irena Garbacz, oprawę muzyczną kolęd wykonały dziewczęta z chóru po przewodnictwem Pauliny Solpa. Piękne słowo wygłosił ks proboszcz Stanisław Mroczek. Pomimo tego, że nie zapraszaliśmy indywidualnie zaszczycili nas obecnością ks Władysław Kozak, i dyr ZS w Lipie Dariusz Chmielewski. Wszystkim dziękujemy tym którzy przyszli nas odwiedzić i podzielić się opłatkiem. Dziękuję także p Marii Pęzioł za pomoc. dziękuję wójtowi za pomoc finansową. Wszystkim naszym członkom tak bardzo zaangażowanym w tą uroczystość składam serdeczne podziękowania. Już są plany na drugi rok.
Serce rośnie gdy widzę zadowolone twarze naszych ludzi pomimo zmęczenia. Tylu naszych gości z Lipy i Gielni przyszło a przecież to było pierwszy raz w takiej formule. Praca dla innych daje zadowolenie - ja to wiem i oni także.
Za rok zapraszamy wszystkich którzy chcą z nami przełamać się opłatkiem
bo życie jest krótkie i szkoda czasu na urazy i dąsy. No sprawdźcie mnie i gdzieś zaproście zobaczycie czy nie przylazę :)

Zobacz zdjęcia
SPOKO!

W ostatnim czasie moi członkowie rodziny przynoszą mi z Lipy pytania typu;
"No i co zrobi ten Jurek to uzdrowisko czy nie?" Wyjaśniam zatem - Jurek sam to se może w bucie palcem poruszać jak mu nogi nie zmarzły.To co do tej pory zostało wykonane jest wspólnym dziełem grupy ludzi bardziej lub mniej zaangażowanych w sprawę- przekazanie nam działek przez zebranie wiejskie, Radę Gminy, byłego Wójta Gminy Zaklików jak i członków Lipa Zdrój. Ja tylko dmucham jak ogień przygasa tak jak teraz. Pomimo wrażenia że nic się nie dzieje w sprawie zapewniam że się dzieje i to bardzo dużo. Efekty będą widoczne niebawem.
To że będzie tu baza zdrojowa jest pewne - proszę być spokojnym, kwestią jest tylko czas którego szkoda.
ŚWIĘTO NARODOWE

11 tego listopada uczestniczyliśmy jak co rok w mszy św za Ojczyznę.

Zobacz zdjęcia
Ku pamięci

Niech przed ich świętem przemówią i opowiedzą nam swoje historie ci którzy odeszli przed nami. Ci których znamy pamiętamy. Którzy nas wychowali i dbali o nas. Ci których nie znamy bo byli długo przed nami też niech się pokażą na tej stronie. Jak zwykle dedykuję to naszym ziomkom na obczyźnie którzy nie mogą tu być. Niech choć na sekundę poczują, że są na swojej ziemi. Myślę że wybaczycie mi te wpisy na stronie Lipa Zdrój ale naszym celem jest krzewienie naszej tradycji a to właśnie jest nasza tradycja.
BILANS

Od chwili zajęcia się sprawą bazy zdrojowej w Lipie 25 tego kwietnia 2008r prowadzę szczegółowy rejestr poświęconego czasu i środków na ten cel - tak dla siebie/ absolutnie się nie skarżę!!!/. Tutaj podam Państwu jako ciekawostkę parę pozycji z moich notatek.

Przejechałem - 13 tyś 654 km
Poświęciłem tematowi - 8 tyś 620 godz
Wydałem - 28 tyś 330 zł
Prowadziłem rozmowy z 643 osobami
Oczywiście mogą być wahnięcia w górę ok 0,5% bo mogłem coś zapomnieć zapisać.
Nasze działania

W czwartek 20 tego października byłem w jednej z rzeszowskich firm consultingowych
Rozmawialiśmy na temat realnych możliwości utworzenia bazy zdrojowej w Lipie. Analizowaliśmy trudności w pozyskaniu inwestorów.
Wyszło nam, iż inwestycja ma jak najbardziej rację bytu ekonomicznego.
Procent zwrotu przy wkładzie 5 mln jest rzędu 13 % po 2 latach od zakończenia inwestycji. Wykonane było uproszczone studium wykonalności. Człowiek z którym rozmawiałem zapewnił mnie, że przy odpowiednim uporze w dążeniu do celu znalezienie inwestora jest kwestią czasu.
Dla mnie jest to budujące ponieważ potwierdza to moje 3 lata kopania się z tematem. Bo to nie jest załatwianie tematu.
Moje całe działanie ukierunkowane jest w chwili obecnej na znalezienie inwestora który będzie mógł wyłożyć min 5 mln zł. To jest najmniejsza kwota na utworzenie bazy zdrojowej z odwiertem i budynkiem głównym jak i zapleczem. Będę dążył do tego przez następne lata. Utworzenie gminy uzdrowiskowej jest w chwili obecnej niemożliwe w związku z brakiem zainteresowania tematem władz gminy. Ale poczekamy.
CD ZEBRANIA

6 tego października przeprowadziliśmy dyskusję na temat spotkania z mieszkańcami Stalowej Woli. Opierając się na opinii mądrych ludzi ustalono, że spotkanie ma sens tylko po wcześniejszej akcji reklamowej. Tak, że teraz przystępujemy do nagłośnienia naszego zamiaru w każdy dostępny nam sposób. Spotkanie najwcześniej planujemy na początek następnego roku.
KOMUNIKAT

Około połowy /18/ listopada planujemy konferencję - spotkanie w Stalowej Woli w sprawie utworzenia spółki "Lipskie Zdroje". Spotkanie odbędzie się w Spółdzielczym Domu Kultury na KEN. Trwają uzgodnienia terminu i warunków wynajmu obiektu. Podamy nasze propozycje w powyższym temacie, jak i warunki przystąpienia do spółki. Szczegóły podamy. Już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Bliższe informacje / 605 555 594 /
KOMUNIKAT WALNEGO ZEBRANIA CZŁONKÓW "LIPA ZDRÓJ"

Dnia 3 go października 2011r Walne Zebranie Członków " Lipa Zdrój' podjęło uchwałę nst treści;
Walne Zebranie Członków wyraża zgodę na dzierżawę części działki dla tworzonej spółki " Lipskie Zdroje", powierzając jej wykonanie Zarządowi.
Zarząd Stowarzyszenia ma prawo negocjować warunki dzierżawy jak i utworzyć subkonto konieczne do dokonywania przedpłat udziałów chętnych do przystąpienia do rzeczonej spółki.
Uchwała wchodzi w życie z dniem dzisiejszym.
GRATULUJEMY

Fundacji Kobiet Lipy gratulujemy udanej wystawy starych fotografii Lipy zorganizowanej w Domu Kultury w Lipie.
Miďż½dzynarodowa Konferencja Koďż½ciuszkowaska

W niedzielďż½ na zaproszenie Polskiej Fundacji koďż½ciuszkowskiej braďż½em udziaďż½ w Miďż½dzynarodowej Konferencji Koďż½ciuszkowskiej w Maciejowicach.
Jest to implikacja naszego pobytu w Szwajcarii. Poznaďż½em nowych ludzi z Kraju i zagranicy. Wymieniliďż½my adresy. Zostawiďż½em nasze ulotki i pocztďż½wki. Otrzymaliďż½my zaproszenie na nastďż½pnďż½ konferencjďż½ do Warszawy na 15 tego paďż½dziernika do Muzeum Niepodlegďż½oďż½ci.
I jest problem bo mamy zaproszenie na Wawel od Koďż½ciuszkowcďż½w z Krakowa. Uroczystoďż½ci w Krakowie teďż½ sďż½ nam bliskie. Chyba, ďż½e uda nam siďż½ rozdzieliďż½ na 2 grupy. Zobaczymy.
uzupełnienie

Uzupełniamy zakładkę wyjazd - zajrzyj
Kochany

25 tego września nasi kanonierzy biorą udział w uroczystościach upamiętniających ofiary mordu w Kochanach. Zaproszenie otrzymaliśmy od księdza proboszcza z Jastkowic - dziękujemy.
Wszystkich chętnych zapraszamy na godz 14.00 do Kochan na mszę św w tej intencji. /zdjęcia dodamy/
Wyjazd

Jutro w nocy wyjeżdżamy do tej Szwajcarii. Trza baczyć coby jaki wiochy nie narobić. A jak mi się co uda wyzdjęcić to Wam zapodam po przyjedzie hej!

Jako się rzekło byliśmy w Szwajcari w sile dwóch mundurowych z Sebastianem Wożniczka.
Odwiedziliśmy ; Solurę, Raperrswil, Ainiziden. Rozmawialiśmy z wieloma Szwajcarami. Nawiązaliśmy kontakty z "Kościuszkowcami" z całej Polski co w niedługim czasie przyniesie wymierne efekty dla naszej miejscowości. Osobiście zamieniłem kilka zdań z prof Władysławem Bartoszewkim którego spotkałem na rynku w Solurze. Jest to bardzo mądry człowiek którego ogromnie poważam.
Nasze mundury wzbudziły sympatię i były fotografowane tysiące razy. Pamiętajmy, że Szwajcarzy nie są narodem wylewnym. Dokonaliśmy wpisów w księgach pamiątkowych w Solurze i Raperswil w imieniu mieszkańców Lipy. To zostanie jako ślad naszej miejscowości w świecie. / myślę, że wybaczą mi to moi oponenci/ Wreszcie przywiozłem ziemię z Solury z grobu Kościuszki,
i dedykację dla mieszkańców Lipy od ludzi liczących się w swoich środowiskach.
Narobiliśmy kupę zdjęć które tu powoli będziemy zamieszczać.
Po zachowaniu naszych towarzyszy podróży mogę powiedzieć, że
wzbudziliśmy ogromną sympatię środowisk kościuszkowskich jako Lipacy i Lipa Zdrój.
Pomimo tego, że za wyjazd trzeba było zapłacić dość sporo uważam, że warto było pojechać i zostawić ślad Lipy w świecie.

Zobacz zdjęcia
Nadzwyczajne walne zebranie członków

Działając na podstawie statutu Stowarzyszenia Lipa Zdrój, Zarząd Stowarzyszenia zwołuje nadzwyczajne Walne Zabranie członków.
Temat - podjęcie uchwały o wydzierżawieniu części działki pod inwestycję dla tworzonej spółki " Lipskie Zdroje"
Termin - 3-go października 2011 o godz 19 tej w Domu Kultury w Lipie
OGŁOSZENIE

Uprzejmie informujemy, że tworzona jest spółka mająca na celu rozpoczęcie inwestycji " Uzdrowisko Lipa". Spółka ta będzie się starać wykonać;
1 Budynek główny z gabinetami lekarskimi, fizykoterapii balneologii i pijalnią wód mineralnych, zaplecze.
2 Odwiert eksploatacji wody mineralnej z systemem utylizacji wody zużytej
3 Budynek z salą konferencyjno bankietową.
4 Budynki towarzyszące - restauracja, fast food, zadaszenia na grilla, plac zabaw dla dzieci.
5 Zagospodarowanie terenu z utworzeniem parku zdrojowego.

Istnieje możliwość pozyskania dotacji unijnych w wys 50 % na inwestycję. Termin składania wniosków jest określony od 26 września do 9 października.
Zakres i czas wykonania zadania przez spółkę będzie uwarunkowany posiadanymi środkami finansowymi.

SPÓŁKA MA CHARAKTER OTWARTY W OKRESIE - DO 30 TEGO WRZEŚNIA 2011r
RODZAJ SPÓŁKI - SPÓŁKA CYWILNA
WYSOKOŚĆ WKŁADU - 30 TYSIĘCY ZŁ
W PRZYPADKU PYTAŃ PROSIMY DZWONIĆ 605 555 594
PROPOZYCJA

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE W TYM TYGODNIU PODAMY NA TEJ STRONIE WARUNKI NA JAKICH MOŻNA BĘDZIE POZYSKAĆ DZIAŁKI PO INWESTYCJĘ - UZDROWISKO LIPA.
PROSIMY ZATEM O ODWIEDZANIE NAS TUTAJ. ZAPRASZAMY.
WYNIKI BADAŃ LIPSKICH WÓD MINERALNYCH

Zgodnie z obietnicą publikujemy najważniejsze strony dotyczące zawartości lipskich wód mineralnych. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany całością - służymy.

Zobacz zdjęcia
WITAMY

Witamy nowe lokalne pismo " Życie blisko nas" Jesteśmy pełni uznania za treść i szatę graficzną. Redaktorom życzymy sukcesów i wytrwałości .
PROŚBA

Uprzejmie prosimy właściciela czarnego VW GOLF o nr RST AP09 który we wtorek pomiędzy godz 17 a 18 tą wyrzucił śmieci na naszą działkę o usunięcie /spalenie/ śmieci palnych w szczególności worków po kleju.. Dziękujemy
REKONSTRUKCJA

Miło nam zakomunikować, że wczoraj tj 11 września nasi kanonierzy brali udział w Antoniowie w rekonstrukcji " bitwy pod Wrzawami" Dochodzą do nas pozytywne opinie - to cieszy. Tutaj pokażemy zdjęcia, a może coś więcej?

Zgodnie z zapowiedzią zamieszczamy link do filmu.
Składam gorące podziękowania wszystkim którzy przygotowywali ten film Krzysiowi Wołoszynowi, Dominice i Sebastianowi Hajder i biorącym udział. Wszystkie nazwiska w czołówce filmu.

http://www.youtube.com/watch?v=s1_mD_ljVXA
KONDOLENCJE

Adamowi Świś wyrazy współczucia z powodu śmierci matki składa Zarząd Lipa Zdrój
WRZUCIMY WŁAŚCIWOŚCI WÓD I KLIMATU LIPY

W związku z tym, że nie ma przeciwwskazań do upublicznienia wyników pod tą zakładką wrzucimy archiwalne wyniki badań lipskich wód mineralnych i aktualne klimatu.
Postaramy się to zrobić najszybciej jak tylko można. Zapraszamy do zapoznania się z tematem. Sami zobaczycie co to jest warte.
ZAPRASZAMY NA SZLAKI

Przypominamy że klimat lasów lipskich ma potwierdzone właściwości lecznicze. Nie wierzycie? Sprawdźcie! Proszę przyjechać i przejść po naszych szlakach 3 km. Zobaczycie jak was opuści napięcie i będziecie głodni i pogodni tak działa klimat lasów lipskich. Nic nie tracicie szlaki są dobrze oznaczone. Mapy są u nas w kiosku w Lipie i na banerach. Komarów coraz mniej a zobaczcie jak zmienia się las - idzie jesień. Ja myślę, że nie ma w Lipie brzydkiej pory roku. Każda jest piękna na swój sposób. Jeżeli ktoś chce przewodnika dzwońcie ktoś was poprowadzi. przyjeżdżajcie odpoczywajcie. Nic was to nie kosztuje. ZAPRASZAMY
APOLITYCZNI

W związku z pytaniami uprzejmie informuję iż zgodnie z uchwałą podjętą na ostatnim walnym zebraniu Stowarzyszenie jest całkowicie apolityczne. Życzymy wszystkim uczestnikom wyborów sukcesu. Wierzymy, że zwycięscy będą dobrymi gospodarzami naszej kochanej Ojczyzny, czego im i sobie życzymy.
PARK ZDROJOWY

Jesteśmy na etapie pozyskiwania drzew parkowych do naszego parku. Mamy załatwione buki. Marzą nam się inne fajne drzewa.
Propozycja; Jeżeli państwo chcielibyście sobie coś posadzić na pamiątkę bardzo prosimy. Drzewo będzie otoczone opieką i dostaniecie certyfikat z nazwą przez was nadaną. Może kiedyś będziecie odpoczywać w jego cieniu. Szczególnie dotyczy to wszystkich którzy z różnych względów nie mają swojej działki mieszkańców Stalowej Woli ale nie tylko zapraszamy - będziecie mile widziani.
Dziękuję

Serdecznie dziękuję wszystkim tym którzy okazują mi swoją sympatię i poparcie. Tak się składa, że ostatnio co i raz ktoś podaruje mi parę miłych słów otuchy. Nigdy nie zwątpiłem , że Lipa będzie pięknym uzdrowiskiem na chwałę Gminy Powiatu i dla korzyści naszego wspólnego zdrowia. To do pana z Pysznicy - głowa do góry. Ja tak szybko nie odpuszczam.
ZAPRASZAMY

Wszystkich chętnych zapraszamy na 14,30 w niedzielę 11 tego września do Antoniowa na rekonstrukcję " Bitwy pod Wrzawami. Jeżeli ktoś był w Zaklikowie to ma być ciekawiej. Oczywiście bierzemy udział.
PRZEPRASZAM

Przepraszam za ostatnie wpisy na tej stronie. Uważam , że były one nie potrzebne i poniżej mojej godności. Dołożę wszelkich starań aby nigdy to się już nie powtórzyło. Zatem wszystkich którzy poczuli się zniesmaczeni serdecznie przepraszam- to był mój bardzo poważny błąd.
Jurek Drzewi
Widok działki

Tak wygląda działka z lotni. Podziękowania Grzesiowi Ciesielskiemu z Zaklikowa

Zobacz zdjęcia
Tworzenie parku

Na działkę można wywozić gruz i zbędną ziemię i składować tam gdzie już ten gruz leży. Każdy zamiast wywozić i zaśmiecać gruzem las może u nas zostawić każdą jego ilość. Wystarczy zadzwonić i powiadomić, że macie taki zamiar. Będziemy wdzięczni.

Z związku z tym, że nadchodzi jesień i przymierzamy się do tworzenia alei parkowych proponujemy - jeżeli ktoś chciałby się przyłączyć do sadzenia i przyniósł w październiku jakieś ciekawe drzewa parkowe postaramy się aby było ono opatrzone jego nazwiskiem lub imieniem. Będzie miał pomnik na pokolenia.
Oczywiście zagospodarujemy te część która jest wyżej, natomiast zastanawiamy się nad wykoszeniem całości. Ta propozycja zostanie także skierowana do mieszkańców Stalowej Woli.
Oczka wodne

Na działce są 2 oczka wodne powstałe w miejscu gdzie wcześniej było wysypisko śmieci i błoto. Daje nam to możliwość częściowego osuszenia terenu. Przy okazji nasi zapaleni członkowie rybacy wpuścili narybek karasia wielkości paznokcia. Prosimy więc o cierpliwość w tym roku, niech się toto rozplęgnie a na pewno będzie można posiedzieć z wędką na drugi rok.
Nikomu nie będziemy bronić tam posiedzieć i dla zabawy powędkować, ale w tym roku prosimy o wyrozumiałość. Chyba, że nie będzie wody.
PODZIĘKOWANIE

Dzisiaj tj 6 tego sierpnia przekroczymy 40 tys wejść na naszą stronę
lipa zdrój. eu
Dlatego dziękuję wszystkim którzy do nas wpadają aby zobaczyć co się dzieje. Na razie niewiele się dzieje ale...
ZAPRASZAMY

Jutro tj 7 mego sierpnia o godz 15.30 na stadionie Sanny Zaklików bierzemy udział w inscenizacji "Bitwy pod Wrzawami" Zapraszamy także na degustację grochówki z kuchni polowej którą przygotowujemy.
SPOTKANIE Z MIESZKAŃCAMI LIPY

Wczoraj tj 30 tego lipca zgodnie z ogłoszeniami odbyło się spotkanie L Z z mieszkańcami Lipy dotyczące dalszego działania pod kątem rozpoczęcia inwestycji. Udział wzięło ok 10 osób. W miłej i konstruktywnej atmosferze omówiliśmy temat wyciągając wnioski i ustalając dalsze kroki.
Wszystkim którzy przybyli z serca dziękuję. Zgodnie z umową na tej stronie będę Państwa informował o posunięciach i ich wynikach.
Spotkanie to było spełnieniem obietnicy danej mieszkańcom. (Zdjęcia dodamy)
Odpowiedż pana Starosty Stalowowolskiego Roberta Fili

Dzisiaj tj 26 . 07 . 2011 r otrzymaliśmy odpowiedź pana Starosty na nasze pismo proszące o wsparcie finansowe. Pismo adresowane jest na Elżbietę Hajder która podpisała pismo z prośbą jako sekretarz Zarządu Lipa Zdrój.

Zobacz zdjęcia
OGŁOSZENIE

Mamy coraz więcej telefonów od chętnych do zainwestowania w uzdrowisko Lipa. Zwołujemy zatem zebranie z mieszkańcami Lipy na dzień 30 lipca na godz 19 tą - wstępnie w Domu Kultury w Lipie.
Przedstawimy możliwości przyłączenia się do inwestycji oraz odpowiemy na wszystkie pytania.
Wszystkich chętnych zapaszamy
OGŁOSZENIE

W ZWIAZKU ZE ZŁA POGODĄ WYJAZD ROWEROWY PLANOWANY NA 23 LIPCA ZOSTAJE PRZEŁOŻONY NA 6 TEGO SIERPNIA - PRZEPRASZAMY
ZAPROSILI NAS

Powiadomiono nas iż jesteśmy zaproszeni do Genewy - no tak w Szwajcarii nie innej - na obchody kościuszkowskie w dniu 22,23 września. Mamy zaproszenie na 2 osoby w mundurach, ale załatwiamy na 3 osoby bo chcemy wziąć sztandar.
No i znowu ktoś usłyszy w świecie o Lipie
Za zaproszenie dziękujemy JEDZIEMY!
ZAPROSILI NAS

Otrzymaliśmy zaproszenie od Pana Wójta Gminy Zaklików Zdzisława Wójcika na Dni nad Sanną. Nasz oddział Kanonierów ma trzymać przyczółek w inscenizacji bitwy pod Wrzawami. Dziękujemy za zaproszenie - będziemy!
ZAPROSILI NAS

Dzisiaj tj 19 lipca otrzymaliśmy telefon z Warszawy informujący nas o zaproszeniu naszych kanonierów na uroczystości organizowane przez p Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w dniu 4 września w Kodlu przy granicy z Białorusią.
PANIE PREZYDENCIE DZIĘKUJEMY!
ZAPROSZENIE

Zapraszamy jutro tj 17 tego lipca do Zdziechowic na piknik rodzinny. Na zaproszenie Wójta Gminy Zaklików Zdzisława Wójcika jestesmy współorganizatorami tej imprezy . Polecamy bigos i grochówkę wojskową - oczywiscie poczęstunek sponsoruje gmina Zaklików. Poczatek o godz 14 rej
OGŁOSZENIE

W związku z licznymi pytaniami i telefonami uprzejmie informujemy państwa ,że nie przyjmujemy jeszcze wpłat na udziały w projekcie Lipa Zdrój dotyczacym powstania spółki prowadzacej inwestycję.
Naszym nadrzędnym celem jest bardzo dobre przygotowanie się do tego.
Dlatego , że na chwilę obecna nie ma zainteresowania tematem dużych inwestorów co jest zrozumiałe sytuacja ekonomiczną rozdrobniony akcjonariat wymaga bardzo drobiazgowego dopracowania sprawy.
Przyjęlismy drogę małych kroków która zostanie zaprezentowana na tej stronie i przekazana na zebraniu w Lipie i Stalowej Woli w najbliższych 3 tygodniach.
Prosimy zatem sledzić ta stronę. Wszystkim Państwu dziękujemy , że jestescie z nami
PIKNIK W ZDZIECHOWICACH

Na zaproszenie Wójta Gminy Zaklików Zdzisława Wójcika bierzemy udział w organizowanym pikniku rodzinnym w Zdziechowicach w niedzielę 17 tego lipca.
Program imprezy znajduje się w ogłoszeniach. Za zaproszenie dziękujemy Wójtowi.
PRZEDSZKOLAKI BYE BYE

Jak co roku kolejna grupa maluchów ukończyła przedszkole i idzie do szkoły - oto oni!

Zobacz zdjęcia
WALNE NADZWYCZAJNE ZEBRANIE DELEGATÓW STOWARZYSZENIA LIPA ZDRÓJ

Zarzad Stowarzyszenia zwołuje Walne zeranie Członków w dniu 18 lipca o godz 19.00 w Domu Kultury w Lipie.
Tematem będzie stanowisko Lipa Zdrój w kwestii jesiennych wyborów Parlamentarnych.
KOLEJNA ODPOWIEDŻ PANA STAROSTY

Pismo od Starosty Stalowowolskiego na prœbę o pomoc

Zobacz zdjęcia
DZIECI OD PIERWSZEJ KOMUNII SW

Na pamiatkę umieszczamy tegoroczne maluchy które przystapiły do pierwszej komunii sw. Niech i od nas maja skromniutki prezent. smile

Zobacz zdjęcia
ABSOLWENCI

Kilka dni temu szkołe nasza opusciło 2 klasy absolwentów. Zamieszczamy ich zdjęcia na naszej stronie aby ich w jakis sposób wyróżnić.
Kończycie pewien etap życia jak każdy z nas kiedys. Myslę, że nie macie powodów do wstydu ze szkoły która kończyliscie i z jej patronów. Starania dyrektora i ciężka praca pedagogów przyniosła efekty. Wiem to z własnego doswiadczenia. Kiedys też kończyłem TA szkołę i w swiecie nie miałem powodów do wstydu. Życzymy Wam abyscie dobrze wybrali dalsza drogę życia i nie zapominali skad jestescie.

Zobacz zdjęcia
Wyjazd na Porytowe Wzgórze

W dniu 23 na 24 Lipca organizujemy rajd rowerowy na Porytowe Wzgórze z ogniskiem i noclegiem w Momotach. Zapisy u Małgorzaty Drzewi do 17 lipca.
Grupa będzie zabezpieczono od strony medycznej i techniczej. Planujemy wysłać nasz bus jako zabezpieczenie na całej trasie. Szczególy podamy.
Zapraszamy!
PLENEROWY KONKURS WARCABOWY

ODWOŁANO Z POWODU BRAKU UCZESTNIKÓW
LIPIEC - MIESIACEM L I P Y

Dopracowujemy program imprez na lipiec. Jeżli nam się uda planujemy na lipiec zorganizować 3 imprezy plenerowe. Cieszy nas włšczenie się w nasze plany wójta Gminy Zaklików pana Zdzisława Wójcika.
Oczywiœcie wszystko zależy od kasy i pogody.
Dzisiaj / sobota / rajd rowerowy - co z pogodš?
ROZPOCZĘCIE LATA RAJDEM ROWEROWYM

Zapraszamy wszystkich chętnych na organizowany przez nas rajd rowerowy na trasie Lipa - Goliszowiec - Rzeczyca Długa - kapliczka przy drodze goliszowskiej, gdzie zakończymy ogniskiem.
Rajd planujemy na 18 tego czerwca - sobota na godz 13,00.
Start z placu targowego w Lipie. Trasa liczy ok 16 km. Nie jest zbyt długa aby mogły w nim wziąć udział dzieci. Zapisy u Małgorzaty Drzewi -504 016 871
W przypadku złej pogody rajd zostanie przełożony na inny termin.
---------------------------------------------------------------------------------------
Mielismy kontrakt z pogoda i pogoda się wywiazała w 100%. Nie padało na trasie i nie biło chociaż się zanosiło.
W trasę wyruszyło ok 20 osób. Szczególnie cieszy nas obecnoœć zarzadu Gminy w osobach wójta Zdzisława Wójcika, zastępcy Jolanty Wołoszyn wice przewodniczacego rady Gminy Krzysztofa Oszusta.
Grupa pokonała trasę ok 25 km. Postój przy naszej wiacie z degustacja bigosu przygotowanego przez nasze dziewczyny; Elę Hajder, Małgorzatę Drzewi, i Barbarę Drzewi.. Wszystkim smakował!. Atmosfera lepiej niż SUPER!!. Idac za ciosem omawiano szczegóły 2 dniowego wyjazdu rowerowego na Porytowe Wzgórze. Planowano wspólne ognisko i nocleg w Momotach pod namiotem./ miejsce już załatwione / Wyciagnięto wnioski, iż sobota to niekoniecznie dobry dzień na rajd i aby taka impreza weszła na stałe do katalogu imprez organizowanych przez Lipa Zdrój.
Gratuluję Małgosi Drzewi inicjatywy która udała się bardzo dobrze.
Dziękujemy wszystkim za udział w rajdzie, kto nie był niech żałuje i na następny niech się szykuje- nie było opłat ani zobowiazań.

Specjalne podziękownia Krzyskowi Wołoszynowi za zdjęcia.

Zobacz zdjęcia
PORYTOWE WZGÓRZE 2011

Otrzymaliśmy zaproszenie na uroczystości 67 rocznicy bitwy partyzanckiej na Porytowym Wzgórzu w niedzielę 12 tego czerwca. Rozpoczęcie o 9,45.
Byliśmy obecni w sile 6 mundurowych i dwie dziewczyny.
Poza uczestnictwem w uroczystościach złożyliśmy wieniec od Lipy. Uroczystość piękna i podniosła jak co roku. Uczestniczyły poczty sztandarowe żołnierze kombatanci i " kupa luda"

Zobacz zdjęcia
Odpowiedzi na pisma o pomoc

Otrzymalismy odpowiedzi na pisma o pomoc finansowa w oczyszczaniu działki ze smieci pod uzdrowisko ze Starostwa , Urzędu Marszałkowskiego, Wojewody

Zobacz zdjęcia
IMAGINACJE

Uczniowie naszego Zespołu Szkół przygotowali modele przyszłego uzdrowiska w Lipie.
Taka młodzierz jest skarbem naszej lispiej ziemi. Ich trzeba doceniać i motywować. Oni moga cos tu zmienić.

Zobacz zdjęcia
Dalsze koszty

Podajemy do wiadomosci koszt dalszych robót ziemnych .
Zakres robót wykonany w 2 etapie zamknał sie w kwocie 6 800 zł
Zamierzamy spłacić w 3 ratach. Pieniadze pochodza ze srodków prywatnych członków.
Poprzednie zobowiazania finansowe 9 700 zł zostały spłacone
WOLNO NAPRZÓD !

Wczoraj tj 25 tego maja na działce naszej pracowali geodeci robiac pomiary potrzebne do wykonania map. Także wczoraj uzyskalismy zgodę naszych sasiadów na zaprojektowanie i przeprowadzenia uzbojenia terenu.

Granica która łaczy

Dzisiaj przed południem odwiedził nas preses San Łęg Ryszard Łšczny.
Omawialismy sprawy rekonstrukcji przejœcia granicznego pomiędzy zaborami Austrii i Rosji jako atrakcji historycznej i turystycznej.
Inwestycja dofinansowana będzie ze srodków unijnych.

Zobacz zdjęcia
Dziękujemy

Niechaj nam zatem wolno będzie podziękować waszmoœciom za tę iluminacyjš od Was dostanš, a także samo zapewnić o naszej szczerej pamięci i możnosci rychłych odwiedzin - kanonierzy Lipa Zdrój

Zobacz zdjęcia
Dbajmy o Lipę

Coraz bardziej cieszy nas, ze wracamy do nazwy - lasy lipskie. Widać to w internecie i prasie. Tak jak juz pisałem jest to nasze dobro które trzeba pilnować. Prosimy zatem aby wszyscy którym leży na sercu dobro Lipy używali tej nazwy do okreœlenia powierzchni od Annopola do drogi krajowej Rzeszów - Lublin jako LASY LIPSKIE co jest zgodne z prawda.
To nic nie kosztuje, a jak widzicie coraz bliżej do rozpoczęcia inwestycji i to będzie procentować.
ZEBRANIE WIEJSKIE

W niedzielę 8 mego maja w Domu Kultury w Lipie o godz 14 tej odbyło się zebanie wiejskie.
Udział wzięło ogólem 69 osoby.
Podjęto decyzje dotyczace;
1 Nie wyrażono zgody na sprzedaż dz nr ew 1060/1 - zasugerowano przeznaczyć na drogę gminnš.
2 Regulacja rzeki Złodziejki leży w gestii własciciela nie gminy Zaklików.
poinformowano, że przewiduje się jej konserwację co się wiaże z likwidacjš wszystkich samowolnych urzadzeń wodnych.
Regulacja przewidziana na 2015-2018r
3 Zadecydowano o reaktywacji spólki wodnej w Lipie. Wybrano Zarzad ;
Tryka jan
Pęzioł Mirosław
Ozga Janina
Drzewi Małgorzata
Chołody Ewa
Wałek Bolesław
Boruczenko Gerard
Poinformowano że w Lipie zmeliorowanych jest 151 ha
Długosć wszystkich rowów to 14,3 km
Do spółki należy 250 osób

Na koniec zebrania zgłoszono nstp wnioski;
1 Brak zabezpieczenia obsady lekarzy w osrodku zdrowia w Lipie
2 Temat wyznaczenia dalszego biegu ul Topolowej
3 Kanalizacja na ul lubelskiej
4 Mast na ul Sylikatowej
5 Sprawa kanalizacji na ul Dworcowej
6 Trudnosci otrzymania kosza na smieci z ZUK Zaklików
7 Brak mostu na końcu ul Łškowej
8 Progi zwalniajace na ul Lesnej
9 Udrożnienie rowu lub zmiana jego przebiegu
10 Sprawa likwidacji basenu przy remizie

Zobacz zdjęcia
DZIĘKUJEMY

Składamy podziękowania;
Zygmuntowi Łukasiewiczowi za przekazanie desek na rekonstrukcję przejscia granicznego rosyjsko - austriackiego.
Jackowi Chamerze, Mirkowi Biszczakowi i Admaowi Swisiowi i za pracę przy przygotowaniu materiału na to zamierzenie.
ZAPRASZAMY

Równo rok temu 1 maja otwarlismy nasze lipskie szlaki turystyczne.
Przez ten rok obserwujemy jak ma się nasza idea w zderzeniu z rzeczywistoscia. Z satysfakcja widzimy grupy pieszych turystów z okolic i z Polski na naszych szlakach. Dowodzi to że nasza praca nie poszła na marne i otwarcie lasów lipskich na wypoczynek aktywny spotkało się z pozytywnym odzewem. Jak informowalismy ustawilismy wiaty na szlakch, mapy szlaków można nabyć u nas pod nr 605 555 594 jak i w kiosku w Lipie.
Zapraszamy na długi weekend jak i przez cały rok do nas. Może jeszcze nie ma infrastruktury turystycznej ale już się tworzy. Przyroda teraz się rowija, nie ma komarów, jest pięknie i pachnaco.
ZAPRASZAMY ! na nasze szlaki - pamiętajcie że klimat lasów lipskich jest klimatem leczniczym. 1 km trasy daje 1 gram zdrowia.

Likwidacja poligonu w Lipie otwiera nam nastęna czesć OCEANU ZDROWIA lasów lipskich. Jeżeli ktoœ nie był w tamtym rejonie i nie widział zachodniej częœci naszego skarbu, już niedługo będzie mógł się przekonać z czym ma do czynienia.
DZIĘKUJEMY

W IMIENIU NASZEJ GRUPY KANONIERÓW SKŁADAM SERDECZNE PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM DARCZYŃCOM KTÓRZY WSPARLI NAS FINANSOWO PO MSZY REZUREKCYJNEJ . ZEBRALISMY 91 ZŁ CO ZOSTANIE PRZEZNACZONE NA ZAKUP PROCHU CZARNEGO NA NASTĘPNE STRZELANIE. KOSZT JEDNEGO KG PROCHU TO OK 120 ZŁ Z TRANSPORTEM Z CZECH. POSIADA ON CERTYFIKAT DOPUSZCZENIA " CE" , JEST BEZPIECZNY I SKUTECZNY CO MOŻNA BYŁO DZISIAJ ZOBACZYĆ I USŁYSZEĆ .
STARAMY SIĘ JAK MOŻEMY ABY NASZA LIPA BYŁA POSTRZEGANA W SWIECIE Z DOBREJ STRONY. NIE SZCZĘDZIMY CZASU ANI PIĘNIĘDZY LECZ OSTATNIO NASZE PLANY SA BARDZO AMBITNE CO POCIAGA ZA SOBA OGROMNE WYDATKI.
ALE W KOŃCU KIEDYS TRZEBA ZACZAĆ INWESTYCJĘ.


DZIĘKUJAC ZA ZAPROSZENIE NA 3 - GO MAJA PANU WÓJTOWI GMINY ZAKLIKÓW - CO POCZYTUJEMY SOBIE ZA ZASZCZYT , NIESTETY JESTESMY ZMUSZENI PROSIC O POMOC W KWESTII POKRYCIA KOSZTÓW PROCHU I TRANSPORTU ARMATEK DO ZAKLIKOWA.


TAK JAK JUŻ NADMIENIŁEM NIGDY NIKOMU NIE ODMAWIAMY UCZESTNICTWA POD WARUNKIEM , ŻE PODOŁAMY FINANSOWO - OCZYWISCIE BEZ ZAROBKU Z NASEJ STRONY

ZDJĘCIA Z MSZY REZUREKCYJNEJ WKRÓTCE NA STRONIE.

Zobacz zdjęcia
WESOŁYCH SWIAT !!!!
ZDROWYCH POGODNYCH I WESOŁYCH SWIAT, SMACZNEGO JAJKA, MOKREGO DYNGUSA ŻYCZYMY WSZYSTKIM NASZYM ZIOMKOM.
LUDZIOM NAM NIECHĘTNYM W SZCZEGÓLNOSCI.
NIECH KAŻDY Z WAS ODNIESIE JAKAS KORZYSĆ Z TYCH SWIAT.
KIEROWCY NIECH JADA I WRACAJA Z BOGIEM, RODZINY SKŁÓCONE NIECH POGODZI SWIATECZNY NASTRÓJ,
SZCZEGÓLNE ŻYCZENIA DLA TYCH CO Z DALA OD DOMU NA OBCZYŻNIE.
NIECH NASZA STRONA CHOCIAŻ ODROBINĘ PRZYBLIŻY WAM RODZINNE STRONY.


DZIĘKUJEMY

ZA OTRZYMANE ŻYCZENIA SWIATECZNE DZIĘKUJEMY;
Kresowemu Bractwu Strzelców Kurkowych z Terespola
Pani Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Renacie Butryn
Panu Posłowi na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Antoniemu Bładkowi
Odwzajemniamy życzenia
PRZEDSWIATECZNE SPOTKANIE

Prawie wszyscy członkowie Lipa Zdrój którzy sa w Kraju stawili się na zaproszenie Zarzadu na "jajeczku wielkanocnym" . Było to spotkanie na którym przedstawilismy nasze dokonania i zamiary na najbliższa przyszłosć.
Omówilismy nasze obawy i nadzieje. Przede wszystkim cieszy nas obecnosć wsród nas zaproszonych gosci Stowarzyszenia im Anny Nagórskiej z Zaklikowa , Zarzadu OSP Dabrowa Rzeczycka, KSM Lipa .

Zobacz zdjęcia
Promocja ksiażki

W niedzielę 17 tego bralismy udział w promocji ksiażki o Ziemi Zaklikowskiej na zaproszenie Sttowarzyszenia im Anny Nagórskiej.

Zobacz zdjęcia
HEJNAŁ LIPY

Trwaja rozmowy ze Szkoła Muzyczna w Stalowej Woli i studiem nagrań Stelli na temat nagrania studyjnego hejnału Lipy.
Majac na uwadze rangę i powagę sprawy ustalono , że mógły być to utwór kompozytora austriackiego Franciszka Schuberta pod tytułem " Der Lindenbaum" czyli po prostu- Lipa . Jest to klasyka muzyki XIX w, rozpoznawalna na całym swiecie. Istnieje koniecznosć przeróbki na hejnał To nadaje rangi całej sprawie.
Utworu w oryginale można posłuchać na you tube wpisujšc niemiecki tytuł.
Biorac pod uwagę brak współpracy pod katem wykorzystania wieży remizy w Lipie do odtwarzania, rozważamy inne rozwiazania - na pewno damy sobie radę.
Zwróćcie uwagę na ilosć i jakosć wpisów na you tube pod oknem odtwarzania
OTWARCIE BOISKA

Co prawda nie zostalismy upoważnieni do podawania tej informacji, lecz jest to inwestycja która ma wpływ na rozwój Lipy.
Informujemy zatem , że dzięki staraniom dyr Zespołu Szkół w Lipie p mgr Dariusza Chmielewskiego i Rady Rodziców przy tej placówce oddano do użytku piękne boisko na sztucznym podłożu. Niech Wam służy jak najdłuży.
REKONSTRUKCJA PRZEJSCIA GRANICZNEGO

Jak zapewne większosć wie do roku 1914 Lipa była miejscowoscia granicznš. Jak przebiegała granica zaborów można sprawdzić na naszej stronie po zakładkš Archiwa. Tam sa mapy.
W porozumieniu z Gmina Radomysl n Sanem i Stowarzyszeniem "Sanłeg"
planujemy wykonać rekonstrukcje przejscia granicznego. Uważamy że jest to szansa na stworzenie dużej atrakcji turystycznej.
W przyszły wtorek jestesmy umówieni z wójtem Radomysla w tej sprawie.
Jak do tej pory idea ta spotyka się z bardzo pozytyna reakcjš.
Dalsze szczegóły podamy.
KOSZTY NIWELACJI DZIAŁKI

Podajemy do publicznej wiadomosci koszty dotychczas poniesione na niwelację działki pod inwestycję.
Koszt wykarczowania działki i usuniecia smieci - własnymi siłami
Koszt niwelowania terenu do chwili obecnej wyniósł - 9 770,00 zł z Vat
Do chwili obecnej zapłacilismy - 6 088,50 zł .
Reszta rozbita jest na raty na okres min 3 miesiecy.
Koszty poniesione zebrano od sponsorów oraz z dobrowolnych wpłat od członków Stowarzyszenia.
Po spłacie zaległej kwoty planujemy;
- oczyscić dwa oczka
- rozplantować zwały które zostały.
- zaczynać kampanię reklamowš pod katem pozyskania inwestorów
ZAPROSILI NAS

Zaprosili nas do Słomianej na konkurs kuilinarny.Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Kobiet w Słomianej , ale ze względu na nawał zajęć przedswiatecznych nie jestesmy w stanie dotrzeć.
Następnym razem nie zawiedziemy.


Kompanię Kanonierów zaprosił Pan Wicepremier Waldemar Pawlak na uroczystosci pod pomnikiem T Kosciuszki "Za Żelazna Brama" w Warszawie.
Z ciężkim sercem musielismy odmówić ze względu na wydatki zwiazane z przygotowaniem działki pod inwestycję.
Niestety tak się skałada, że nasze prosby o pomoc finansowa spotykaja się z odmowa. Co jestesmy w stanie sami to finansujemy. Nasze możliwosci w tej kwestii sa ograniczone.
Dlatego też będziemy zmuszeni prosić zapraszajšcego o pokrycie kosztów dojazdu lub nie pojedziemy. A szzkoda.


Stowarzyszenie im Anny Nagórskirj z Zaklikowa na promocję ksiażki o Ziemi Zaklikowskiej. W niedzielę 17 - tego kwietnia Oczywiscie będziemy.
Stowarzyszenie im Anny Nagórdskiej to nasi sasiedzi i przyjaciele.
Przygotowanie działki pod inwestycję

Powoli w miarę naszych możliwosci idziemy do przodu. Po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń i uzgodnień na działkę mniejszš wszedł ciężki sprzęt do robóy ziemnych. Chcielibysmy przygotować działkę pod inwestycję przed rozpoczęciem akcji promocyjnej. Nie spodziewamy się cudów, ale wierzymy że nasza oferta będzie na tyle atrakcyjna iż znajdš się chętni na inwestycję. Jak będzie? - zobaczymy.

Zobacz zdjęcia
Bielsko Podlaskie

W sile 6 mundurowych goscilismy na zaproszenie Kresowego Bractwa Kurkowego im Orła Białego z Terespola w Biełej Podlaskiej na wręczeniu berła nowemu Królowi Bractwa.
Jako się było rzekło wyjechalismy z Lipy o godz 4 .18 ( na zdjęciu jest żle!)
z jedna armatka.
Powrót był w niedzielę o 18,15
Nie chcemy się chwalić ale jest opinia że był to nasz duży sukces.
Biała Podlaska dowiedziała się o Lipie z uznaniem odnoszono się do nas i naszej grupy. Za zaproszenie dziękujemy.

Zobacz zdjęcia
Sobata 26.03.2011

Składam podziękowania za pracę i poswięcenie dzisiaj przy porzadkowaniu działki;
Jackowi Chamerze
Adamowi Swisiowi
Sebastianowi Wożniczka
Mirkowi Biszczakowi
Elżbiecie i Tadeuszowi Hajder
Arkowi Stelmachowi
Mariuszowi Biszczakowi
Przyszliscie bez namowy i pracowaliscie ciężko. Było widać, że cieszy Was to co robimy. Zgłaszacie coraz to nowe pomysły - madre i przemyslane. To jest ten największy nasz kapitał który mamy.
Wasza dzisiejsza praca sprawia, że jestesmy kroczek bliżej do rozpoczęcia inwestycji. DZIĘKUJĘ.
Jurek Drzewi
WYBORY SOŁTYSA

W niedzielę 20 tego marca przeprowadzono wybory na sołtysa Lipy
W głosowaniu zdecydowanie wygrała P Edyta Łukasiewicz
Gratulujemy i życzymy sukcesów

Zobacz zdjęcia
ZAPROSILI NAS

Otrzymalismy zaproszenie na uroczystosci do Białej Podlaskiej. Sztandar z asysta. Oczywiscie jedziemy. DZIĘKUJEMY.
Zawsze Lipa będzie widoczna. Gdziekolwiek się pokazujemy towarzyszy nam zainteresowanie i sympatia. Ludzie robia z nami zdjęcia pytaja o wszystko. Cieszymy się z tego. Wyjatkiem jest Lipa i Zaklików.
W Lipie zarzucaja nam folklor, w Zaklikowie nazywaja przebierańcami.
Jeszcze nie podjelismy decyzji w jakiej formie zaznaczymy swoja obecnosć na Œwięta w Lipie. Biorac pod uwagę niechęć do nas ze strony OSP Lipa nie będziemy się narzucać uznajac iż to strażacy przy Grobie Pańskim maja pierwszeństwo. Z tego co nam doniosły jaskółki następne zaproszenie szykuje się na 10 kwietnia do Stalowej Woli. Tam gdzie nas oczekuja jedziemy z radoscia - tam gdzie nami gardza .............

Zobacz zdjęcia
CZYSZCZENIE DZIAŁKI

Z pomoca boska i niektórych ludzi praktycznie wycięlismy zarosla na działce przy oczku w Brodach. Trzeba było się spieszyć gdyż sezon lęgowy ptaków zaczyna się od 1 go marca. Teraz czeka nas sprzatanie smietnika który tam jest i niwelacja terenu. Przypominamy , że te " góry" to jest gleba z którejs z kopalni siarki z lat 80 tych.
Sa pierwsi zainteresowani inwestycja. Na razie badaja teren. Zobaczymy.
POBUDKA!

No i wiosna się przytrzęsła do nas. Wstawać zatem i zaczać żyć.
Nam się udało dzięki ciężkiej pracy zarzadu prawie uporzadkować działkę pod przyszła bazę zdrojowa. Teraz mamy zamiar posprzatać to wysypisko smieci co tam jest i niwelować teren. Jak działka będzie gotowa do inwestycji jeszcze raz spotkamy się z mieszkańcami Lipy / jeżeli będa chcieli się spotkać / i poinformujemy co tam ma być. Oczywiscie działka jest przekazana na inwestycję celu publicznego więc nic innego tam nie może powstać. Od grudnia mam telefony z prosba o informacje wiec jakas nadzieja jest. Od maja - jeżeli zdażymy - zaczynamy akcję reklamowa skierowana do ewentualnych inwestorów. Wiemy, że jest to sprawa tragicznie ciężka aby ktos tu przyzszedł, ale u nas jest cały czas pod górę więc - NORMA.
PRZYSŁOWIE ŻYDOWSKIE

"RABIN KTÓRY CHWALI SAM SIEBIE MA PUSTĽ SYNAGOGĘ"
8 MARCA

Z OKAJI SWIĘTA KOBIET ŻYCZYMY WAM ABYŒCIE ZDROWE BYŁY I NAS LUBIŁY
LIPA ZDRÓJ tongue
OSTRZEŻENIE

W zwišzku z nielegalnym wyrębem drzewa na większej działce bez uzgodnienia z Zarzadem ostrzegamy, że zostały ułożone kolczatki na wjazdach na działkę. Grozi to uszkodzeniem ogumienia . Niestety jest to konieczne.
W przypadku wychwycenia "goscia" w przyszłosci będzie natychmiast powiadomiona policja i straż lesna.
Jeżeli wycinka będzie uzgodniona z nami zainteresowany dostanie od nas pismo wraz z kopiš pozwolenia na wycinkę od lesniczego które otrzymalismy i będzie mógł wyciać tyle drzewa ile zechce
DZIĘKUJEMY

Dziękujemy z serca za pomoc w czyszczeniu działki panom Mariuszowi Biszczak. To dzięki m in Wam działka wyglšda coraz ładniej.
Najwięcej krwawicy w czyszczenie działki włożyli - Jacek Chamera, Adam Swis, Krzysztof Wołoszyn, Sebastian Wożniczka - dziękuję.
POSIEDZENIE ZARZADU LIPA ZDRÓJ

W dniu 4. 03. 2011r odbyło się posiedzenie Zarzadu Lipa Zdrój.
Podjęto uchwały;
1 O wykluczeniu ze Stowarzyszenia członków zalegajšcych z opłatami skaładek ponad 12 miesięcy. Par 18 pkt 1 ppkt 4 Statutu - 3 osoby
2 Podjęciu akcji pozyskiwania œrodków na sprzęt do niwelowania i udrażniania melioracji działki która jest czyszczona i przygotowywana do oferty ewentualnym inwestorom.
WALNE ZEBRANIE

W dniu 28 02 2011 odbyło się Walne Zebranie Członków Lipa Zdrój.
Po złożeniu sprawozdania Zarzšdu i Komisji rewizyjnej Zarzšd Lipa Zdrój otrzymał absolutorium.
Uzupełniono Zarzad.
-W zwiazku z rezygnacja członków Zarzšdu w głosowaniu tajnym;
na zastępcę prezesa wybrano Jacka Chamerę
na sekretarza Zarzadu wybrano Elżbietę Hajder
Podjęto uchwały;
-Zmieniono siedzibę Stowarzyszenia z dotychczasowej na adres ;
ul Lipowa 19 Lipa 37 470 Zaklików.
- Powołano oficjalnie Kompanię Kanonierów przy Stowarzyszeniu jako asystę sztandaru jak i naszego reprezentanta.
- Udzielono pełnomocnictw;
1 Jolancie Wołoszyn do reprezentowania i podpisywnia dokumentów w imieniu Zarzadu w Gminie Zaklików
2 Krzysztofowi Wołoszyn do reprezentowania i podpisywania dokumentów w imieniu Zarzšdu w Gmninie Radomyœl n Sanem
3 Elżbiecie Hajder do reprezentowania i podpisywania dokumentów w imieniu Zarzšdu w Sowarzyszeniu San - Łęg
4 Małgorzacie Drzewi i Mirosławowi Biszczak do reprezentowania i podpisywania dokumentów w imieniu Zarzšdu do Rady Gminy Zaklików

Dziękuję ustępujšcym członkom Zarzšdu za pracę włożonš w dobro Lipy i Stowarzyszenia.
Gratuluję wybranym.
PODZIĘKOWANIE

SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA WÓJTOWI GMINY ZAKLIKÓW ZDZISŁAWOWI WÓJCIKOWI I JEGO ZASTĘPCY JOLANCIE WOŁOSZYN ZA WSPIERANIE NAS W NASZYM DĽŻENIU DO UTWORZENIA UZDROWISKA W LIPIE JAK I JAKO CZŁONEK ZARZĽDU W REPREZOENTOWANIU NASZYCH SPRAW W STOWARZYSZENIU SAN ŁĘG
LICZYMY NA DALSZĽ OWOCNĽ WSPÓŁPRACĘ DLA DOBRA LIPY I GMINY ZAKLIKÓW

ZARZĽD LIPA ZDRÓJ
PROSBA

ZWRACAMY SIĘ DO MIESZKAŃCÓW LIPY Z PROSBA O POMOC W CZYSZCZENIU DZIAŁKI POD INWESTYCJĘ
POLEGAŁABY ONA NA WYCIĘCIU I SPALENIU KRZEWÓW NA DZIAŁCE.
UROBEK W POSTACI DREWNA DO WZIĘCIA
OBECNIE SAMI CZYSCIMY ALE MOŻE SIĘ OKAZAĆ, ŻE NIE ZDAŻYMY DO KOŃCA MARCA - TO JEST TERMIN WYPALANIA
- KONTAKT 889532166
Z GÓRY DZIĘKUJEMY
OGŁOSZENIE

PRZYJMIEMY KAŻDA ILOSĆ ZIEMI I GRUZU NA DZIAŁKĘ.
JEŻELI SA ZAITERESOWANI PROSIMY O KONTAKT 605 555 594
CHWALIMY SIĘ

Z przyjemnoscia informujemy, że w styczniu zostalismy przyjęci na członka Stowarzyszenia Forum Mieszkańców Wsi Lokalna Grupa Działania "SANŁĘG"
POŻEGNANIE

W ostatnim tygodniu zmarł pan kapitan Melhior Batorski. Nasz przyjaciel - kombatant i bohater walk partyzanckich AK na zamojszczyżnie Pochodził z Radecznicy ostatnio osiadł w Dabrowie Rzeczyckiej. Uczestniczył w wielu uroczystosciach organizowanych przez nas. Żegnamy Cię z pamięcia w sercach. Poszedłes na wiecznš wartę , ale zostałes w naszej pamięci.
WIECZNE ODPOCZYWANIE RACZ MU DAĆ PANIE
OSTRZEŻENIE

Nigdy do tej pory nie było problemów z kradzieżš na terenie Lipy. Ostatnio doszły mnie sygnały że dwie budowy zostały okradzione - o tylu wiem. Prosimy zatem o zabezpieczenie wszystkiego co zostać może ukradzione. Szczególnie tam gdzie nikt nie pilnuje.
Złodzieje dobrze wiedzš gdzie wejsć i gdzie nikt nie pilnuje. Sa to zatem "swoi" złodzieje. Po kradzierzy drzewa z lasu jest to następny element na który trzeba zwrócić uwagę i zaczać działać
OGŁOSZENIE

Zgodnie z informacja pozyskana od kier ZUK Zaklików P Franciszka Ciesielskiego z godz 12,30 dn 06.02.2011 -woda w sieci wodociagu gminnego nadaje się do wszystkich celów bez ograniczeń
Przez jakis czas będzie chlorowana
Projekt zagospodarowania remizy w Lipie

Tak wyglada projekt zagospodarowania remizy w Lipie. Jest to oryginał z naniesiona zmiana przebiegu przyłacza kanalizacji w zwiazku z budowa boiska

Zobacz zdjęcia
OGŁOSZENIE

W zwiazku ze skargami mieszkańców Lipy na zbyt póżne podanie do wiadomosci mieszkańców o skażonej wodzie, jak i braku własciwej dystrybucji wody pitnej na terenie miejcowosci Stowarzyszenie Lipa Zdrój wystosowało zażalenie na powyższe uchybienia do wojta Gminy Zaklików.
Pan wójt Zdzisław Wójcik oswidczył że poczawszy od poniedziałku będa wyciagane konsekwencje służbowe w stosunku do pracowników winnych zaistniałej sytuacji. Podano nam kto za co odpowiada.
SPOTKANIE

Wczoraj tj 3 go lutego spotkalismy się w H&D CONSULTING S.C
Tematem spotkania było opracowanie strategi przygotowania oferty inwestycyjnej połaczonej z pozyskaniem wsparcia unijnego.
Było to wstępne spotkanie ale bardzo cenne. Ustalilismy bardzo ogólnš linię postępowania w najbliższych tygodniach i miesiacach.
Oczywiscie będziemy na bieżaca Was iformować.
OSTRZEŻENIE

PSK. 453–2-5-4/11. Stalowa Wola, 03.02.2011r.
KOMUNIKAT
PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO W STALOWEJ WOLI
W SPRAWIE BRAKU PRZYDATNOŒCI WODY DO SPOŻYCIA PRZEZ LUDZI
z wodocišgu dla gminy Zaklików, ujęcie wody w Karkówce

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Stalowej Woli informuje odbiorców wody z wodocišgu sieciowego dla gminy Zaklików, ujęcie wody w Karkówce, o braku jej przydatnoœci do spożycia przez ludzi, w tym do: picia, przygotowywania posiłków i potraw, mycia i płukania jarzyn, warzyw, owoców, produkcji żywnoœci, mycia naczyń majšcych kontakt z żywnoœciš, higieny jamy ustnej.
W próbce wody pobranej przez upoważnionego przedstawiciela Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Stalowej Woli z wodocišgu dla gminy Zaklików, ujęcie wody w Karkówce
w punkcie pobierania - Piekarnia w Lipie – Sprawozdanie z badań Nr POL/HK.490-2- 10/11, stwierdzono obecnoœć bakterii grupy coli w liczbie mikroorganizmów 27 [jtk] w 100 ml wody, przy dopuszczalnej wartoœci 0.
Badanie zostało wykonane w ramach kontroli wewnętrznej oceny przydatnoœci wody, przeprowadzanej przez Zakład Usług Komunalnych w Zaklikowie, ul. Targowa 2.

W zwišzku z powyższym, informuje się odbiorców wody, aby do czasu uzyskania wyników potwierdzajšcych przydatnoœć wody do spożycia pod względem mikrobiologicznym, i ogłoszenia odrębnego komunikatu, zachowali szczególnšostrożnoœć i używali wody wyłšcznie do celów sanitarnych.

W przypadku wystšpienia jakichkolwiek objawów, należy zgłosić się niezwłocznie do swojego lekarza.


Otrzymujš:
1 x Zakład Usług Komunalnych w Zaklikowie, ul. Targowa 2, 37-470 Zaklików
1 x Wójt Gminy Zaklików

Do wiadomoœci:
1 x Oddział Epidemiologii w/m
1 x Oddział Higieny Żywnoœci i Żywienia w/m
1 x Stanowisko Pracy ds. Higieny Dzieci i Młodzieży w/m
1 x Oddział Higieny Pracy w/m
1 x a/a
-

Przepraszam wszystkich odwiedzjacych tę stronę za zastój, ale obecnie kopię się ze sprawami osobisto - zawodowymi / m in dot remizy w Lipie / i jakos nie mam mozliwosci czasowych prowadzić tego na bierzaco. Mam nadzieję, że na drugi tydzień wszystko się wyjasni i ruszymy z broszurka i strona. Przepraszam zatem i proszę o wyrozumiałosć
JD
REMIZA ODEBRANA

Dzisiaj tj 28 stycznia ok godz 13,30 jako komisja podpisalismy protokół odbioru remizy OSP Lipa. W protokole jest akapit iż budynek zostanie przekazany w użytkowanie strażakom. Przepraszam za osobiste wynurzenia - ale ta inwestycja była mi bardzo bliska. Opinie z zewnatrz zbiera bardzo dobre.
Była moim dziełem w całosci od projektu do efektu - byłem projektantem a potem inspektorem nadzoru inwestorskiego. Myslałem , że straż zgodzi się się na montaż figury sw Floriana w niszy która zostawilismy na szczycie od strony drogi. O godz 12 tej każdego dnia miał wychodzić z tego okna arkadowego aby popatrzeć czy wszystko jest OK a w tym czasie z wieży leciałby hejnał Lipy. Niestety stało się inaczej.
Z chwilš popisania protokołu moje zwiazki z tym budynkiem skończyły się.
Życzę OSP Lipa aby służył Wam długo i dobrze. Dużo pozytywnej energii włożyłem w to opracowanie Mamy zgodę na użytkowanie jednego pomieszczenia na poddaszu podpisana przez p wójta Polańskiego, ale słyszymy nieprzychylne komentarze ze strony OSP pod naszym adresem i na razie musi nam wystarczyć moje małe biuro.
Nie chcemy abyscie mysleli że wchodzimy na Wasze. Nie mam do Was żalu. Zawsze Was popierałem i uważałem że jestescie potrzebni. Może kiedys będziemy działać razem - może.

Dużo można tu fajnego zrobić, niestety nie mam pomocy i zrozumienia wsród mieszkańców dlatego jest jak jest. Dla siebie samego nie jest to potrzebna bo jako się rzekło ja mam się czym zajać
Pozdrawiam
ROCZNE ZEBRANIE CZŁONKÓW

ZARZAD STOWARZYSZENIA LIPA ZDRÓJ ZWOŁUJE WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE NA 25 TEGO LUTEGO 1011r NA GODZ 18 TA W DOMU KULTURY W LIPIE
PROSZĘ O SPORZADZENIE ODPOWIEDNICH RAPORTÓW I PROTOKOŁÓW DO TEGO CZASU
JD
PODZIĘKOWANIE

W dniu wczorajszym tj 15 tego stycznia nastapiła sytuacja opisana we wczesniejszym pliku. W akcji zapobiegania podtopieniu lub zalaniu Lipy zaangażowało się dużo ludzi a ich praca przyniosła porzadane efekty.
W imieniu Stowarzyszenia Lipa Zdrój składam podziekowania za pomoc i zaangażowanie;
Wójtowi gminy Zaklików Zdzisławowi Wójcikowi
Zastępcy wójta Jolancie Wołoszyn
Radnym; Mirkowi Biszczakowi, i Gosi Drzewi.
Sołtysowi Lipy Zbigniewowi Chamera i Henrykowi Garbaczowi z Rady Sołeckiej
Jednostce OSP Lipa z prezesem Marcinem Wróblewskim
Jackowi Chamera, Marianowi Wilk, Dariuszowi Chamera, Elżbiecie Hajder, Adamowi Swis, Andrzejowi Solpa
Wójt gminy podjał działania dorażne, dzisiaj na zebraniu trzeba wypracować rozwiazanie docelowe skoro jest jeszcze na to czas i nie jest za póżno.
Cieszy mnie , że dzisiaj otrzymuję sygnały o obniżeniu się wody w zalanych piwnicach.
UWAGA PILNE!!!

ISTNIEJE NIEBEZPIECZENSTWO PODTOPIENIA LIPY

WODA PODCHODZI OD STRONY NASYCALNI POD PRZEPUSTEM. NIE WIEMY JAK SYTUACJA ULEGNIE ZMIANIE W CIĄGU NAJBLIŻSZYCH GODZIN.
POWIADAMIAMY NATYCHMIAST WÓJTA, SOŁTYSA I RADĘ SOŁECKĄ.
DALSZE INFORMACJE BĘDĄ PODAWANE.

----------------------------------------------------------------------------------------
O godz 9,50 powiadomilismy wójta, zastępcę wójta gminy, sołtysa i Radę Sołecką Lipy.
Wójt i zastępca przybyli na miejsce o godz 10,05. Obecni byli także radni
M Biszczak, M Drzewi.
Sytuacja wyglada nstp;
Podtopione sa praktycznie piwnice w całej miescowości. Grunt w Lipie jak i w okolicznym lesie jest bardzo nasiąknięty i nie przyjmuje już wody, dlatego woda która napływa z rejonu Malińca i okolic przypływa i podtapia miejscowosć.
Poziom wody w rowie od strony torów kolejowych jest wyskoki i może rosnać, dlatego wójt Zdzisław Wójcik podjał decyzję o chwilowym odcięciu dopływu wody do rowu i skierowaniu jej na teren posesji prywatnych od strony lasu. Wykonany został tymczasowy odpływ jak i zamknięto przepust pod torami . Wójt postapił tak powołujac się na stan wyższej koniecznosci co zostało uzgodnione z prawnikiem.
Poziom wody w rzece Złodziejce jest wysoki i może wzrosnać, dlatego nie można kierować więcej wody z rowu poprzez przepust pod droga powiatowa do Gielni. Zostały całkowicie otworzone sluzy w Zawałach tak , że woda idzie na stawy i na łaki. Sytuacja będzie monitorowana. Mamy nadzieję, że opady deszczu ustana i nie będzie zagrożenia, w przeciwnym razie jeżeli zbiorniki w Malińcu i Gielni wypełnia się, nadmiar wody może przyjsć do Lipy.
Najgorszy scenariusz to przerwanie wałów stawu, ale mówiono mi że jest jeszcze miejsce na pewną ilosć wody.

--------------------------------------------------------------------------------------
Mając powyższe na uwadze wraz z Sołectwem Lipa zwołujemy zebranie mieszkańców w trybie pilnym jutro to jest niedziela 16 tego stycznia
na godz 14 - ta w Zespole Szkół w Lipie. Celem będzie przedyskutowanie zaistniałego stanu i podjęcie odpowiednich działań w celu zapobieżenia pogorszeniu sytuacji
Próba doboszek

Próba doboszek Lipa Zdrój
Monika Szabat
Patrycja Wożniczka
Anna Ozga
Katarzyna Bratejko
Kinga Swis

Zobacz zdjęcia
PODZIĘKOWANIE RADY RODZICÓW I RADY PEDAGOGICZNEJ PRZEDSZKOLA W LIPIE

Rada Rodziców i Rada Pedagogiczna
Publicznego Przedszkola w Lipie

Serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji zabawy sylwestrowej 2010/2011. Szczególne podziękowania składamy paniom:
Teresie Mikuła, Marii Sędziak, Ewie Kołtun, Agnieszce Krawicz, Anecie Biszczak, Barbarze Rzepczyńskiej z mężem, panom Grzegorzowi Łukasiewiczowi i Sławomirowi Pyć za poswięcony czas i wytężona pracę. Dziękujemy GOK w Zaklikowie za udostępnienie sali.
Wyrazy wdzięcznosci kierujemy także do gosci, którzy wsparli nasza placówkę swojš obecnosciš na imprezie
Słowa podziękowania składamy darczyńcom, którzy wsparli finansowo nasze przedszkole:
Państwu Danucie i Mirosławowi Machom,
Firmie AQUAPIP ze Stalowej Woli.
Wyrazy uznania kierujemy do Stowarzyszenia „Lipa-Zdrój;, które promuje przedszkole i wspiera nasze działania udostępniajac miejsce w swojej broszurce i stronie internetowej.

Rada Rodziców i Rada Pedagogiczna
Publicznego Przedszkola w Lipie

----------------------------------------------------------------------------------------
Wasz sukces był jest i będzie zawsze naszym wspólnym sukcesem.
Cieszymy się razem z Wami i gratulujemy!
Lipa Zdrój
OGŁOSZENIE

OGŁASZAMY NABÓR KANDYDATÓW DO GRUPY KRABINIERÓW "LIPA ZDRÓJ"
W ZWIAZKU Z TYM, ŻE BĘDZIE TO GRUPA STRZELCÓW UZGROJONYCH W REPLIKI Z PRZED 1850 r MUSZKIETÓW NA PROCH CZARNY - PREFEROWANE BĘDA OSOBY PEŁNOLETNIE, NIE KARANE.
PLANUJEMY WYKONAĆ MUNDURY I UZBROJENIE KOSZTAMI WŁASNYMI
KANDYDACI NIE KONIECZNIE MUSZA BYĆ Z LIPY, PONIEWAŻ TRUDNO NAM SKOMPLETOWAĆ SKŁAD Z SIŁ MIEJSCOWYCH.
POSIADAMY JUŻ MATERIAŁ NA MUNDURY I NA KARABINY,
CZYLI KANDYDAT NIE PONOSI KOSZTÓW.
ILOSĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA DO 12 + 2 REZERWOWYCH
KOLOR MUNDURÓW BĘDZIE SIĘ RÓŻNIŁ OD MUNDURÓW KANONIERÓW KTÓRYCH JUŻ MAMY KOMPLET DO OBSŁUGI ARMAT I DO POCZTU SZTANDAROWEGO.
ZAKUPILISMY JUŻ 4 BĘBNY DLA WERBLISTEK. MAMY 3 DZIEWCZYNY KTÓRE TRENUJA JUŻ POD OKIEM BARDZO DOBREGO PERKUSISTY A NASZEGO CZŁONKA KRZYSZTOFA WOŁOSZYNA.
ZAKUPIONA ZOSTAŁA TAKŻE SYGNAŁÓWKA - JEŻELI BYŁ BY CHĘTNY DO GRANIA SYGNAŁU - MAMY JUŻ UMÓWIONEGO KAPELMISTRZA DO NAUKI.
NIE JEST TO SPRAWA TRUDNA.

JEŻELI LUBISZ WOJSKO, HISTORIĘ I PRZYGODĘ - WSTAP DO NAS, MASZ MOŻLIWOSĆ POKAZAĆ SIĘ PRAKTYCZNIE W CAŁEJ POLSCE PONIEWAŻ ZANOSZA SIĘ NASTEPNE WYJAZDY W PRZYSZŁYM ROKU.


INFORMACJE POD NR 605 555 594
WESOŁYCH SWIATWSZYSTKIM NASZYM PRZYJACIOŁOM I LUDZIOM NAM NIECHĘTNYM ŻYCZYMY ZDROWYCH SPOKOJNYCH I RODZINNYCH SWIAT BOŻEGO NARODZENIA. SZCZEGÓLNIE CIEPŁO POZDRAWIAMY WSZYSTKICH NASZYCH ZIOMKÓW KTÓRZY Z RÓŻNYCH WZGLĘDÓW TE SWIĘTA SPĘDZAJĽ Z DALA OD RODZINY I DOMU RODZINNEGO.
ABY CHOĆ ODROBINĘ PRZYBLIŻYĆ WAM LIPĘ NA SWIĘTA MACIE DO DYSPOZYCJI NASZA STRONĘ I BROSZURKI. MOŻE NIE JEST TO PROFESJONALNE, ALE ZOBACZCIE ILE TAM DOBREJ WOLI I SERCA.

NA NOWY ROK - ABY WRESZCIE RUSZYĆ CHOĆ ODROBINĘ Z INWESTYCJA.
MAMY NADZIEJĘ, ŻE POZA TYM BĘDZIE ON LEPSZY DLA WAS OD TEGO KTÓRY MIJA.
PREZENT

Zgodnie z zapowiedzia z okazji swiat Bożego narodzenia i Nowego Roku dla wszystkich naszych gosci udostepniamy wszystkie broszurki. Myslę że warto zajrzeć pod pineskę na górze " Nasza broszurka" bo jest tam kawałek historii Lipy i okolic. Ci którzy nie maja dostępu w Lipie do naszej broszurki zapraszamy. Mam sygnały, że dużo czytelników kolekcjonuje numery i cos im tam brakuje. Tak jak pisalismy wszystko na tej stronie jest wasze więc sciagaj co chcesz.
MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

9 tego grudnia według tradycji do przedszkola w Lipie zawitał sw Mikołaj.

Zobacz zdjęcia
PODZIĘKOWANIE

Składamy serdeczne podziękowania panu Janowi Rzękęciowi za pomoc w uzykaniu możliwosci zakupu materiału na lufy do muszkietów dla naszej kompanii kanonierów, jednoczesnie życzac zdrowych spokojnych swiat i szczęsliwego nowego roku Zarzad Lipa Zdrój
MIKOŁAJKI W ZESPOLE SZKÓŁ W LIPIE

Mikołaj w szkole.
Sadzac po ilosci prezentów jakie wręczał uczniom Zespołu Szkół im. Szarych Szeregów w Lipie Mikołaj, można uznać że mamy bardzo dobre dzieci.
6 grudnia w imieniu Rady Rodziców tenże Mikołaj wręczył każdemu uczniowi skromny upominek. Mikołaj miał do pomocy snieżynki i renifery. Radosci wsród obdarowanych było co nie miara. Nagle wszyscy, czy młodzi czy starzy uczniowie uwierzyli w tego siwobrodego darczyńcę.

mgr Dariusz Chmielewski

Zobacz zdjęcia
SUKCES ZESPOŁU SZKÓŁ W LIPIE

Szkoła i Lipa-Zdrój razem promuja nasza miejscowosć

W dniu 7 grudnia uczniowie z Zespołu Szkół im.,,Szarych Szeregów; w Lipie, zajęli
I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych w V wojewódzkim Konkursie Młodzieży Szkolnej na ,,Najlepszy Produkt turystyczny mojej Małej Ojczyzny – jakiej nie znacie;. Konkurs ten organizowało Kuratorium w Rzeszowie, Starostwo w Przeworsku i Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze.
Wspólnymi siłami nasza młodzież pod opieka pani mgr Moniki Filipczak najciekawiej i najatrakcyjniej przedstawiła walory naszej miejscowosci uzyskujac w ten sposób zaszczytne pierwsze miejsce, ładny puchar i cenne nagrody. Uczniowie którzy nas wspólnie reprezentowali to: Marta Widła i Karolina Chamera uczennice klasy III a gimnazjum przygotowały nagrodzona prezentację oraz Solpa Łukasz z III b i Adrian Mazur z IIIa gimnazjum prezentowali Stowarzyszenie w strojach kanonierów.

mgr Dariusz Chmielewski

Więcej na stronie Starostwa Przeworsk

http://www.powiat.przeworsk.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=35&Itemid=132

Zobacz zdjęcia
KOMUNIKAT

Z zwiazku z pogłoskami krażacymi " na miescie " chciałbym zanznaczyć , iż relacje Lipa Zdrój w stosunku do panów radnych Marcina Wróblewskiego i Mirosława Macha sa bardzo dobre. Sa to nasi radni lipscy, przez nas wybrani.
Osobiscie nie mam żadnych uprzedzeń lub pretensji do wyżej wymienionych panów. Jestesmy im wdzięczni za poparcie nas przy głosowaniu nad przekazaniem działek pod uzdrowisko. Podkreslałem to 500 razy i dalej to akcentuję.

Wybory się skończyły emocje opadaja, tak jak powiedziałem na zebraniu
28 11 2010 trzeba żyć razem tu i teraz. Proszę zatem wszystkich
o powstrzymanie się od powielania nieprawdziwych informacji na nasz temat
Jurek Drzewi
OGŁOSZENIE RADY RODZICÓW PRZEDSZKOLA W LIPIE

ZAPRASZAMY NA SYLWESTRA W IMIENIU RADY RODZICÓW PRZEDSZKOLA W LIPIE
ZACHĘCAMY JAKO LIPA ZDRÓJ DO UDZIAŁU GDYŻ RADA RODZICÓW PRZY PRZEDSZKOLU W LIPE TO SA LUDZIE GODNI NAJWYŻSZEGO SZACUNKU ZA ICH CIĘŻKA I PEŁNA POSWIĘCENIA PRACĘ SPOŁECZNA.
SRODKI Z TEJ IMPREZY PÓJDĽ NA NASZE DZIECI DLA ICH DOBRA.

Zobacz zdjęcia
DZIEKUJEMY

DZIĘKUJEMY WAM MIESZKAŃCY LIPY. ZMIENILISCIE HISTORIĘ I DALISCIE MOŻLIWOSĆ DZIAŁANIA NOWYM LUDZIOM. DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE ZA TE 396 GŁOSÓW POPARCIA NASZEJ SPRAWY. GRATULUJEMY PANU WÓJCIKOWI. ODPOWIEDZIALNOSĆ JEST OGROMNA. WSZYSTKICH KTÓRZY GŁOSOWALI ZA PANEM POLAŃSKIM TRAKTUJEMY JAKO SWOICH PRZYJACIÓŁ I SASIADÓW . NIE ODWRACAJCIE SIĘ OD NAS . MY NIE JESTESMY WASZYMI WROGAMI. RAZEM ZMIENIAJMY LIPĘ . PANU POLAŃSKIEMU DZIĘKUJEMY ZA TE LATA WSPÓŁPRACY. BEZ HIPOKRYZJI - ZAPISAŁ SIĘ ON TRWALE W NASZYCH SERCACH JAKO TEN KTÓRY Z NAMI WSPÓŁPRACOWAŁ I TWORZYŁ PRZYSZŁA - LIPA ZDRÓJ.
DZIĘKUJĘ NASZYM LUDZIM , KTÓRZY TAK CIĘŻKO PRACOWALI NA TEN SUKCES. UWAŻAM ICH PODOBNIE JAK PRZYSZŁY WÓJT ZA NAJWIĘKSZY KAPITAŁ KTÓRY MAMY


TERAZ ODE MNIE - JAK WCZESNIEJ PISAŁEM NIE MAM AMBICJI POLITYCZNYCH A WSZYSTKIE TYTUŁY SA DLA MNIE NIC NIE WAŻNYM FRAZESEM. PO ZAPRZYSIĘŻENIU WÓJTA WÓJCIKA PRZYSTAPIMY DO WYBORU ZASTĘPCY WÓJTA WSRÓD MIESZKAŃCÓW LIPY TYCH KTÓRZY SIĘ NAJLEPIEJ DO TEGO NADAJA.
MI JEST NIE WOLNO SIĘGAĆ I ZAGARNIAĆ TEGO CO NIE MOJE. STANOWISKO TO NIE NALEŻY SIĘ MI ANI NIKOMU Z MOJEJ RODZINY.
ZAWSZE KIEROWAŁEM SIĘ ETYKA W ŻYCIU POMAGAŁEM JAK MOGŁEM LUDZIOM I TAK ZOSTANIE. ZAWSZE BĘDĘ ZWYKŁYM JURKIEM DRZEWI NIE NADĘTYM BUFONEM NAWET BĘDAC PREZYDENTEM RP.

zwykły jak zawsze
Jurek Drzewi
WYBORY

Idac na wybory lub nie, głosujac na jednego lub na drugiego kandydata kształtujemy przyszłosć Lipy na następne 4 lata. Konsekwencje będa na pewno. Konsekwencje Twojego wyboru dotkna także Ciebie.
Czy wybierzesz rozwój czy stagnację, dasz szansę innym nowym czy zachowasz dotychczasowy układ to twoja sprawa - pamiętaj jednak że napewno konsekwęncje wyboru odczujesz. Nie oceniajmy obecnego wójta ani dobrze ani żle, spójrzmy za miedzę na gminy oscienne i porównajmy.
Jeżeli uznamy, że wygladamy dobrze na ich tle - zachowajmy to co jest.
Jeżeli uznamy, że za miedza wszystko zmienia się na lepsze a my stoimy
i wpadamy w stagnację dajmy szansę nowym. Co ryzykujemy? Niech pokaża co potrafia. A jeżeli naprawdę sa dobrymi gospodarzami to szybko to odczujemy pozytywnie. Czy Wójcik jest złym gospodarzem dorabiajac się ?
Niech każdy sobie na to odpowie sam i zgodnie z tym zagłosuje.


Chciałbym tutaj jeszcze odpowiedzieć panu Chamerze z zebrania w niedzielę.
Jeżeli chciał pan debaty obydwu kandydatów na wójta to powinien pan zwrócić się do nich o to, a nie mieć do mnie pretensji, że dalismy okazję do wypowiedzi jednej stronie. Jako strona nie my ustalamy debaty i nie my je prowadzimy .Ja nie uważam się za gorszego Lipiaka od pana.
Troszkę już dobrego zrobiłem dla mojej miejscowosci. Mam nadzieję, że pan też. Jezeli nie to zawsze ma pan możliwosć. Myslę, że powinien pan być wdzięczny za sposobnosć poznania jednego z kandydatów, bo to też jest nasza praca na rzecz Lipy.

Panie Ważny Mieczysławie - no coment
PREZENT

Wychodzac na przeciw tym którzy pytajš o broszurki, z poczatkiem grudnia
wrzucimy na stronę wszystkie numery.
Jest ich już 34 . Traktujcie to jako prezent od sw Mikołaja dla Was.
Jak wrzucimy to napiszemy w aktualnosciach.
Życzymy udanej zabawy andrzejkowej smile
OGŁOSZENIE

Uczniowie naszej szkoły biora udział w konkursie o ochronie srodowiska
Zwracamy się z prosba o głosowanie na nich oto adres strony;
www.tescodlaszkol.pl/704
w imieniu uczniów - dziękujemy smile
OGŁOSZENIE

UPRZEJMIE INFORMUJEMY MIESZKAŃCÓW LIPY, ŻE ZGODNIE Z OBIETNICA PRZEDWYBORCZA W KAŻDA PIERWSZA NIEDZIELĘ MIESIACA POCZAWSZY OD 5 TEGO GRUDNIA RADNI STOWARZYSZENIA "LIPA ZDRÓJ" BĘDA PEŁNIĆ DYZUR W SALI KATECHETYCZNEJ POMIĘDZY MSZAMI SW OD GODZ 10,00 DO 11,00
WSZYSTKIE PROBLEMY BĘDA ZAPISYWANE W DZINNIKU DYŻURÓW KTÓRY JUŻ ZOSTAŁ ZAKUPIONY.
WYNIKI INTERRWENCJI BĘDA PODAWANE W BROSZURCE O ILE NIE BĘDA NARUSZAĆ PRYWATNOSCI ZGŁĽSZAJACEGO.

ZARZAD STOWARZYSZENIA
ZAPRASZAMY

MIESZKAŃCY LIPY
SERDECZNIE WAS ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE Z NASZYMI RADNYMI I NASZYM KANDYDATEM NA WÓJTA ZDZISŁAWEM WÓJCIKIEM W NIEDZIELĘ 28 LISTOPADA NA GODZINĘ 14 TA


ZAPRASZAMY
DZIĘKUJEMY !

Dziekujemy wszystkim którzy nam zaufali oddajac głosy na naszych kandydatów . Za to, ze otrzymalismy tyle głosów na liscie na radnych i poparcie dla naszego kandydata na wójta.
Gratulujemy wszystkim radnym którzy weszli do rady gminy.

W tej chwili jest możliwe stworzenie koalicji na rzecz Lipy. Nasi radni sa w większosci. Sa w grupie 8 radnych do Rady Gminy z listy "Niezależni" Zdzisława Wójcika co powoduje możliwosć sprawnego rzadzenia gmina.
Jest szansa na pchnięcie Lipy do przodu. Jest szansa na zaczęcie poważnych kroków na stworzenie gminy uzdrowiskowej na bazie uzdrowiska w Lipie.
Nigdy już moze nie być możliwosci powtórki. Warunkiem jest wygranie wyborów na wójta przez Zdzisława Wójcika. Widziałem przy urnach duzo młodych ludzi. to cieszy. Apeluję do wszystkich mieszkańców o poracie dla naszego kandydata na wójta - Zdzisława Wójcika.
Zaufaliscie nam pierwszy raz przekazujac nam działki pod uzdrowisko. Daliscie nam 2 miejsca w radzie gminy i 406 głosów Wójcikowi.
Pomóżcie nam doprowadzić sprawę do końca. Konieczna jest nam dobra atmosfera w gminie i współpraca radnych z wójtem, myslenie o Lipie.
Dzwonił do mnie Władysław Stępień który dziękował Wam za poparcie.
"Jestem do waszej dyspozycji" Wie co mówi, ci co go znaja wiedza że słowa dotrzymuje. Mamy więc swojego człowieka w sejmiku. Przychylnego człowieka. To jest majatek dla nas i dla Was. Bo my to Wy. To nic że formalnie nie należycie do nas, ale my działamy na nasza wspólna rzecz.
W tej chwili swieci dla mieszkańców Lipy dobra gwiazda.
Dajmy jej swiecić jak najdłużej

Widzicie, że nikt z nas Was nie oszukuje nie kręci, nie robi dla siebie majatków. Nasz czas i starania sa dla nas wszystkich.
Rozmawiałem z nowymi radnymi z naszej listy sa do waszej dyspozycji. już mi mówia że meldujecie o swoich bolaczkach. Tak ma być i tak będzie.

Prosimy zatem raz jeszcze abyscie przyszli głosować 5 tego grudnia i abyscie
dali szansę nam i Wójcikowi głosujac na niego
My się odwdzięczymy jak najlepiej będziemy umieli.
SWIĘTO NIEPODLEGŁOSCI

Trzy odsłony 92 rocznicy Odzyskania Niepodległoœci

Lipa-koœciół

W dniu 11 listopada 2010 roku jak w całym kraju Polacy, tak i na terenie naszej miejscowoœci społecznoœć mieszkańców Lipy obchodziła 92 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległoœci.
Wszystko zaczęło się o godzinie 8:30 kiedy to spod budynku Zespołu Szkół im.,,Szarych Szeregów&# 8221; w Lipie odbył się przemarsz licznie zebranych uczniów i nauczycieli w kierunku Koœcioła Parafialnego w Lipie. Na czele kawalkady znajdowały się poczty sztandarowe: Stowarzyszenia Lipa-Zdrój , druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Lipy oraz uczniów z miejscowego Zespołu Szkół.
Ten patriotyczny przemarsz miał swój finał w koœciele, gdzie o 9:00 rozpoczęła się uroczysta Msza Œwięta za Ojczyznę. Msze odprawiał ks. Kanonik Władysław Kozak, który w kazaniu wspomniał bohaterskie czyny naszych przodków, którzy swoim oddaniem i poœwięceniem przyczynili się do odzyskania niepodległoœci naszego kraju 11 listopada 1918 roku. Dopełnieniem treœci kazania był występ chóru szkolnego ,, Nutki&# 8221;, który przedstawił krótki montaż muzyczno-literacki. Licznie zebrani parafianie mogli wysłuchać pięknych pieœni legionowych m.in. najsłynniejszej ,,My Pierwsza Brygada&# 8221;.
Uroczysta msza dobiegła końca, nastrój powagi jednak pozostał. Rozchodzšc się wszyscy mieli poczucie dobrze spełnionego obowišzku. Uczestniczyliœmy jak by nie było w kolejnych urodzinach naszej Ojczyzny.
Zaklików
Nie wszyscy uczestnicy poprzestali na tym. Reprezentacja naszej miejscowoœci tj: poczty sztandarowe Lipy-Zdrój i Zespołu Szkół w Lipie wzięły jeszcze udział w uroczystym składaniu wieńców pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Zaklikowie. Uroczystoœci Gminne zakończyły się około godziny 14.
Lipa-szkoła
Ostatniš odsłonš obchodów 92 rocznicy Odzyskania Niepodległoœci był apel upamiętniajšcy tamte wydarzenia, który odbył się w dniu 15 listopada 2010 r. w Zespole Szkół.
Rangę tego apelu podniósł udział w nim wójta Gminy Zaklików Ryszarda Polańskiego, który przybliżył uczniom Zespołu historię poczštków I wojny œwiatowej na terenie naszej ,,małej Ojczyzny&# 8221;

Uczestnik tych wydarzeń serdecznie dziękuje wszystkim
za organizację i udział w tych lokalnych wydarzeniach upamiętniajšcych tš ważnš dla Polaków rocznicę.
Do zobaczenia 3 MAJA.
Mgr Dariusz Chmielewski

Zobacz zdjęcia
POWODZENIA!!!

Pomimo, że popieramy swoich kandydatów jestesmy Stowarzyszeniem dla którego żaden kandydat z innej listy nie jest postrzegany negatywnie.
ŻYCZYMY ZATEM WSZYSTKIM KANDYDATOM W WYBORACH SAMORZADOWYCH NA WÓJTA DO RADY GMINY, POWIATU I WOJEWÓDZTWA P O W O D Z E N I A !!!!! smile
JAK GŁOSOWAĆ

NIE WIDZĘ NIGDZIE INSTRUKCJI JAK GŁOSOWAĆ W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH 21 LISTOPADA
TO TAK JAKBY KAŻDY WIEDZIAŁ. TAK NIE JEST PONIEWAŻ PRZYCHODZĄ DO MNIE KLIENCI I W LUŹNEJ ROZMOWIE DOCHODZĘ DO WNIOSKU, ŻE NIE WIEDZA JAKA JEST TECHNIKA GŁOSOWANIA.
GŁOSUJEMY NA;
- RADNYCH DO GMINY --STAWIAMY KRZYŻYKI PRZY 4 KANDYDATACH - LIPA
- WÓJTA -- STAWIAMY KRZYŻYK PRZY JEDNYM KANDYDACIE
- RADNYCH DO RADY POWIATU --- KRZYŻYK PRZY JEDNYM KANDYDACIE
- RADNYCH DO SEJMIKU WOJEWÓDZKIEGO - KRZYŻYK PRZY JEDNYM KANDYDACIE

JEŻELI BĘDZIE WIĘCEJ KRZYŻYKÓW LUB ICH NIE BĘDZIE
W OGÓLE --GŁOS NIEWAŻNY

STOWARZYSZENIE WYSTAWIŁO 4 KANDYDATÓW NA LIŚCIE NR 13
DO RADY GMINY ZAKLIKÓW

MIREK BISZCZAK
MAŁGOSIA DRZEWI
ANDRZEJ SOLPA
ADAM SWIS

POPARLIŚMY ZDZISŁAWA WÓJCIKA NA WÓJTA GMINY ZAKLIKÓW

POPARCIE DO RADY POWIATU
BOGUMIŁA WOŁOSZYN

POPARCIE DO SEJMIKU WOJEWÓDZKIEGO
WŁADYSŁAW STĘPIEŃ

GŁOSUJCIE ZGODNIE Z SUMIENIEM - ALE NIE ZAPOMINAJCIE O NAS
NA PEWNO SIĘ ODWDZIĘCZYMY BARDZIEJ NIŻ MYŚLICIE.
DO ZOBACZYSKA PRZY URNIE.
WARSZAWA

3,30 to godzina naszego wyjazdu do Warszawy. Wrócilismy o 21,10.

Zobacz zdjęcia
OGŁOSZENIE

15 tego listopada 2010 o godz 13,01 otrzymałem telefon od pana wójta gminy Zaklików Ryszarda Polańskiego ostrzegajšcy mnie w imieniu gminy, że jeżeli w dniu wyborów będziemy dowozić wyborców do lokalu jako Stowarzysznie promujace jednego z kandydatów zgłosi protest do komisji wyborczej odpowiedniego szczebla.
Z żalem jetesmy zmuszeni odwołać zapowiadany dowóz majac na uwadze dobro wyborów - przepraszamy
Jurek Drzewi
JEDNAK JEDZIEMY!

Liczba chętnych na wyjazd do Warszawy na odsłonięcie pomnika Tadeusza Kosciuszki mnie przeraził. Jedziemy zatem w sile 8 mundurowych / bo tyle miejsc w busie / i z armatkš. Jak będzie zobaczymy. Powiadomiono nas, że ma być dużo gosci z USA . Dlaczego mamy skromniutkiej Lipy nie propagować w swiecie - przecież po to jestesmy.
ZAPRASZAMY

PRZYPOMINAMY I ZAPRASZAMY NA SPOTAKNIE PRZEDWYBORCZE Z KANDYDATAMI NA RADNYCH GMINNYCH I NA WÓJTA GMINY ZAKLIKÓW
GODZ 14 - TA DOM KULTURY W LIPIE - NIEDZIELA 14 TEGO LISTOPADA
GOŒCIEM BĘDZIE DR ZBIGNIEW GOLA ZE STALOWEJ WOLI.
ZORGANIZOWANY JEST DOWÓZ BUSEM LIPA ZDRÓJ
Z KOŃCA LIPY - 13,20
Z BLOKÓW NADLEŒNICTWA -13,45

ZAPRASZAMY
ZAPROSILI NAS

Otrzymalismy zaproszenie od pani prezydent Warszawy Hanny Gronkiwicz Waltz dla Kanonierów "Lipa Zdrój" na odsłonięcie pomnika Tadeusza Kosciuszki w Warszawie Za Żelazna Brama w dniu 16 tego listopada na godz 11 ta Dziękujemy, jak zbiorę skałd to pojedziemy
ZAPROSILI NAS

ZAPROSILI NAS;
URZAD GMINY ZAKLIKÓW na obchody swięta narodowego 11 listopada
STOWARZYSZENIE KULTURALNO - SPOŁECZNE ZIEMI ZAKLIKOWSKIEJ im Anny Nagórskiej i Proboszcz Parafii sw Anny w Zaklikowie
na uroczystosć odłonięcia tablicy poswięconej OFIAROM GOLGOTY WSCHODU
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY
PODZIĘKOWANIA

KORZYSTAJAC Z JUBILUSZU 20 000 WEJSĆ NA NASZA STRONĘ SERDECZNIE WAM DZIĘKUJEMY ZA OBECNOSĆ Z NAMI.
NA CODZIEŃ NIE ODCZUWAMY JAKIEJS WYJATKOWEJ SYMPATII ZA NASZA ROBOTĘ. TA STRONA JEST JEDNAK ŻYWYM DOWODEM NA TO , ZE JESTESCIE Z NAMI. DLA NAS JEST TO WAŻNE PONIEWAŻ DEFINIUJE POZYTYWNIE NASZ TRUD. CHCIELIBYSMY, ABY TA STRONA BYŁA CIEKAWSZA LECZ CZAS I SRODKI FINANSOWE SA SKROMNE, ALE JESTESMY DOBREJ MYSLI.
ZAPASZAMY NA PUBLIKOWANIE SIĘ TUTAJ NIE TYLKO ZESPÓŁ SZKÓŁ W LIPIE ALE I PRZEDSZKOLE W LIPIE , STRAŻ, KLUB SPORTOWY, STOWARZYSZENIE MŁODZIEŻY KATOLICKIEJ, KOŁO WĘDKARSKIE. WSZYSTKICH TU POKAŻEMY. WSZYSCY JESTESCIE NASZYMI PRZYJACIÓŁMI. NIE STÓCIE NA BOKU.

ZATEM DZIĘJUJĘ CI ZA OTWARCIE TEJ STRONY
Z SERCA DZIĘKUJĘ

SKŁADAM GORACE PODZIĘKOWANIA;
Panu Ryszardowi Szwedo za udostępnienie dżwigu do rozładunku kolejki waskotorowej w Lipie w dn 05,11,2010r
Panu Marianowi Wydra oparatorowi dżwigu za porzšdnš pracę
Panu Zygmuntowi Łukasiewiczowi za 12 godzinne tyranie przy przenoszeniu kolejki w Pionkach i Lipie, oraz udostepnienie placu na jej składowanie .
Panu Kazimierzowi Buława za pomoc w rozładunku.
Naszym członkom;
Jackowi Chamera i Łukaszowi Pęzioł za 12 godzinne tyranie w Pionkach i Lipie.
Adamowi Swisiowi i Bartkowi Drzewi za robotę w Pionkach 8 godz przy zrywaniu torowiska i załadunku.

/Zdjęcia z rozładunku Sebastian Hajder /

Zobacz zdjęcia
WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

BYLIŚMY

Zobacz zdjęcia
NASZE STANOWISKO

W ZWIĄZKU ZE ZWOŁANIEM PRZEZ RADĘ SOŁECKĄ ZEBRANIA MIESZKAŃCÓW LIPY Z KANDYDATAMI NA WÓJTA GMINY ZAKLIKÓW I NA RADNYCH , ORAZ Z URZĘDUJĄCYMI RADNYMI, W DNIU 7 LISTOPADA PRZEDSTAWIAMY NASZE STANOWISKO;

1 TERMIN I FORMA POWYŻSZEGO ZEBRANIA NIE BYŁA UZGODNIONA ANI Z NASZYMI KANDYDATAMI NA RADNYCH ANI ICH NIE POWIADOMIONO O TAKIM ZEBRANIU. O ZEBRANIU DOWIEDZIELIŚMY SIĘ W NIEDZIELĘ Z OGŁOSZEŃ KOŚCIELNYCH

2 KANDYDAT NA WÓJTA POPIERANY PRZEZ NAS USTALIŁ WCZEŚNIEJ GRAFIK SPOTKAŃ WYBORCZYCH W INNYCH MIEJSCOWOŚCIACH I NIE MA MOŻLIWOŚCI UCZESTNICZYĆ W LIPIE W TYM TERMINIE. JEGO SPOTKANIE I NASZYCH KANDYDATÓW Z MIESZKAŃCAMI LIPY USTALONE JEST NA 14 GO LISTOPADA NA GODZ 14 TA - TERMIN PODAWANY JEST W BROSZURCE OD 3 TYGODNI

3 NIE ZNANA NAM JEST TREŚĆ ANI FORMA PROWADZENIA ZEBRANIA W DNIU 7 LISTOPADA .

WYRAŻAMY ŻAL DO RADY SOŁECKIEJ ZA TAKIE POTRAKTOWANIE NAS I NASZYCH WYBORCÓW.
WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Prosimy wszystkich aby odwiedzili zapomniane groby. Te które są w Broszurce. A może ktoś zna inne to prosimy o wiadomość. Piękna pogoda da nam radość i zdrowie spaceru i zrobimy piękny uczynek w stosunku do tych którzy odeszli i sa w zapomnieniu. Z opowieści moich przodków i sasiadów wiem, że w grobie z I wojny światowej po tzw " bitwie pod Kraśnikiem " leżą Polacy. Grób znajduje się w Mieszawach koło tzw Kordonu " Budy" - patrz mapa w zakładce Archiwa- nasza strona
Kiedyś o tym opowiem bo wiem dużo. Teraz nie pora na to.

Wszystkim którzy wyruszają w drogę do grobów bliskich - jedźcie z Bogiem i szczęśliwie wracajcie. Zarząd Lipa Zdrój
Pod pomnikiem partyzantów w Kochanach

Kolejna rocznica bitwy partyzanckiej pod Kochanami
24 października Zespół Szkół im. ,,Szarych Szeregów" wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Miejscowości Lipa Lipa-Zdrój zorganizowali uroczystości związane z 67 rocznicą bitwy partyzanckiej pod Kochanami. Uroczystość miała skromny charakter ale i rocznica nie była okrągła. Jej organizacja wynikała z faktu kultywowania pamięci o ludziach i wydarzeniach które miały wpływ na ówczesną rzeczywistość.
W uroczystościach uczestniczyła grupa dziesięciu osób ze Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych z Warszawy i Kraśnika z pocztem sztandarowym związku pod przewodnictwem płk. Tadeusza Szymańskiego. Udział brali również: Prezes Stowarzyszenia Lipa-Zdrój wraz z pocztem sztandarowym stowarzyszenia i kanonierami, druhny i druhowie z 45 DH z Zespołu Szkół w Lipie wraz z opiekunami oraz poczet sztandarowy ZS w Lipie.
Jak już wspomniałem impreza miła skromny charakter, ale jej przebieg miał jak najbardziej patriotyczny wymiar. Najpierw odbyło się składanie wieńców przy pamiątkowej płycie na terenie szkoły w Lipie ( Szkoła Podstawowa nosi imię Antoniego Palenia ps.,,Jastrząb" - partyzanta, który został ciężko ranny w trakcie bitwy i niedługo po niej zmarł), a następnie wszyscy samochodami przemieścili się pod pamiątkową płytę ku czci wydarzeń z 22 października 1943 roku. Tam odbyło się składanie wiązanek, przemowy uczestników tamtych wydarzeń ( m.in. płk. Szymańskiego) oraz honorowa salwa w wykonaniu kanonierów ze Stowarzyszenia Lipa Zdrój. Około godziny 13 to patriotyczne spotkanie dobiegło końca, a ponieważ przez cały ten czas pogoda dopisała wszyscy uczestnicy tego spotkania rozchodząc się mieli poczucie dobrze spełnionego obowiązku uczczenia tych co w tamtych strasznych czasach wojny walczyli za naszą wolność.

Uczestnik tych obecnych wydarzeń
Dariusz Chmielewski.

Zobacz zdjęcia
OGŁOSZENIE

W DNIU 8 11 2010r O GODZ 19 TEJ W BUDYNKU ZESPOŁU SZKÓŁ W LIPIE ZARZĄD STOWARZYSZENIA LIPA ZDRÓJ ZWOŁUJE NADZWYCZAJNE WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA.
PROGRAM.
PODJĘCIE UCHWAŁY W SPRAWIE WSTĄPIENIA W POCZET CZŁONKÓW
STOWARZYSZENIA P.N. FORUM MIESZKAŃCÓW WSI ' SANŁĘG' LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA Z SIEDZIBĄ W ZALESZANACH
CIESZYMY SIĘ

24 tego pażdziernika jechalismy pod pomnik upamiętniajacy walkę partyzantów GL w Kochanach. Po drodze mijalismy grupy pieszych turystów z plecakami i aparatami fotograficznymi na naszych szlakach turystycznych.
Jako żywo stanęły mi przed oczami szlaki Beskidu Slaskiego; z Bielska do Zywca, na Węgierska Górkę, do Szczyrku i inne kiedy w latach 70 i 80 tych jako kierownik grupy prowadziłem ludzi po tych szlakach. Taki był nasz zamysł aby udostępnić ludziom piękno naszych terenów. Marzyły mi się takie szlaki jak tam. Wiem że tam górskie powietrze i piękne widoki. U nas za to piękne lasy zdrowy potwierdzony badaniami klimat i spokój którego nigdzie nie ma. Niech tu czynnie odpoczywaja i regenerują zdrowie. Kto wie, moze kiedys dorównamy Beskidom?
Ekspresówka S 74

W środę ub tygodnia w Radomyslu n S odbyło się spotkanie wykonawcy drogi ekspresowj S 74 relacji Nisko - Opatów. Było to spotkanie w ramach konsultacji społecznych z mieszkańcami gminy Radomysl. Wariant 7 - dmy przewiduje trasę w pobliżu naszych działek na wys linii gazociągu pomiędzy Dabrową Rz i Lipą bez zjazdu w naszym terenie. Taka sutuacja powodowałaby całkowitą blokadę usytuowania bazy zdrojowej w Lipie. Pozostałby nam chałas i smród spalin. Przepustowosć trasy ok 22 tys pojazdów na dobę z wiaduktem nad drogą 855 i linia kolejowa. W zwiazku z tym wykonałem telefony do odpowiedzialnych instytucji gdzie zapewniono mnie o znikomych szansach na realizację tego planu. Konieczne jest monitorowanie rozwoju sytuacji. Trasa w naszym rejonie pokazana jest na stronie internetowej.
UROCZYSTOSCI W ZESPOLE SZKÓŁ W LIPIE

Slubowania i akademie

Przełom września i października dla uczniów i nauczycieli Zespołu szkół im. Szarych Szeregów w Lipie obfitował w wiele ważnych wydarzeń.
1 października swoje święto mieli uczniowie klas I gimnazjum, którzy w sposób uroczysty ślubowali miedzy innymi , że będą w pełni wykorzystywać czas przeznaczony na naukę i rzetelną pracę nad poszerzaniem swej wiedzy i umiejętności oraz dbać o honor szkoły, oraz współtworzyć jej autorytet. Po ślubowaniu stali się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej naszego Gimnazjum, a ich wychowawczynie Pani Katarzyna Kruk i Alina Olech zadbają o to aby poczynione na uroczystości zobowiązania zostały w jak największym stopniu dotrzymane.
Podobny charakter miała uroczystość, która odbyła się w dniu 8 października kiedy to do grona braci uczniowskie byli dopuszczani najmłodsi tj. uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej, których wychowawczynią jest pani Anna Warmuz. Oni również złożyli ślubowanie i w ten sposób przypieczętowali swoją już ponad miesięczną obecność w naszej szkole. Po zaprezentowaniu swoich umiejętności i pozytywnej ich akceptacji przez licznie zgromadzonych rodziców i uczniów klas I-III szkoły podstawowej złożyli wspomniane ślubowanie i odbył się akt pasowania na ucznia szkoły podstawowej. Po tym ważnym i trudnym dla nich egzaminie każdy uczeń otrzymał od szkoły dyplom legitymację i tarczę szkolną, od drugich klas drobny upominek a od rodziców kawał tortu. Mam nadzieję, że ta uroczystość na długo pozostanie w ich pamięci.
W październiku miały również miejsce dwie akademie. Jedna poświęcona patronom naszej szkoły tj. Antoniemu Paleniowi ps.,,Jastrząb", oraz ,,Szarym Szeregom". Jest to cykliczna uroczystość pod nazwą ,, Dzień patronów" odbywająca się w pobliżu rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego tj. 27 września 2010 r. W tym roku w uroczystości uczestniczyli wójt Gminy Zaklików Ryszard Polański oraz nasi kombatanci członkowie AK uczestnicy wielu zbrojnych wydarzeń w okresie II wojny światowej Pan kpt. Melchior Batorski oraz Pan por. Leon Mazurek. Cała uroczystość miała charakter patriotyczny, jej rangę podnosiła obecność dwóch sztandarów Stowarzyszenia Lipa-Zdrój i nasz szkolny.

Druga Akademia odbyła się 14 października i była poświęcona obchodom rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej popularnie zwanej ,,Dniem Nauczyciela". Apel przygotowywali uczniowie klas II szkoły podstawowej i gimnazjum pod bacznym okiem nauczycieli. Było w nim wiele życzeń między innymi od pana wójta Ryszarda Polańskiego i przewodniczącego Rady Rodziców Krzysztofa Ziemińskiego, nagród dla nauczycieli, wierszy i dobrego uczniowskiego humoru.
Nauczyciele przez kilkadziesiąt minut zapomnieli o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Ale święto trwało tylko jeden dzień i każdy miał świadomość, że jutro już tak wesoło nie będzie. Ale tak to w życiu bywa. Teraz po tych w/w atrakcjach wszyscy zabieramy się do ciężkiej pracy, niedługo wywiadówka.

Dyr Zespołu Szkół w Lipie
mgr Dariusz Chmielewski

Zobacz zdjęcia
Rada Rodziców Przedszkola w Lipie

Będzie nowy dach na przedszkolu ... ?

Z inicjatywy Rady Rodziców w przedszkolu w dniu 14 Września 2010 roku odbyło się spotkanie z przedstawicielami Naszej lokalnej władzy.
Na zaproszenie przybyli: Wójt Gminy Zaklików R. Polański,
Sołtys Lipy Z. Chamera , przedstawiciel Rady Sołeckiej H. Garbacz, oraz
wszyscy Radni Sołectwa Lipa. W dyskusji uczestniczyli także dyrektorzy przedszkola i GOK.

Głównym tematem zebrania był przeciekający dach na budynku przy
ul. Leśnej i debata na temat sposobu zapobieżenia dalszej dewastacji
mienia gminnego.

Dyskusja była rzeczowa i jednomyślna.
Zebrani doszli do wspólnego stanowiska, iż zmiana dachu na budynku jest koniecznością i priorytetem. Wydatek ten uwzględniony będzie w budżecie gminy na rok 2011.
Cieszy nas ogromnie ta lokalna solidarność. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie przyniesie ona długo oczekiwane rezultaty.
Pragniemy nadmienić, że intencją radnych nie jest likwidacja ani przenoszenie przedszkola.

Rada Rodziców
Publicznego Przedszkola w Lipie
ZREZYGNOWAŁEM

Zgodnie z wczorajszym wpisem dzisiaj tj 6 października o 12,13 powiadomiłem pełnomocnika ds listy wyborczej Prawa i Sprawiedliwości o mojej rezygnacji z listy PiS do kandydowania na radnego Rady Powiatu Stalowa Wola. Jednocześnie informuję formację która proponowała mi start ze swojej listy wczoraj, iż nie jestem zainteresowany kandydowaniem w jakichkolwiek wyborach na żadne stanowisko polityczne. Jest to moja decyzja ostateczna i już nie będzie wpisów na ten temat na tej stronie.
Życzę wszystkim powodzenia.
Jurek Drzewi
WYJASNIAM

W zwiazku z zaproponowaniem mi miejsca na liscie wyborczej do Rady Powiatu przez Prawo i Sprawiedliwosć wyjasniam co następuję.
Podczas podpisywania oswiadczenia o kandydowaniu na zebraniu w obecnosci wysokich ranga przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości Powiatu stalowowlskiego jasno postawiłem moje warunki. Powtarzałem to kilka razy aby wszyscy zrozumieli. Wiem, że ta strona jest uważnie czytana dlatego podam to jeszcze raz.
Nie zależy mi na najlepszym miejscu na liscie wyborczej do Rady Powiatu
zależy mi na tym drzewie na siedzibę Stowarzyszenia Lipa Zdrój które mielismy obiecane .
Dostałem odpowiedż twierdzaca, wobec tego nie rozumiem tego milczenia.
Uważam to za lekceważenie mnie osobiscie a na to nie mogę się zgodzić.
Nigdy nie pozwoliłem sobie na lekceważenie kogokolwiek i jest mi to zachowanie obce.
Dlatego jutro po godzinie 12 tej przeslę zawiadomienie o rezygnacji.
Sporzadziłem bilans strat i wyszło mi "0"
Jurek Drzewi
WYJASNIAM

W zwiazku z licznymi pytaniami do mnie i spekulacjami wyjasniam;
Nie startuję w wyborach na wójta gminy Zaklików.
Przyczyny;
1 Idea utworzenia uzdrowiska w Lipie nigdy nie była brana przeze mnie jako trapolina polityczna. Wielu przyjeżdżało tu robić uzdrowisko i po wyborach cisza.
2 Nigdy nie uważałem że podołam obowiazkom wójta, a zabierajac sie do jakiejs roboty traktuję ja poważnie
3 Nie nadaję się do polityki - to znaczy nie potrafię mówić co innego robić co innego i mysleć co innego w jednym czasie.
4 Moja konstrukcja psychiczna jest prosta to znaczy ze mówię w oczy to co myslę
5 Najpierw "zabiję" a potem mi szkoda
I najważniejsze ja osobiscie nie mam takich zasług abym mógł korzystać na tym w głosowaniu. To co uczyniono dla Lipa Zdrój jest zasługa drużyny.
Uważam, że znajda się ludzie którzy zostana wybrani na to stanowisko dla dobra gminy i z honorem beda nas reprezentować. Tak powinno być
Uważam także, że nie wolno sięgać mi po to co nie moje. Godnosć wójta gminy należy się człowiekowi o większej wiedzy merytorycznej, kulturze osobistej i lepszym wykształceniu niż moje.
Na takiego będę głosował i cieszył się z jego sukcesu.
Jurek Drzewi
Goliszowiec 2010r

W niedzielę 3 pażdziernika wraz z OSP Goliszowiec i Sołectwem Goliszowiec organizowalismy uroczystosci ku czci pomordowanych mieszkańców Goliszowca, Kruszyny i Janik. Wrzucamy kilka zdjęć. Nie dopisali politycy i nie za wiele było ludzi. Być może takie uroczystosci nie sa atrakcyjne.
Może mało rozreklamowalismy uroczystosć.
Do polityków nieobecnych - nie przychodzicie do nas organizatorów ani do Drzewiego, przychodzicie do tych ludzi którzy tam leża. Jeżeli ich nie szanujecie to nie oczekujcie od nas szacunku. Już nigdy nikt z nas Was nigdzie nie zaprosi i nie uhonoruje Waszego zaproszenia. Wybory za miedza - NIE ZAPOMNIMY!

Zobacz zdjęcia
Sesja w stadninie w Jastkowicach

25 tego wrzesnia dzięki uprzejmosci pana Kuziory nasi kanonierzy wykonali sesję zdjęciowa.
Pięknie położona stadnina miły gospodarz a także ładnie ułożone i utrzymane konie sprawiły że sesja była przyjemnoscia.
Zachęcamy także do skorzytania z oferty nauki jazdy konnej.

Zobacz zdjęcia
SPOTKANIE ROBOCZE Z GEOLOGAMI

28 mego wrzesnia spotkalismy się z geologami w Tarnobrzegu. Spotkanie dotyczyło procedur prawnych odnosnie wykonania odwiertu eksploatacyjnego lipskich wód mineralnych. Ustalono dalsze kroki w celu uzyskania pozwolenia i koncesji na odwiert.
Szczegóły zostana przedstawione na zebraniach wiejskich
ZAPROSZENIE

PRZYPOMINAMY I ZAPRASZAMY W NIEDIELĘ 3 - GO PAŻDZIERNIKA NA GODZINĘ 13 - TA DO GOLISZOWCA NA UROCZYSTOSCI KU CZCI POMORDOWANYCH MIESZKAŃCÓW GOLISZOWCA, KRUSZYNY I JANIK PODCZAS PACYFIKACJI W OKRESIE II WOJNY SWIATOWEJ
PRZEWIDZIANY JEST POSIŁEK Z KUCHNI POLOWEJ.
ORGANIZATORZY; OSP GOLISZOWIEC, SOŁECTWO GOLISZOWIEC, STOWARZYSZENIE "LIPA ZDRÓJ"
Kandydat do powiatu

W zwiazku z propozycja ze strony Prawa i Sprawiedliwosci dla Jerzego Drzewi kandydowania na radnego do powiatu stalowowolskiego Stowarzyszenie Lipa Zdrój zostawia tę kwestię do rozpatrzenia zainteresowanemu.
ZEBRANIA Lipa Zdrój

Na zebbraniu Lipa Zdrój w dn 17 tego wrzesnia ustalowo ;
nominacje wyborcze do rady gminy otrzymuja;
Małgorzata Drzewi
Mirosław Biszczak
Andrzej Solpa
Adam Swis

Nie wystawiono kandydata do wyborów na wójta gminy Zaklików

Wstrzymano się z udzieleniem poparcia dla kandydata do rady powiatu i sejmiku wojewódzkiego

Na zebraniu w dniu 24 wrzesnia ustalowno;
1 W głosowaniu poparcie Stowarzyszenia Lipa Zdrój w wyborach na wójta gminy Zaklików otrzymał pan Zdzisław Wójcik.
Tym samym kandydaci na radnych zostali członkami jego listy wyborczej z Lipy.
2 Wstrzymano się z nominacja naszego kandydata na wybory do powiatu przez tydzień.
3 Udzielono paparcia panu Władysławowi Stępniowi na wybory do sejmiku wojewódzkiego
ZAPROSILI NAS

Otrzymalismy zaproszenie dla kanonierów z Zespołu Szkoł nr 4 w Stalowej Woli na 2 pażdziernika na piknik rodzinny.
Dziękujemy
ZAPROSILI NAS

Otrzymalismy zaproszenie dla naszego pocztu sztandarowego od Zespołu Szkół w Lipie na uroczysty apel z okazji Dnia Patronów w 71 rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego w dniu 29 wrzesnia
DZIĘKUJEMY
ZEBRANIE

W DNIU 24 TEGO W PIATEK O GODZ 17,30 ZEBRANIE STOWARZYSZENIA LIPA ZDRÓJ - KWESTIE WYBORCZE . PLANOWANE MIEJSCE - DOM KULTURY LIPA
ZAPROSILI NAS

Otrzymalismy zaproszenie dla Kanonierów na odsłonięcie tablicy pomordowanych w Kochanach na 26 tego wrzesnia o godz 15 tej
Zapraszał ks proboszcz parafii Jastkowice
DZIĘKUJEMY - BĘDZIEMY
Takie zaproszenia to efekt działania naszych przyjaciół. W tym wypadku jak i szkoły 11 tki serdeczne podziękowania dla Zbyszka Markuta z firmy PREFBUD Stalowa Wola który jest inicjatorem i fundatorem wielu inicjatyw patriotycznych na naszym terenie. Jedna z nich to pomnik i doroczne uroczystosci pod Janikami. Doceniamy i oby więcej takich społeczników.
Uwaga - chwalimy się !

Z ogromna radoscia stwierdzamy, że wzmianki o naszych szlakach odnotowały na swych stronach;
Towarzystwo Turystyczne - "Kompas" Stalowa Wola
Turystyczne wiesci z regionu - Roztocze Polskie i Ukraińskie
Dodajmy jeszcze, że sa u nas do nabycia szczegółowe mapy naszych szlaków. smile
OGŁOSZENIE DLA CZŁONKÓW "LIPA ZDRÓJ"

W DNIU 17 TEGO WRZESNIA O 19 TEJ W DOMU LUDOWYM W GIELNI ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA.
PORUSZANE BĘDA BARDZO WAŻNE SPRAWY TOTEŻ PROSZĘ O OBECNOSĆ
JD
ZAPROSZENIE NA GOLISZOWIEC

Z inicjatywy Stowarzyszenia Lipa Zdrój, OSP Goliszowiec i Sołectwa Goliszowiec organizujemy uroczystosci ku pamięci pomordowanych mieszkańców Goliszowca, Kruszyny i Janik. Na wspólnym zebraniu uzgodnilismy termin na 3 pażdziernika / niedziela / - mszę sw o godz 13 tej przed pomnikiem pomordowanych w Goliszowcu, salwę honorowa i jeżeli nam się uda to poczęstunek z kuchni polowej.
26 wrzesnia jest planowane odsłoniecie tablicy pamištkowej w Kochanach dlatego nie chcemy dublować tych uroczystosci.
WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
KOŃCZYMY WIATY NA SZLAKACH

Kończymy wyposażanie wiat na naszych szlakach turystycznych w stoły i ławki
Ustawilismy już przy drodze na Goliszowiec i na Mazurowskiej. Pozostało nam na Białych Górach. Pełen las ludzi na grzybach, Myslimy, że nie jeden tam znajdzie schronienie i wypoczynek. Dorobimy jeszcze kosze na smieci i mapy. Bardzo prosimy o poszanowanie naszej ciężkiej pracy dla nas wszystkich.
Specjalne podziękowania składam tym którzy najwięcej się napracowali;
Jacek Chamera
Adam Swis
Andrzej Solpa
Sebastian Wożniczka
Arek Stelmach
Marek Życzyński
Każdego roku jak Bóg pozwoli będziemy cos na naszej ziemi robić.
Przyjdzie taka chwila gdy marzenia o rozwoju naszego regionu się spełnia

Zobacz zdjęcia
ZAPROSILI NAS

Serdeczne podziękowania za zaproszenie naszej Kompanii Kanonierów;

- Publicznej Szkole Podstwowej nr 11 im Szarych Szeregów z Zespołem
Szkół Ogólnokształcacych Nr 2 w Stalowej Woli
na posadzenie Dębów Pamięci Katyńczyków. 17 tego wrzeœnia 2010
o godz 9 00


- OSP Dabrowa Rzeczycka na poswięcenie sztandaru OSP Dabrowa
Rzeczycka 19 tego wrzesnia 2010 godz 14 00 w kosciele
w Woli Rzeczyckiej

Każde takie zaproszenie jest dla nas bardzo ważne ponieważ propaguje ideę budowy uzdrowiska w Lipie jak i sama nasza miejscowosć
SPOTKANIE Z SASIADEM

Już do tradycji wchodza nasze spotkania z wójtem gminy Radomysl n /S Janem Pyrkoszem Ostatnie krótkie spotkanie trwało ponad godzinę. Poruszalismy sprawy m in wspólnego projektu na budowę przejscia granicznego między zaborami jako atrakcji turystycznej i pomnika odzyskania niepodległoœci. Były i inne tematy.
ZŁOŻYLISMY WNIOSEK O WARUNKI ZABUDOWY NA UZDROWISKO

W dniu 7 wrzesnia złożylismy wniosek na warunki zabudowy na cały kompleks uzdrowiskowy " Uzdrowisko Lipa" Wniosek został złożony przez Stowarzyszenie, lecz tu chodzi o czas. Ten proces administracyjny potrwa. Póżniej przepiszemy warunki na spółkę "Uzdrowisko Lipa"

Zobacz zdjęcia
PIERWSZE ZEBRANIE TWORZENIA SPÓŁKI

W niedzielę 5 tego wrzeœnia o god 15 tej odbyło się pierwsze zebranie Stowarzyszenia Lipa Zdrój z mieszkańcami Lipy. Obecnoœć ok 70 osób.
Przedstawiliœmy główne założenia w kierunku tworzenia spółki z o o pod roboczš nazwš "Uzdrowisko Lipa". Zaprezentowano projekt aktu notarialnego spółki. Częœć uczestników pobrała oswiadczenia o przystšpieniu do spółki. Na zebraniu pobrano 30 aplikacji. Każda aplikacja jest drukiem œcisłęgo zarachowania i posiada numer. Nazwiska aplikantów jak i suma dekalrowana sa tajne.
19 tego wrzesnia spotkanie z mieszkańcami Zaklikowa. Poniżej zamieszczamy materiały .

Zobacz zdjęcia
ZATRUDNIENIE

PROWADZIMY WSTĘPNE ROZMOWY NA TEMAT PRZYGOTOWANIA KWESTIONARIUSZA KONKURSOWEGO DLA KANDYDATÓW NA MENAGERÓW
EWENTUALNEJ SPÓŁKI "UZDROWISKO LIPA".
BRANE SA POD UWAGĘ 3 SPÓŁKI KONSULTINGOWE; Z WROCŁAWIA, KATOWIC I BIELSKA BIAŁEJ
KTÓRAS Z NICH BĘDZIE PRZYGOTOWYWAĆ KWESTIONARIUSZ JAK TEŻ SPRAWDZI PRACE UCZESTNIKÓW.
NAJWAŻNIEJSZYMI CECHAMI PRZYSZŁYCH MENAGERÓW MA BYĆ KREATYWNOSĆ, ODPOWIEZIALNOSĆ, SAMODZIELNOSĆ W PODEJMOWANIU DECYZJI, UMIEJĘTNOSĆ WSPÓŁPRACY W GUPIE, I ODDANIE IDEI POWSTANIA UZDROWISKA.
NIE MA DLA NAS ZNACZENIA STATUT SPOŁECZNY, WIEK ANI WYKSZTAŁCENIE
ZEBRANIE

PRZYPOMINAMY, ŻE DZISIAJ O GODZ 15 TEJ W DOMU KULTURY W LIPIE ZEBRANIE IFORMACYJNE NA TEMAT WARUNKÓW UDZIAŁU W POWOŁYWANEJ SPÓŁCE "UZDROWISKO LIPA" SP Z O O
ZAPRASZAMY !
Kolejka waskotorowa

Z inicjatywy Pana Andrzeja Wedjuka z Nadleśnictwa Janów Lubelski nawiazaliśmy kontakt z Panem Pawłem Szwedem z Pionek k Warszawy, który ma do odsprzedania tabor kolejki wąskotorowej. Umówieni jesteśmy na 2 tydzień września w Pionkach na oględziny. Cena lokomotywy, 5 wagonów, drezyny ręcznej i 500 m torów określa na 50 tys. zł.
Oczywiście że problemem jest kasa, ale zobaczymy.
Rozmawiałem osobiście z Panem Nadleśniczym Janowa mgr inż Rążewskim, który twierdzi że nie będzie problemów z wynajęciem nasypu po kolejce. Jeżeli ktoś jest zainteresowany tematem prosimy o kontakt.
Wizyta w legendarnej miejscowosci

Dzisiaj to jest 26 08 2010 bylisy w Bałtowie. przyjał nas i doradzał jeden z głównych twórców parku Jurajskiego pan Jarosław Kuba. Poruszylismy a własciwie słuchalismy opowiadań pana Jarka o drodze do sukcesu.
Warto było. Dowiedzielsmy się kupę bardzo ważnych spraw. "Macie bardzo prostš drogę do sukcesu" - mówił. Na podarowanej gazetce napisał " Kochani pamiętajcie aby waszym sukcesem było pasmo sukcesów"
Sukces tej miejscowosci jest nieprawdopodobny.

Zobacz zdjęcia
OGŁOSZENIE

ISTNIEJE MOŻLIWOSĆ POZYSKANIA DREWNA Z DZIAŁKI POD UZDROWISKO. JEDYNYM KRYTERIUM JEST KONIECZNOSĆ DOKŁADNEGO WYCZYSZCZENIA TERENU I POZOSTAWIENIA OZNACZONYCH DRZEW.
DO OBROBIENIA JEST OK 3 CHA.
JEDNOCZESNIE INFORMUJEMY, ŻE SAMOWOLNE WYCINANIE DRZEW NA TYCH DZIAŁKACH ORAZ WYRZUCANIE SMIECI BEDZIEMY NATYCHMIAST ZGŁASZAĆ POLICJI - KARY SA OGROMNE.
OGŁOSZENIE

OD DNIA 6 GO WRZESNIA ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ WSTĘPNA DO PRACY PRZY TWORZENIU UZDROWISKA W LIPIE.
ZASADY ZOSTANA PRZEDSTAWIONE NA ZEBRANIU WIEJSKIM 5 09 2010
W GAZETCE I W SKLAPACH ORAZ NA NASZEJ STRONIE
OGŁOSZENIE

ZGODNIE Z UMOWA Z MIESZKAŃCAMI LIPY I GMINY ZAKLIKÓW
W DNIU 5 WRZESNIA O GODZ 15 TEJ W DOMU KULTURY W LIPIE ODBĘDZIE SIĘ PIERWSZE SPOTKANIE Z MIESZKANCAMI LIPY, GIELNI I GOLISZOWCA NA KTÓRYM POINFORMUJEMY O ZASADACH UTWORZENIA SPÓŁKI " UZDROWISKO LIPA " SP Z O O.
WYJASNIONE ZOSTANA ZASADY NABYWANIA UDZIAŁÓW W SPÓŁCE ORAZ MECHANIZMY JEJ DZIAŁANIA. NASTĘPNE ZEBRANIA ODBĘDA SIE W; ZAKLIKOWIE, ZDZIECHOWICACH, ŁYSAKOWIE, KARKÓWCE.
JEŻELI BĘDZIE TAKA WOLA W INNYCH MIEJSCOWOSCIACH
GMINY ZAKLIKÓW.
NASTĘPNE SPOTKANIA USTAWIAMY W; STALOWEJ WOLI, KRASNIKU, JANOWIE LUBELSKIM, TARNOBRZEGU , SANDOMIERZU, NISKU.

W ZWIAZKU Z TYM, ŻE SPOTYKAMY SIĘ Z DUŻYM ZAINTERESOWANIEM UDZIAŁAMI W PRZEDSIĘWZIĘCIU DALSZE UDZIAŁY BĘDA ROZPROWADZANE
PO WYCZERPANIU CHĘTNYCH Z LIPY, GIELNI I GOLISZOWCA Z KRUSZYNA.
PROJEKT UMOWY SPÓLKI Z O O OPRACOWANY PRZEZ NASZE BIURO PRAWNE JEST JUŻ W NASZYM POSIADANIU I ZOSTANIE PRZEDSTAWIONY.
PODPISANIE AKTU NOTARIALNEGO

Dzisiaj tj.12 sierpnia o godz 11.12 w obecosci notariusza mgr Tomasza Borzęckiego wójt gminy Zaklików Ryszard Polański z ramienia gminy podpisał akt notarialny przekazania w formie darowizny 2 działek pod przyszłe uzdrowisko Lipa Zdrój. W imieniu Stowarzyszenia przyjęcie darowizny podpisali;
Jerzy Drzewi - prezes Stowarzyszenia i v-ce prezes Adam Swis.
Koszt przekazania wyniósł 2955 zł
Od tej chwili bierzemy na siebie wszystkie czynnosci zwišzane z dalsza inwestycja. Przed nami dużo cieżkiej roboty. To co było to była bajka.
Nie wiemy jak będa posuwać się sprawy. Dużo zależeć będzie od przyszłych inwestorów i urzędników różnego szczebla.
Składamy szczególne podziękowania przede wszystkim mieszkańcom Lipy za stworzenie dobrej atmosfery wokól sprawy utworzenia uzdrowiska.
Za zaufanie którym nas obdarzyliscie.
Od wrzesnia planujemy cykl spotkań z mieszkańcami Lipy i gminy Zaklików jak i Stalowej Woli w celu przedstawienia naszych planów finansowania inwestycji, nagłosnienia idei budowy uzdrowiska w Lipie jak i utworzenia gminy uzdrowiskowej.
Chcemy aby cała inwestycja skupiła jak największa liczbę mieszkańców naszej miejscowosci. Abyscie czuli się gospodarzami na działce nr ew 527/1 na której planujemy rozpoczac inwestycję, bo to przekazanie de facto jest dla nas wszystkich nie tylko Stowarzyszenia.

Zobacz zdjęcia
PODZIĘKOWANIA

ZARZAD STOWARZYSZENIA SKŁADA SERDECZNE PODZIĘKOWANIA ZA WPŁATY NA RZECZ PRZEPISANIA NOTARIALNEGO DZIAŁKI;
1 Jacek Chamera
2 Sebasian Wożniczka
3 Edward Winiarczyk
4 Adam Swis
5 Arkadiusz Stelmach
6 Małgorzata Drzewi
7 Andrzej Solpa
8 Jerzy Goch
9 Mirosław Biszczak
10 Jerzy Chamera
11 Marek Życzyński
12 Aneta Biszczak
13 Barbara Zołna
14 Paweł Garbacz
15 Bożena Chamera
16 Zbigniew Chamera
17 Jolanta Wołoszyn
18 Krzysztof Wołoszyn
i nie będacy naszym członkiem - tym bardziej dziękujemy
19 Mieczysław Chmielewski
PODZIĘKOWANIA

SKŁADAMY PODZIĘKOWANIA ZA PRZYCHYLNOSĆ I POMOC MATERIALNA PANOM ;
BOLESŁAWOWI SIUZDAKOWI
ZDZISŁAWOWI KACZMARZYKOWI

DYREKTOROWI NASYCALNI PODKŁADÓW W LIPIE
LECHOWI CHRZANOWSKIEMU


ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W ŻYCIU OSOBISTYM I ZAWODOWYM
KONKURS KULINARNY W SŁOMIANEJ

Uczestniczylismy w Konkursie kulinarnym organizowanym przez Stowarzyszenie Kobiet Słomianej wystawiajšc placek lipski smietankowy.
Zajęlismy II miejsce zdobywajšc kuchenkę mikrofalowš i mikser ręczny.
Za zaproszenie nas dziękujemy. Za rok pokażemy na co nas stać!

Zobacz zdjęcia
UROCZYSTOSCI NA RADNEJ GÓRZE

Na zaproszenie Stowarzyszenia im Anny Nagórskiej z Zaklikowa uczestniczylismy w uroczystej mszy sw na Radnej Górze.
Mszę sw odprawił bp Frankowski. Piękny koncert dał chór z Zaklikowa i orkiestra dęta ze Zdziechowic. Nasza kompania chonorowa też była dostrzeżona. Otrzymaliœmy piękne ksiażki o Annie Nagórkiej i Ziemi Zaklikowskiej za które dziękujemy

Zobacz zdjęcia
Festyn w Rzeczycy Długiej

Na zaproszenie władz gminy Radomyśl n/Sanem uczestniczyliśy jako kanonierzy Lipa Zdrój w festynie na stadionie w Rzeczycy Długiej.
Pomimo złej pogody staraliśmy się by wypadło jak najlepiej.

Zobacz zdjęcia
WALNE ZEBRANIE DELEGATÓW STOWARZYSZENIA LIPA ZDRÓJ

Na walnym zebraniu Stowarzyszenia Lipa Zdrój w dniu 21 lipca przyjęto uchwałę przyjmujaca darowiznę od gminy Zaklików w postaci 2 działek pod uzdrowisko i postanowiono nie zmieniać statutu do chwili przekazania działek
Uchwalono składkę w postaci darowizny na rzecz Stowarzyszenia w wysokości 100 zł od członka z przeznaczeniem na opłacenie notariusza.

Zobacz zdjęcia
PODZIĘKOWANIA

Składamy podziękowanie p Zygmuntowi Łukasiewiczowi za bezpłatne przekazanie drewna na wiaty które ustawione będa na lipskich szlakach turystycznych Zarzad
GOSCIE NA SZLAKU

W ten czwartek tj 15 tego lipca przyjeżdża do nas na szlak młodzież i dzieci z Miejskigo Osrodka Pomocy ze Stalowej Woli w liczbie ok 80 wraz z wychowawcami. Maja wyruszyć na lipskie szlaki . Zgodnie z zapowiedzia odwiedziła nas przesympatyczna grupa ok 90 osób; młodzieży i dzieci wraz z wychowawcami.Pomimo zmęczenia trasa humory wszystkim dopisały i mamy zapewnienie powrotu

Zobacz zdjęcia
PODZIĘKOWANIA

Składamy także podziękowania Panu Staroscie Wiesławowi Siembidzie i Zarzšdowi Powiatu Stalowowolskiego za pomoc w kwocie 1000 zł na mundury Kompanii Reprezentacyjnej Lipa Zdrój
Oby takich wpisów było jak najwięcej
PODZIĘKOWANIA

Serdeczne podziękowania panu Mieczysławowi i Janowi Tosiom. Za pocięcie buka na kolby do muszkietów w które uzbrojony będzie oddział szwoleżerów kompani reprezentacyjnej Lipa Zdrój. Panowie nigdy nie odmówili nam pomocy w żadnej formie. Doceniamy to i serdeczne dziękujemy.
PODZIĘKOWANIA

Składam serdeczne podziękowania Zarzšdowi Nasycalni Podkładów sp z o o w Lipie. W szczególnosci panu Prezesowi Lechowi Chrzanowskiemu za przekazanie desek na 3 wiaty które ustawione będš na Lipskich szlakach turystycznych - 2 na przecięciu szlaków;
na Mazurowskiej, koło krzyża na Białych Górach
Jedna wiata ma być przy drodze do Goliszowca na zakręcie.
Życzymy wszystkiego najlepszego. Nasycalnia była i jest dobrym duchem nie tylko Stowarzyszenia ale także Lipy.
/Zdjęcia dodamy/
NADZWYCZAJNE WALNE ZEBRANIE DELEGATÓW STOWARZYSZENIA LIPA ZDRÓJ

Na podstawie par 23 pkt 7, 8 Zarząd Stowarzyszenia Lipa Zdrój zwołuje nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów w dn 21 lipca 2010r (środa) Planowane zebranie odbędzie się w budynku domu kultury w Lipie
o godz 19 tej.

Program zebrania;
1/ Podjęcie uchwały o przyjęciu darowizny od gminy Zaklików w postaci 2 działek o łącznej powierzchni ok 35 ha na cele publiczne.

2/ Podjęcie uchwały o sposobie przeprowadzenia spraw notarialnych przy przepisie działek

3/ Przegłosowanie zmiany statutu Stowarzyszenia którego projekt był przedstawiony na ostatnim walnym zebraniu wiosennym.

Przypominam, że do zmiany statutu wymagana jest obecność co najmniej połowy członków uprawnionych do głosowania. Proszę zatem o obecność
OGŁOSZENIE

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE ISTNIEJE MOŻLIWOSĆ ZAMÓWIENIA KOMPANII KANONIERÓW LIPA ZDRÓJ W PEŁNYM UMUDUROWANIU I UZBROJENIU DO OBSŁUGI WSZELKIEGO RODZAJU IMPREZ RODZINNYCH I OKOLICZNOSCIOWYCH.
PROSIMY DZWONIĆ POD NR 605 555 594
Osuchy 2010

Bylismy ze sztandarem Lipa Zdrój pod Osuchami w rocznicę bitwy oddziałów AK i BCH w `1994r

Zobacz zdjęcia
LIPSKIE SZLAKI TURYSTYCZNE ZAPRASZAJA

Rozpoczeły sie wakacje. Czas na wypoczynek na łonie natury. Nasze szlaki lesne sa przepiękne o każdej porze roku, ale teraz szczególnie. Oprócz widoków można wypoczšć, ale przede wszystkim leczyć zdrowie. W naszym lipskim lesie jest klimat nie majacy sobie równego. Leczy wzystko z wyjštkiem niskiego cisnienia i astmy. My Lipiacy to już dawno wiemy. Teraz wie to PAN po badaniach klimatu i ci którzy nas odwiedzaja.
ZAPRASZAMY ZATEM WSZYSTKICH NA WEEKENDOWY WYPOCZYNEK NA NASZE LIPSKIE SZLAKI TURYSTYCZNE W LASACH LIPSKICH.
ZA KAŻDY PRZEBYTY KILOMETR ZYSKUJESZ 10 GRAM ZDROWIA - ZA DARMO !!! TO ZDROWIE JEST W NAJLEPSZYM GATUNKU.
Nasze szlaki sa bardzo dobrze oznakowane więc nie można zabładzić.
Jeżeli ktos jest zainteresowany informacja i mapy sa dostępne w Lipie pod telefonem 605 555 594 ( Stowarzyszenie Lipa Zdrój") Można znależć grzyba i spróbować jagód . Można wynajać przewodnika.
Do zobaczenia na szlaku
ZEBRANIE

2 giego lipca w piątek o godz 19 tej w domu kultury w Lipie odbędzie się zebranie członków Lipa Zdrój , Rady Sołeckiej i mieszkańców Lipy .
Temat przepis działek pod uzdrowisko w Lipie oraz dalsze kroki
w kierunku rozpoczęcia inwestycji. Zapraszamy
NAZWA LASY LIPSKIE

Dawniej Lipa miała swój status i była Kluczem Zamojskich. Swiadczą o tym pozostałości jak parcele w Goliszowcu i Borowie. Z czasem różni "przyjaciele" starali się i starają zepchnąć nas w nicość. Najlepszym przykładem jest zanik używania nazwy Lasy Lipskie. Lasy Lipskie rozciągały się od drogi krajowej Lublin - Rzeszów do Wisły i były częścią składową kompleksu Lasów Lipskich Janowskich i Puszczy Solskiej. Zdając sobie sprawę z tego że nazwa Lasy Lipskie jest naszym wspólnym dobrem które jest nam zabierane w bardzo ordynarny i podstępny sposób wróciłem się do Polskiej Akademii Nauk o status nazwy Lasy Lipskie
Oto stanowisko dra Czernego - eksperta od nazw;

Witam

Przepraszam, że z opóźnieniem ale zwracało mi pocztę, bo w adresie wpisałem tak jak Pan mi podał .pl, dopiero po kolejnym zwrocie odszukałem Pana stronę internetowa i wysyłam to co udało mi się zgromadzić z pomocą dr Czernego odnośnie Lasów Lipskich:
1. Nazw Lasy Janowskie, ani Lasy Lipskie nie notuje "Słownik geograficzny Królestwa Polskiego i Litwy", nie ma ich również na przedwojennej mapie topograficznej 1:100 000, jedynie jest opis: (Las ordynacji Zamojskiej).
2. Obecnie istnieje Leśny Kompleks Promocyjny Lasy Janowskie. Na jego mapie (z logo Lasów Państwowych) jest nazwa Lasy Lipskie - umieszczona na pn od Lipy i na zach. od Lasów Janowskich.
3. Podobnie ta nazwa jest zlokalizowana na mapach 1:25 000, i 1:10 000.
4. Nazwa Lasy Lipskie figuruje również w Państwowym Rejestrze Nazw Geograficznych; dostęp przez witryn , ale jest zlokalizowana na pn wsch od Lipy. Rodzaj obiektu:"las, puszcza, bór".
5. W "Wielkiej encyklopedii PWN" jest hasło: Lasy Janowskie i Lipskie; dotyczy głównie II wojny światowej.
6. Google znajduje 60 razy nazwę Lasy Lipskie w kontekstach turystycznych i historycznych (II wojna światowa). Czasem określa się Lasy Lipskie jako zach. część Lasów Janowskich.
7. Według "Geografii regionalnej Polski" J. Kondrackiego lasy na Równinie Biłgorajskiej noszą ogólną nazwę Puszczy Solskiej. Z innych publikacji wynika, że lasy te dzielą się na trzy kompleksy mające nazwy własne: Lasy Lipskie znajdują się na zachodzie, a Janowskie - w części środkowej. Należą one do dwóch różnych nadleśnictw: Gościeradów i Janów Lubelski.
8. Lasy Lipskie nie są nazwą urzędowa, ale będącą w użyciu, figurują na mapach topograficznych, w urzędowej bazie danych i najprawdopodobniej stosują ja leśnicy.
9. Prywatna strona o Lasach Janowskich podaje, że zach. częsć Lasów Lipskich jest niedostępna, ponieważ znajduje się tam poligon. Może z tego powodu odrębność Lasów Lipskich i odniesienie nazw nie jest jednoznaczne.

pozdrawiam

Jarosław Baranowski

koniec stanowiska


Nie jest moja intencja wchodzić w spór z Janowem Lubelskim ani Goscieradowem, ale musimy dbać o swoje.
DZIESIATY FESTYN JAGODOWY - FOTO

Z opóżnieniem wynikłym z braku czasu rzucam Was na stronę podczas X Jagodowego Festynu organizowanego przez ..... no co tu dużo gadać P Dariusza Chmielewskiego dyr Zespołu Szkół w Lipie - gratulujemy!

Zobacz zdjęcia
KOMUNIKAT KATOLICKIEGO STOWARZYSZENIA MŁODZIEŻY

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w okresie wakacyjnym organizuje dwie akcje:
I Pomoc na wschodzie –zbiórka podręczników szkolnych od zerówki do szkoły sredniej , stare i nowe wydania oraz zbiórka ubranek pierwszokomunijnych dla dziewczat i chłopców.
II Pomoc dla powodzian –zbiórka artykułów spożywczych pakowanych hermetycznie , srodków czystosci , a także wody.
Będa prowadzone dyżury w poniedziałki , srody i soboty od 14.00 do 18.00 w salce katechetycznej.
ZAPROSZENIE

W DNIU 26 CZERWCA ORGANIZUJEMY IMPREZĘ PROPAGUJACA IDEĘ UZDROWISKA W LIPIE NA DZIAŁCE "POD DĘBAMI" POCZATEK
O GODZ 18 - TEJ. GRA ZESPÓŁ "EUROBEAT"

ZAPRASZAMY
WIEZIEMY WASZE SERCE DO SOKOLNIK

Jutro o godz 13 tej ładujemy na nasz samochód Wasze dary. Tak uzgonilismy z dyr Chmielewskim. Chcę aby była zachowna jasnosć więc będę się starał aby wyjasnić ludziom w Sokolnikach że to jest Wasz dar serca nie Stawarzyszenia Lipa Zdrój. Chcę aby byli z nami przedstawiciele
ZS w Lipie, Radnych Lipy, Rady Sołekiej - wszyscy sa organizatorami tej akcji.
Dzisiaj z tytułu obowiazków służbowych byłem w rejonie Józefowa n Wisła.
To co mi opowiadał dyr jednego z tamtejszych zakładów co się działo jak ich zalewało to mi "kopara opadła do piwnicy". Najbardziej utkwiło mi w pamięci to jak psy szczekały i powoli ucichał skowyt tonšcych zwierzat. To jest nieludzkie. Tego się nie da słuchać. To jest tragedia - jak jechałem i widziałem miny ludzi po drodze w okolicach; Popowa, Zagłoby.
Ja się boję tam jutro jechać a nie należe do ludzi bojażliwych.
Niektóre rzeczy które tam się dziejš nie nadajš sie do napisania na tej
stronie.
---------------------------------------------------------------------------------------
Ja w każdym razie nie zapomnę tego do czego doprowdzaja nas politykierzy wszelkiej masci - nie koniecznie teraz rzadzacy - wszyscy po kolei - przed 1989r i po - w tak zwanej wolnej Polsce. Nie tak miało być gdy dostawałem w d.. za Solidarnosć. Nie tak to sobie wyobrażałem. Mam tylko jednš legitymację zwiazkowš - "Solidarnosci".
Nie zapomnę im tego, że dzisiaj zostawili ludzi z odszkodowaniem po 4 tys zł.
Gdzie jest człowiek? Gdzie jest ta wolna Polska?
Dlaczego nie było działań regulujšcych Wisłę? Wzmacnijacych wały?
Czym byliscie zajęci? - obsadzaniem stołków. Tak było już w 1989r
Musiałem podpisywać zwolnienia grupowe w TKB a panowie obsadzali stołki.
Powiecie mi politykierzy, że mi pokażecie jak się utrudnia działanie pod katem Lipa Zdrój.
Prosze bardzo! Ja poczekam. A coscie mi pomogli do tej pory? NIC!
Wszędzie schody. Nic się nie da. Pozoranctwo!. Ja i bez was dam radę - tylko dłużej będzie to trwać .
Jestem człowiekiem Solidarnosci i mam prawo to pisać. IPN nie ma na mnie nic oprócz podprowadzania mnie przez tzw " przyjaciół".

Przepraszam za to wynurzenie ale to co dzisiaj widziałem woła o pomstę do nieba. Ja natomiast jestem malutkim współtwórca " tego systemu " i ponoszę częsć winy. Nie ma znaczenia, że dzis nie mam nic do powiedzenia.
Jurek Drzewi
Chwalimy się

Na uroczystościach 6 tego czerwca pod Janikami otrzymaliśmy medal upamiętniający udział Armii Krajowej w obronie ludności Zamojszczyzny oraz dowódcę mjr Tadeusza Kuncewicza ps "Podkowa"

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Środowisko 9 Pułku Piechoty Legionów.

Czytamy- " Niech ten medal będzie wyrazem wdzięczności i uznania żołnierzy Armii Krajowej za zaangażowanie w kształtowaniu patriotycznych postaw , świadomosci historycznej i społecznej młodego pokolenia "
podpisali;
porucznik Czesław Lesiak "Gruszka"
porucznik Leon Mazurek "Kwiatek"
kapitan Melchior Batorski "Zemsta"

DZIĘKUJEMY
( Zdjęcia dodano w aktualnosciach " zaproszenie")

Zobacz zdjęcia
WIZUALIZACJA ANIMACYJNA - LIPA ZDRÓJ

Wpiszcie w google - "Lipa Zdrój you tube" i zobaczycie wizualizację animacyjna bazy zdrojowej. Wrzuciła grupa architektów z Wrocławia którzy sa jej autorami.
10 - TY JUBILEUSZOWY FESTYN JAGODOWY

Zespół Szkół w Lipie wraz ze Stowarzyszeniem Lipa Zdrój zapraszaja na 10 - ty festyn jagodowy, który odbędzie się 13 tego czerwca 2010r na stadionie " Czarni Lipa "
Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w tej imprezie, która rozpocznie się o godz 13 tej. Scenariusz zostanie upubliczniony na stronie, oraz w formie plakatów na terenie Lipy w miejscach zwyczajowo przyjętych.
Szczególnie zapraszamy do uczestnictwa w konkursie par małżeńskich o tytuł jagodowej pary festynu. Zachętš niech będzie pula nagród ufundowanych przez prazesa Lkalnej Gupy Diałania - Sanłęg .
Wszystkich chętnych do tego konkursu prosimy o zgłaszanie się do dnia 8 mego czerwca 2010 do sekretariatu Szkoły - osoboscie lub telefonicznie
tel / 15 8739326 /.
Planowany czas trwania festynu do godz 22 -giej. Zakończenie imprezy uatrakcyjni wystep grupy Kamikadze ze Stalowej Woli z tańcem pochodniami. Współorganizatorem imprezy jest również GOK Zaklików Patronat medialny imprezy Tygodnik "Sztafeta", radio "Leliwa", TV "Stella"
Organizatorzy

Zobacz zdjęcia
KANONIERZY "LIPA ZDRÓJ" W TERESPOLU

Na zaproszenie Urzędu Miasta Terespol z panem burmistrzem na czele, oraz pana Lecha Prawdzica Orlińskiego mistrza Kresowego Bractwa Strzelców Kurkowych złożyliśmy wizytę w Terespolu w dniach 29 i 30 maja.
Uczestniczyliśmy w obchodach rocznicowych i otwarciu placu
zabaw w Terespolu. Zostaliśmy bardzo gościnnie
i serdecznie przyjęci za co dziękujemy.
Pan Lech Orliński z Bractwa Kurkowego ofiarował Stowarzyszeniu bardzo piękny medal .
Tak, że w Terespolu pozostawilismy czastę Lipy i tu także przywieżlismy czastę Terespola. Mamy nadzieję na dalsze kontakty obustronne

Zobacz zdjęcia
POSWIĘCENIE SZTANDARU KOŁA ŁOWIECKIEGO "TUR" W ZAKLIKOWIE

Gościliśmy z naszym sztandarem i armatą na zaproszenie koła Łowieckiego "Tur" z Zaklikowa na poświęceniu ich sztandaru. Sztandar prezentował się bardzo pięknie a reszty doprawiła wytworna uroczystość z Msza św w kościele w Zaklikowie.

Zobacz zdjęcia
DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLU W LIPIE

Dzisiaj to jest 27 - mego maja odbyło się spotkanie przedszkolaków z rodzicami. Dzieci przygotowały przedstawienie, a personel słodki poczęstunek.

Zobacz zdjęcia
ZAPROSZENIE

W dniu 6 czerwca 2010r wraz z firmą PREFBUD Stalowa Wola organizujemy
doroczne uroczystości pod pomnikiem walk partyzantów oddziału Armii Krajowej " Ojca Jana". Jest to upamiętnienie pierwszej konfrontacji zbrojnej z okupantem podczas akcji "Sturmwind I", która zakończyła się wielka bitwa na Porytowym Wzgórzu 14 czerwca 1943r Oddział AK Ojca Jana wyprowadził wówczas z okrążenia oddziały polskie AL i radzieckie, co uchroniło je od zagłady.
W bitwie Pod Janikami nie było ofiar po stronie polskiej, poza ciężko ranna sanitariuszka, która weszła na minę na drodze w pobliżu stawów. Niemcy ponieśli straty w rannych i zabitych.
W programie; Msza św, przemówienia kombatantów, apel bohaterów,
salwa honorowa kanonierów Lipa Zdrój. Przewidziany jest poczęstunek z kuchni polowej. Barek z napojami.
Zapraszamy w imieniu organizatorów.

Zobacz zdjęcia
DZIĘKUJEMY !

Dziękujemy wszystkim darczyńcom z Lipy w imieniu poszkodowanych mieszkańców Sokolnik. Akcja trwa a wszystkie dary gromadzone sa w szkole , tam też są segregowane i liczone . Przekazane zostaną tak szybko jak to będzie możliwe. w tej chwili jeszcze nie ma możliwości w związku z tym, że woda jest wysoka.

Jednoczesnie informujemy, że podczas 10 tego Jagodowego Festynu Rodzinnego będa rozprowadzane cegiełki na rzecz powodzian z miejscowoœci objętej przez Lipę patronatem. W trakcie festynu zostanie wylosowana nagroda rzeczowa z posród osób które wykupiły cegiełki.
Organizatorzy akcji

Zobacz zdjęcia
LIPA Z SOKOLNIKAMI !!!

Wczoraj o godz 16 ,00 w Zespole Szkół w Lipie odbyło się spotkanie Stowarzyszenia Lipa Zdrój, Dyrekcji Zespołu Szkól W Lipie, Rady Sołeckiej i radnych z Lipy. Ustalono wspólną akcję pomocy dla miejscowości Sokolniki w gminie Gorzyce. Jest to miejscowość o podobnej wielkości jak Lipa. Wczoraj poziom wody w tej miejscowości przekroczył 3.0 m
Nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim poszkodowanym przez żywioł, lecz postanowiliśmy objąć pomocą Sokolniki jako najbardziej poszkodowane miejsce tej całej tragedii.
W chwili tak ogromnej ludzkiej tragedii łączymy się z poszkodowanymi ze wszystkich miejscowości w bólu i cierpieniu. Jeżeli możemy Was jakoś pocieszyć to PAMIĘTAJCIE ! , że nie jesteście sami . Jesteście naszymi Rodakami, mieszkacie na tej samej ziemi. Wszystko minie, ta tragedia też. Chociaż to teraz nie jest dla Was do ogarnięcia. Przyjdzie czas odbudowy. Ale dzisiaj potrzebna jest Wam podana ręka.

APEL DO MIESZKAŃCÓW LIPY

APELUJEMY I PROSIMY MIESZKAŃCÓW LIPY O POMOC DLA SOKOLNIK.
POMÓŻMY IM BO STRACILI WSZYSTKO NA CO PRZEZ CAŁE ŻYCIE PRACOWALI. OTWÓRZCIE WSZYSTKIE PORTALE I GAZETY A ZOBACZYCIE BÓL STRACH I CIERPIENIE. NIE ZOSTAWIAJMY ICH SAMYCH.
PAMIĘTAJCIE - DOBRY UCZYNEK OBIEGA ZIEMIĘ I POWRACA PO PEWNYM CZASIE ALE 100 RAZY WIĘKSZY.

Jak pomóc?
W sklepach zostaną wystawione worki lub pudełka z oznaczeniem POMOC DLA SOKOLNIK . starajmy się przekazywać żywność, środki higieny, środki czystości, odzież, inne rzeczy. Żywność powinna być pakowana i o długim okresie ważności. Głównym miejscem gromadzenia pomocy jest Zespól Szkół w Lipie

W niedzielę od godz 10.00 do 16,00 w budynku Zespołu Szkół w Lipie pełnić będą dyżur osoby organizatorów zbiórki. Można tam także przynosić pomoc.

Środki pieniężne należy wpłacać na konto nr
76 8717 1093 2012 1200 1300 0001
BSZK O/ Zaklików
z dopiskiem - Dla Sokolnik

Dyrektor ZS Lipa zobowiązał się dokonać wpłaty na rzecz powodzian z Sokolnik
My także dokonamy wpłaty.
Na majówce Pod Dębami w dniu 22 maja ok godz 21 szej dokonamy licytacji
jednego z obrazów będących własnością Lipa Zdrój . Oczywiście dochód przeznaczamy dla Sokolnik. Wystawiona także będzie puszka opieczętowana gdzie będzie można dokonać darowizny. Taka sama akcja powtórzona zostanie w dniu 13 czerwca 2010 na festynie jagodowym organizowanym przez Zespół Szkół w Lipie.

PODAJEMY SKLEPY ZAANGAŻOWANE W AKCJĘ POMOCY
1 P Flis
- w mostach
- Groszek
- Kiosk
2 P Garbacz
- Herkules
- blaszak na stacji
3 P Stalmach
- w końcu
4 P Lenard
- blaszak
6 P Mach
- koło tartaku
7 P Szkutnik
- Poczta / koło bloków /
8 P Zimiński
- Gielnia

Wczoraj rozmawialismy z mieszkańcem Sokolnik i ustalilismy wstępnie formę przekazania ewentualnej pomocy. Zastrzeglismy, że nie jest to pomoc od Lipa Zdrój ale od wszystkich zaangażowanych miszkańców Lipy.

Mamy sygnały,że już sa dary - DZIEKUJEMY !!!
Organizatorzy akcji
MAJÓWKA PROPAGUJACA UZDROWISKO Z ZESPOŁEM

W dniu 22 go maja ( sobota ) na działce Pod Dębami organizujemy majówkę majšcš na celu propagowanie idei utworzenia uzdrowiska w Lipie z zespołem muzycznym ( zgodnie z naszym statutem ) .
Mamy zamiar przygotowac się na niespodzianki pogodowe i oplandekowac
naistotniejsze miejsca
Załatwiamy wszystkie pozwolenia wymagane prawem; Nadlesnicwo Janów Lub. ZAIKS , ubezpieczenie terenu imprezy, zawiadamiamy policję o imprezie - mamy zapewnienie o patrolowaniu terenu. Umowa z zespołem - "EUROBEAT" . Porzadek na imprezie tradycyjnie we własnym zakresie.
Tak, że staramy się uczyc i profesionalnie podchodzic do naszych działań.
Tak też będzie w przypadku tworzenia bazy zdrojowej.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY I ŻYCZYMY UDANEJ ZABAWY !!!
WYBORY UZUPEŁNIAJĄCE DO ZARZĄDU

8 mego maja Walne Zebranie Delegatów dokonało uzupełnienia składu zarządu Lipa Zdrój
Dziękuję za wspólną i efektywną pracę odchodzącym członkom zarządu Sylwkowi Daśko, Arturowi Gierak, Pawłowi Garbaczowi.
Walne Zebranie wybrało w głosowaniu tajnym;
z-a prezesa - Adam Świś
sekretarz - Jerzy Chamera
skarbnik - Małgorzata Drzewi


Odchodzącego członka komisji rewizyjnej Eugeniusza Trzuskota zastąpił wybrany na to stanowisko Andrzej Solpa
Gratuluję i liczę na dobra współpracę.
J Drzewi
3 MAJA

3 go maja ;
Rano o 9 tej nasz poczet uczestniczył w mszy św w kościele w Lipie
O godz 11 tej w Zaklikowie msza św i uroczystości przy pomniku Piłsudskiego
O godz 17 tej w Woli Rzeczyckiej mieliśmy prezentację armaty i kanonierów

Zobacz zdjęcia
OTWARCIE LIPSKICH SZLAKÓW TURYSTYCZNYCH

1-go maja otwarliśmy poprzez przecięcie wstęgi Lipskie Szlaki Turystyczne.
Jest ich 5 . 2 prowadzi z Lipy , 2 z Rzeczycy Długiej, 1 z Zaklikowa.
Są pięknie położone, mogą służyć zarówno w lecie do wędrówek, jak również w zimie na narty biegowe.
O godz 9,00 z przystanku Lipa wyruszyła młodzież Zespołu Szkól w Lipie na rajd otwarcia. Druga grupa z Zespołu Szkól im Tadeusza Kościuszki wyruszyła z Rzeczycy Długiej. Wszyscy dotarli zdrowo i cało ok godz 13 tej.
Wstęgę przecięli Nadleśniczy Nadleśnictwa Gościeradów - Krzysztof Górski, przedstawiciel Nadleśnictwa Janów Lubelski - Mirosław Mach i wójt gminy Zaklików - Ryszard Polański. Panowie posadzili też pamiątkowe dęby. W uroczystości udział wzięli także goście z Terespola z Kresowego Bractwa Strzelców Kurkowych im Orła Białego z Panem Lechem Prawdzicem Orlińskim na czele. Goście posadzili także dęba pamiątkowego, który otrzymał ich imię.
Wieczorem zorganizowaliśmy majówkę przy zespole. Pomimo złej pogody było sporo ludzi. Myślę, że dobrze się bawili. Za zdjęcia dziękujemy panu Józefowi Kłopotowi

Zobacz zdjęcia
KOMUNIKAT DYREKCJI I RADY RODZICÓW PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA

Zamieszczamy komunikat Publicznego Przedszkola w Lipie

Zobacz zdjęcia
PRZEKAZANIE DZIAŁEK NA SANATORIUM

Dzisiaj o godzinie 13,28 Rada Gminy Zaklików głosami 9 za, 4 wstrzymujace sie przekazała uchwała w formie darowizny na cel publiczny działki pod osrodek sanatoryjny Stowarzyszeniu "Lipa Zdrój". Musi ta uchwała być zatwierdzona przez Regionalna Izbę Obrachunkowa w Rzeszowie. Decyzja Rady Gminy uhonorowała uchwałę Zebrania Wiejskiego wczesniej podjęta
Otwiera nam to drogę do działania na wiekszš skalę i tworzenia uzdrowiska Lipa Zdrój.
Składam serdeczne podziękowania radnym Lipy i Gielni;
Adamowi Swisiowi
Krzysztofowi Zimińskiemu
Mirosławowi Machowi
Bolesławowi Wałkowi
Marcinowi Wróblewskiemu
Dziekuję Wam za ciepłe słowa które padły pod naszym adresem.
Dziękuję Radnym z Zaklikowa i Zdziechowic za głosowanie - doceniamy i będziemy pamiętać
Poprosimy Radę Sołeckš Lipy o zorganizanie zebrania z mieszkańcami Lipy i Gielni w celu przedstawienia dalszych naszych kroków.
My umowy z Wami dotrzymujemy w całosci. Chcemy abyscie byli współwłascicielami przyszłej bazy zdrojowej jeżeli bšdzie taka Wasza wola. Tak jak wczesniej pisałem to jest Wasza ziemia i Waszych dzieci i Wy macie prawo o niej decydować i z niej żyć. Jednym z warunków ewentualnej dzierżawy inwestorowi zewnętrznemu będzie zapis o pierwszeństwie zatrudnienia mieszkańców Lipy i Gminy Zaklików.
Dziękuję naszym członkom za to że byli ze mna na dobre, ale szczególnie na złe, to jest Wasz sukces przede wszystkim, z niczego robicie cos pięknego poswięcajac Wasz czas przeznaczony dla rodziny i na odpoczynek dla Stowarzyszenia bez gratyfikacji.
Prawo zachowania energii mówi , że energii nie można zniszczyc, więc ta praca kiedys da Wam owoc ogromny, kiedys Wam to przypomnę.
Jurek Drzewi

Zobacz zdjęcia
OGŁOSZENIE PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W LIPIE

Na prośbę Dyrekcji Przedszkola w Lipie umieszczamy ogłoszenie.

Zobacz zdjęcia
Odsłonięcie pomnika Tadeusza Kościuszki przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Stalowej Woli

Na zaproszenie dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Stalowej Woli uczestniczylismy z armatą i pocztem sztandarowym w ceremonii odsłonięcia pomnika patrona tej Szkoły Tadeusza Kosciuszki w dniu 09,04,2010r

Zobacz zdjęcia
SZLAKI

JEST NAM NIEZMIERNIE MIŁO POINFORMOWAĆ PAŃSTWA, IŻ RAZEM Z NASZYMI PRZYJACIÓŁMI Z;
ZESPOŁU SZKÓŁ W LIPIE,
KLUBU SPORTOWEGO " CZARNI LIPA ",
OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W LIPIE
ORGANIZUJEMY OTWARCIE WYTYCZONYCH JUŻ I DOPINANYCH NA OSTATNI GUZIK " LIPSKICH SZLAKÓW TURYSTYCZNYCH " RAZEM Z ZABAWĄ TANECZNA DLA MIESZKAŃCÓW LIPY I GOŚCI
IMPREZA MA MIEĆ MIEJSCE 1 GO MAJA NA DZIAŁCE POD DĘBAMI
PLAN IMPREZY

9,00 - rajd pieszyz przystanku PKS Lipa
15,00 - powitanie zaproszonych gosci
przecięcie wstegi
salwa honorowa - kanonierzy Lipa Zdrój
sadzenie pamiatkowych dębów
16,00 do 22,00 - majówka z zespołem muzycznym
"HARTER" z Woli Rzeczyckiej

WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY

W ZWIAZKU Z OGROMNYM NAWAŁEM PRACY W TYM TYGODNIU WALNE ZEBRANIE DELEGATÓW LIPA ZDRÓJ ZZOSTAJE PRZENIESIONE NA NASTĘPNY PIATEK TJ 07,05,2010r Przepraszam za ta zmianę Jurek Drzewi


SKŁADAM SERDECZNE PODZIĘKOWANIA; CZŁONKOM OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ I KLUBU SPORTOWEGO " CZARNI LIPA " ZA CIĘŻKA I WYDAJNA PRACĘ W OSTATNIA SOBOTĘ / nazwiska podam poniżej /
Wizyta w Zamosciu

16 tego kwietnia złożyliśmy wizytę p Markowi Jaworowi szefowi firmy "Atut"
w Zamościu. Firma pana Marka jest wydawca książki " Kolej leśna Lipa - Biłgoraj " Poruszyliśmy wiele tematów wspólnie nas interesujących, oraz dostaliśmy w depozyt 30 egzemplaży tej książki.

Zobacz zdjęcia
WIZYTA W NADLEŚNICTWIE

Razem z p mgr Dariuszem Chmielewskim dyrektorem Zespołu Szkół w Lipie 16 tego kwietnia złożyliśmy wizytę u pana nadleśniczego Nadleśnictwa Janów Lubelski mgr inż Henryka Rażewskiego zapraszając go na otwarcie Lipskich Szlaków Turystycznych w dniu 1 go maja na działce Pod Dębami. Zaproszenie zostało przyjęte z zadowoleniem co nas bardzo cieszy.

Zobacz zdjęcia
Jak uczestniczyliśmy w Świętach Wielkanocnych

Zwróćcie uwagę na straż grobową wystawioną przez naszych strażaków.
Czy nie ma się czym pochwalić?

Zobacz zdjęcia
ŻAŁOBA

NIE MAJA ZNACZENIA SYMPATIE OSOBISTE CZY POLITYCZNE
ZGINĄŁ PREZYDENT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ, KTÓRY LECIAŁ ODWIEDZIĆ MOGIŁY I ZŁOŻYĆ HOŁD POMORDOWANYM W KATYNIU
TERAZ MY CHYLIMY CZOŁA PRZED POMORDOWANYMI W KATYNIU I PRZED WAMI OFIARY DZISIEJSZEJ KATASTROFY.
- WIECZNE ODPOCZYWANIE RACZ IM DAĆ PANIE -

Zgodnie z ostatnimi uzgodnieniami msza sw żałobna w intencji ofiar katastrofy samolotu rzadowego odprawiona zostanie we wtorek 13 tego kwietnia o godz 17 tej w kosciele MB Częstochowskiej .
Przemarsz pocztów sztandarowych i młodzieży od Zespołu Szkół do swiatyni ok godz 16.30.

SKŁADAMY GORACE PODZIĘKOWANIA P JÓZEFOWI KŁOPOTOWI ZA PIĘKNE ZDJĘCIA - POZIOM PROFESIONALNY
SAMI ZOBACZCIE

Zobacz zdjęcia
WESOŁYCH SWIĄT
Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKIEJNOCY ŻYCZYMY WSZYSTKIM NASZYM PRZYJACIOŁOM I NIEPRZYJACIOŁOM WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ,
ZDROWIA I POMYŚLNOŚCI NA CO DZIEŃ . MOKREGO DYNGUSA !
SZCZEGÓLNIE GORĄCO POZDRAWIAMY TYCH NASZYCH ZIOMKÓW Z; LIPY, GIELNI, GOLISZOWCA, KRUSZYNY, DĄBROWY RZECZYCKIEJ, WOLI RZECZYCKIEJ, KĘPY, KTÓRZY SĄ NA OBCEJ ZIEMI W TE ŚWIĘTA.
NASZE DZIAŁANIE MA NA CELU MIĘDZY INNYMI STWORZENIE WAM MOŻLIWOŚCI PRACY TU, NA MIEJSCU - PAMIĘTAJCIE O TYM.
JEŻELI DOPADNIE WAS CHANDRA I TĘSKNOTA ZA KRAJEM, NIECH TA NASZA STRONA CHOCIAŻ ODROBINĘ POZWOLI WAM BYĆ TU Z NAMI.
ZAWSZE ZNAJDZIECIE TU DOBRZE ZNANE WAM MIEJSCA, RODZINĘ I ZNAJOMYCH.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!!

Składamy serdeczne podziękowania ;
Zarządowi " REM - WAR " sp ZOO Elektrownia Stalowa Wola - za bezpłatne wykonanie lufy do 2-giej armaty wiwatówki.
Panu Lechowi Chrzanowskiemu za udostępnienie kontaktu z Firmą REM - WAR i prowadzenie całej sprawy.
Firmie " IZOMET " Stalowa Wola - Panom; Jerzy Ozga, Stanisław Krawiec - za bezinteresowne przekazanie blachy na wykonanie podkładu map lipskich szlaków turystycznych.
Agencji Reklamowej " GOMA" Stalowa Wola za wysoki rabat na wydruk map szlaków.
Paniom krawcowym ; Barbarze Rędzio z Racławic i Małgorzacie Dudek z Lipy za serce i pracę włożoną w uszycie mundurów naszej Kompanii Kanonierów.
Życzymy naszym przyjaciołom wszystkiego najlepszego na co dzień i liczymy na dalszy kontakt Zarząd "Lipa Zdrój"
ODWIEDZINY

27 mego marca odwiedził nas Zarząd Stowarzyszenia Kulturalno-Społecznego Ziemi Zaklikowskiej w składzie;
Prezes Waldemar Plemnikowski
Pani Bogumiła Wołoszyn
Pani Krystyna Chamera
Jesteśmy zaszczyceni wizytą i mamy nadzieję na ściślejszą współpracę na przyszłość zgodnie z ustaleniami. Życzymy Wam dużo sukcesów i radości z pracy społecznej.

Zobacz zdjęcia
ROZSPIEWANE PRZEDSZKOLAKI

24 marca w Stalowej Woli odbył się Powiatowy Konkurs Przeglądu Piosenki Przedszkolnej.
Zobaczcie zdjęcia naszych reprezentantów z Przedszkola w Lipie

Zobacz zdjęcia
Chrzest armaty

W najbliższa niedzielę 28 go marca o godz 14 tej zapraszamy na działkę pod dębami gdzie przewidujemy prezentację armaty, która została wykonana i w dużej mierze sfinansowana przez naszą złotą rączkę Mirka Biszczaka.
Jak wyszło?- zobaczycie. Zaprezentujemy Wam proces nabijania armaty i strzelanie na wiwat. Planujemy nadać jej imię w drodze przetargu. Jest to pierwsza z baterii trzech planowanych do wykonania w tym roku. Mamy nadzieję, że będą chętni do oddania strzału w zamian za wspomożenie budowy następnej armaty co będzie sfinansowaniem prochu i budowy następnej armaty dla Lipy. Każdy kto odda strzał otrzyma pamiątkowy certyfikat . Następny występ będzie na Wielkanoc.

Zobacz zdjęcia
ZBIÓRKA KANDYDATÓW DO KR

Zbiórka kandydatów na członków kompanii reprezentacyjnej w środę o godz 16 tej na rampie / przy torach na asfalcie naprzeciwko Nasycalni /
Jeżeli będzie 6 kandydatów do godz 16 tej - zaczynamy. Wszyscy, którzy będą po 16 tej nie wezmą udziału w zajęciach - takie zasady.
Jeżeli ktoś nie ma możliwości finansowych zakupu munduru i sprzętu a chce brać udział pomogę znaleźć zatrudnienie dorywcze za zgoda rodziców, co umożliwi zakup szabli, munduru z czapka i orzełkiem z epoki Księstwa Warszawskiego , pasa z koalicyjka w kolorze białym.
Regulaminy uczestnictwa podałem wszystkim którzy byli na 1-szej zbiórce.
Jeżeli powstanie formacja zasady będą żelazne i nienaruszalne.
Przypominam, że wymagam zgody OBOJGA rodziców dla osób niepełnoletnich. Z chwila przejęcia na zajęciach ja odpowiadam za uczestnika i nie chcę problemów osobistych.
Jeżeli będzie mało osób, będziemy rozbudowywać poczet sztandarowy.
Medialnie musztrę obsługuje nasz nowy nabytek redakcyjny Marta Widła
Witamy na pokładzie "Broszurki"!

Zobacz zdjęcia
WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE OSP Lipa

W sobotę 20 tego marca odbyło się walne zebranie sprawozdawcze OSP Lipa.
Obecni byli przedstawiciele powiatu ze Starostą stalowowolskim na czele, dowódcą z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli. Obecni byli również przedstawiciele władz samorządowych z radnym powiatowym, przewodniczącym Rady Gminy. Wśród gości byli także dyrektor ZS w Lipie , dyrektor Nasycalni Podkładów w Lipie, radni Rady Gminy ze Zdziechowic, Lipy i Gielnii. Nasza straż na czele z prezesem Marcinem Wróblewskim godnie przyjęła zaproszonych gosci. Było coś dla ciała i duszy. Stoły były zastawione jak na 3 wesela, natomiast zebranym przygrywała orkiestra dęta OSP Zdziechowice i to jak przygrywała?!. Zobaczycie ich na festynie jagodowym w Lipie 13 tego czerwca. Dyrektor ZS w Lipie Dariusz Chmielewski jako organizator festynu umawiał ich na moich oczach.
Gratulujemy naszej straży organizacji - brawo ! Według moich nieoficjalnych informacji zakończenie prac przy remizie planowane jest na czerwiec 2010
i będą mieli swoja siedzibę.
Zdziechowicom dziękujemy za przybycie i z serca życzymy sukcesów. Macie się czym pochwalić i tym się cieszcie. Wasza młoda orkiestra nie przynosi Wam wstydu a jest Wasza duma. Tak trzymać

Zobacz zdjęcia
Kolejka lesna Lipa Biłgoraj

We wtorek 9 tego marca z inicjatywy Jurka Chamery odwiedziliśmy
p. Andrzeja Wediuka z Nadlesnictwa Janów Lubelski.
Jest ogromna szansa na rekonstrukcję odcinka kolejki leśnej z Lipy do drogi na Goliszowiec. I odcinek. Wszystko zależy czy tego chcecie jako mieszkańcy Lipy? Trzeba pomóc i doradzić. Jeżeli nie będzie odzewu i wsparcia nas będzie - g.... nie kolejka. Powtarzam krasnoludków nie ma!
Pan Nadleśniczy Henryk Rażewski przekazuje nam do wspólnego zagospodarowania działkę pod dębami. Liczymy na pomoc. Nas jest 35 ciu
a ta działka będzie służyć wszystkim. Ma tam powstać wiata i molo.
Szlaki, które wytyczyliśmy są zatwierdzone - przystępujemy do druku map. Lipa powoli wstaje z kolan - pomóżcie jej wstać!!! , pomóżcie sobie . Przecież to jest Wasza miejscowość. To co zrobicie, zrobicie dla siebie i Waszych dzieci.
TURKI Z WOLI RZECZYCKIEJ

Zbliżają się Święta Wielkanocne. U naszych sąsiadów z Woli Rzeczyckiej kultywowany jest zwyczaj wielkanocnych Turków. W tym numerze "Broszurki" zamieścimy obszerny materiał dotyczący tych zwyczajów autorstwa Krzyśka Wołoszyna, który jest mieszkańcem Dąbrowy Rzeczyckiej i najlepiej zna temat. Sąsiadom gratulujemy trwania w tradycji i życzymy wszystkiego najlepszego.

Zobacz zdjęcia
DOROCZNE WALNE ZEBRANIE LIPA ZDRÓJ

12 tego marca odbyło się doroczne walne zebranie członków Stowarzyszenia Lipa Zdrój. Poza odwaleniem zwykłej w tych okolicznościach mozolnej, nikomu niepotrzebnej biurokratycznej roboty dyskutowaliśmy n.t. zmiany statutu. Udział wzięły władze gminy Zaklików i grupa młodzieży chętna do wstąpienia do naszej grupy co nas najbardziej cieszy - Zapraszamy!

Zobacz zdjęcia
WIZJA LOKALNA

w dniu 6 - tego marca spotkaliśmy się dr Zbigniewem Gola, potencjalnym inwestorem Lipa Zdrój, któremu towarzyszyli pracownicy jednego z biur architektonicznych z Wrocławia. Przeprowadziliśmy wizję w terenie dotyczacą usytuowania ośodka leczniczego na działce.

Zobacz zdjęcia
WIZYTA W ULANOWIE

4 tego marca złożyliśmy wizytę burmistrzowi miasta i gminy Ulanów Stanisławowi Garbaczowi. Rozmawialiśmy na tematy turystyki w naszych regionach. Burmistrz zainteresowany jest nawiązaniem współpracy z PAN pod kątem badań klimatu.

Zobacz zdjęcia
UWAGA !!!

KOMPLETUJEMY KOMPANIĘ REPREZENTACYJNĄ LIPY.
SA SZABLE ORAZ UMÓWIONE PANIE DO SZYCIA MUNDURÓW SPODNI I CZAPEK Z EPOKI KSIĘSTWA WARSZAWSKIEGO.
TA FORMACJA BĘDZIE USWIETNIAĆ WSZYSTKIE UROCZYSTOŚCI W LIPIE I OKOLICY .
PROSIMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH, KTÓRZY TO LUBIA DO WSTĘPOWANIA.
WSZYSTKIE INFORMACJE - 605 555 594
DWORZEC PKP LIPA CD

Otrzymałem kopię pisma wyjasniajacego z Krakowa dla Wojewody podkarpackiego. Jest tak głupie i kłamliwe, że już w poniedziałek jestem umówiony z red Woskiem ze Sztafety w Lipie na stacji PKP . Jak będzie trzeba to sprowadzimy TVP. Cdn

Zobacz zdjęcia
SZKOLENIE UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

24 tego o godz 10 tej w Zespole Szkół w Lipie Policjanci z sekcji drogowej Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli instruowali w spr udzielania pierwszej pomocy. W szkoleniu udział wzięło blisko 50 osób. Wzmianka o tym będzie w najbliższym numerze Sztafety oraz w następnym wydaniu naszej Broszurki. Poniżej kilka zdjęć.

Zobacz zdjęcia
ZEBRANIE WIEJSKIE

W niedzielę 21 go o godz 14 tej w Zespole Szkół w Lipie odbyło się zebranie wiejskie nt " Strategia rozwoju miejscowosci Lipa"
Udział wzięło ok 40 osób. Przegłosowano projekt strategii - po konsultacjach z obecnymi mieszkańcami Lipy. Komu się nie chce przyjsć i decydować o losach swojego miejsca życie -jego sprawa. To my mamy rzadzić i decydować o wszystkim. Mówiłem już 354 razy, że nie ma krasnoludków.
Nie przyjedzie rycerz na siwym koniu i nie poda Wam nic na złotej tacy.
Krasnoludki sa w bajkach.

Zobacz zdjęcia
Jest wpis !!!

Dzisiaj dowiedzielismy się że jest wpis do ksiag wieczystych Gminy Zaklików.
SZKOLENIE ROTOWNICTWA

24 tego lutego o godz 10 - tej zostanie przeprowadzy pokaz udzielania pierwszej pomocy w Zespole Szkół w Lipie Inicjator - Lipa Zdrój. Szkolenie przeprowadzš policjanci z Komendy Powiatowej Policjii w Stalowej Woli.
PODZIĘKOWANIA

Stowarzyszenie "Lipa Zdrój" składa serdeczne podziękowania Pani Edycie Łukasiewicz za bezinteresowne nagranie płyty z finału konkursu na "Śmietankowiec lipski."

Informujemy, że płyty będą osiągalne w sklepach, w których ukazuje się "Broszurka"
Będzie to pamiątka na pokolenia. Prosimy o wsparcie w kwocie 5 zł za płytę
Nie jest to sprzedaż, lecz dobrowolne wsparcie, które zostanie rozbite: 1 zł - koszt płyty, 2 zł - Lipa Zdrój. 2 zł - Zespół Szkół w Lipie .Zachęcamy!
Mecenas "Broszurki " 2009r

Przymierzamy się do nadania pierwszego tytułu Mecenasa " Broszurki ".
Chodzi nam o uhonorowanie osoby która w roku kalendarzowym zasłużyła się dla naszej wspólnej sprawy Lipa Zdrój, dla Stowarzyszenia i Lipy.
Jesteśmy skromnym Stowarzyszeniem i może nie stać nas na " pompę " ale postaramy się. Formę i czas podamy
STRATEGIA ROZWOJU LIPY

12 tego lutego w Zespole Szkół w Lipie odbyło się zebranie w sprawie Strategii Rozwoju Lipy przedstawionej na zebraniu wiejskim przez wójta gminy Zaklików. Poza delegacją z "Lipa Zdrój" udział wzięli radni Lipy i Gielni, OSP Lipa, ZS i przedszkola Lipa, Klubu Czarni Lipa, Rada Sołecka. Ustalono kształt dokumentu , który zostanie skierowany do głosowania przez mieszkańców Lipy na najbliższym zebraniu.

Zobacz zdjęcia
Komisja ds Rybakówki

7 ego lutego od godz 10 do 15 tej w budynku Zespołu Szkół w Lipie "czatowała" Komisja ds społecznych konsultacji na temat zmiany nazwy Rybakówka na Lipa . Przewodniczšcym komisji był sołtys Lipy Zbigniew Chamera. Dane z prac zostana podane

Zobacz zdjęcia
WALNE ZEBRANIE SAWDOZDAWCZE

ZARZĄD STOWARZYSZENIA " LIPA ZDRÓJ " ZWOŁUJE WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE NA 12 TEGO MARCA 2010 NA GODZ 19 -TĄ.
Gala wręczenia "Człowieka roku 2009" - " Nasz Czas "

8 mego lutego gościliśmy na gali wręczenia tytułu "Człowieka roku" czasopisma "Nasz Czas " w szkole muzycznej w Stalowej Woli. Zaprosił nas organizator - red. Piotr Jackowski gdy gościł u nas w niedzielę na placku lipskim.
Jest to impreza, na której wręczane są statuetki dla ciekawych ludzi regionu.

Zobacz zdjęcia
KONKURS NA PLACEK LIPSKI ROZSTRZYGNIĘTY !

W niedzielę 7 lutego atmosfera w Zespole Szkół w Lipie przypominała koncert lub kabaret w dobrym słowa tego znaczeniu. Dzięki udziałowi zawodników, pracy młodzieży i pedagogów oraz kapituły konkursu stworzono widowisko które przejdzie do historii.
Kapituła konkursu w składzie;
Zofia Stefanek, Dariusz Chmielewski, Mirosław Mach, Małgorzata Drzewi, Mariusz Mikuła, Henryk Garbacz, Marcin Wróblewski, oceniała 7 wyrobów i przyznała nstp miejsca;
I Barbara Żołna, Aneta Biszczak
II Piekarnia " Złoty Kłos " Lipa Stanisław Kwiatkowski
III Elżbieta Goch - to ta Ślazaczka kielecka
IV miejsca: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Teresa Chmielewska, Justyna Szwedo
Wszystkim gratulujemy. Myślę, że wszyscy wygrali. Nie ma pokonanych.
Kiedy będziemy rejestrować placek lipski będę chciał Was wszystkich podać jako " sprawców " tego produktu.
Piękna oprawa artystyczna w wykonaniu zespołu i chóru z Zespołu Szkół była cool!
Telewizja "Stella" zrobiła 2,5 godz materiału przez 2 dni.
" Sztafeta" i czasopismo "Nasz Czas" chwalili wszystko co się dało . Lipa jest na fali i niech tak zostanie. Udaje się nam przyciągać coraz więcej ludzi wokół Lipy.
Dzięki Heńkowi Garbaczowi i pani Jasi Buchaj piosenka " Lipo moja "
pięknie zabrzmiała i być może będzie hymnem Lipy. W czwartkowej sztafecie będzie artykuł o tej imprezie, w TV Stella w czwartek na aktualnościach znajdziecie / internet/ materiał. Już mnie zamordowali telefonami z redakcji wszystko chcą wiedzieć. I co można???

Jak będzie kaseta nagrana przez Edytę Łukasiewicz to Wam dam znać.

Zobacz zdjęcia
Kulig w przedszkolu 5 02 2010r

Przedszkole w Lipie znowu szaleje - zresztą zobaczcie sami smile

Zobacz zdjęcia
Zebranie wiejskie

31 01 2010r o godz 14 tej odbyło się zebranie wiejskie z inicjatywy wójta gminy Zaklików Ryszarda Polańskiego . W spotkaniu wzięło udział ok 20 osób. Tematem było powołanie komisji ds konsultacji społecznych dotyczących zmiany nazwy przysiółka Lipy - "Rybakówka" na "Lipa Rybakówka" i przedstawienie "Koncepcji odnowy miejscowości Lipa".
Na wniosek Stowarzyszenia "Lipa Zdrój" koncepcja ta będzie konsultowana na spotkaniu z mieszkańcami Lipy. Konsultacje społeczne dot. zmiany nazwy "Rybakówka" wyznaczono za tydzień w niedzielę od godz. 10.00 do godz. 15.00 w Domu Kultury

Zobacz zdjęcia
TEST PREZESA "LIPA ZDRÓJ"

Przed nami trudny czas. Kierując Stowarzyszeniem chciałem się dowiedzieć, czy mogę liczyć na naszych członków w przyszłości i jak oceniają moją pracę do chwili obecnej. Pytanie brzmiało - Czy akceptujesz metody pracy prezesa do chwili obecnej i zgadzasz się na zaproponowane działanie w najbliższym czasie ? Odpowiedz miała być "tak" lub "nie" . W przypadku jednej odpowiedzi na "nie" miałem przygotowaną rezygnację. W głosowaniu udział wzięło ponad 20 członków Stowarzyszenia. Wszystkie odpowiedzi były na "tak". Dziękuję ! Daje mi to pewną możliwość działania. Jaką ? - zobaczycie. JD

Zobacz zdjęcia
Wizyta u wójta Jana Pyrkosza

Jak nakazuje zwyczaj byliśmy z wizytą u wójta gminy Radomyśl n /S. Pana Jana Pyrkosza. Była to wizyta kurtuazyjna jako podziękowanie za obecność u nas na opłatku.
Poruszyliśmy sprawy Lipa Zdrój i sąsiedztwa gminy Radomyśl

Zobacz zdjęcia
Piórkiem i węglem 27 stycznia 2010

Byliśmy gośćmi spotkania w Stalowej Woli Państwa Bajków dotyczącego zarysu Lasów Lipskich i Janowskich. Prelekcja odbyła się w bibliotece przy ul Siedlanowskiego i była bardzo interesująca . Brawo!

Zobacz zdjęcia
Wieczór kolęd w Gielni

W niedzielne popołudnie 24 stycznia w Gielni w Domu Ludowym z inicjatywy Rady Sołeckiej odbył się Wieczór Kolęd i Pastorałek,
która na stałe wpisała się w miejscowa tradycję.
Oprawę muzyczną zapewniła miejscowa młodzież i chór szkolny z Zespołu Szkół w Lipie.
Uroczystość była też okazją do złożenia przez mieszkańców wsi życzeń i podziękowań proboszczowi parafii Lipa księdzu kanonikowi Władysławowi Kozakowi z okazji 75 rocznicy urodzin.
Słodki poczęstunek dla przybyłych gości przygotowały miejscowe gospodynie, oraz darczyńcy ; Mirosław Korona, Stanisław Kwiatkowski, Zdzisław Wójcik . Mroźna noc doskonale wpisała się w kolędowa atmosferę.

Marek Życzyński

Zobacz zdjęcia
Spotkanie z wartościowymi ludźmi

23 tego stycznia o 15 tej spotkaliśmy się z p. Mariuszem Bajkiem i jego żona p.Zofią Życzyńską Bajek. Spotkanie dotyczyło spraw technicznych i grafiki opracowania map szlaków lipskich, które zostały wytyczone - to pierwsza faza. Druga faza to opracowanie przewodników po trasach lipskich lasów i okolicach. Z naszej strony uczestniczyli Mirek Biszczak i Marek Życzyński
Zainteresowanie lipskimi szlakami szybko rośnie w Stalowej Woli. Być może Lipa ze swoimi skarbami natury stanie się zapleczem weekendowym dla Stalowej Woli.
Państwo Bajkowie są znanymi i cenionymi artystami. Pan Mariusz jest nieprawdopodobnie utalentowanym rysownikiem z ogromnym dorobkiem artystycznym w postaci galerii rysunków przewodników naszych stron.
Pani Zofia zajmuje się stroną opisową, publikuje swoje artykuły w prasie lokalnej, oraz w wyżej wspomnianych wydawnictwach.
Pani Zofia jest naszą rodaczką z Lipy, co nas niezmiernie cieszy.
Obiecali nam wszelką pomoc w naszym przedsięwzięciu. - Dziękujemy!
27 tego stycznia Państwo Bajkowie prowadzą prelekcję typu " piórkiem i węglem " w bibliotece przy ul. Siedlanowskiego w Stalowej Woli, na która zapraszają. Spotkanie to dotyczyć będzie właśnie naszych terenów.

Jurek Drzewi

Zobacz zdjęcia
Kocert kolęd "W drodze do Betlejem"

23 ego stycznia w lipskim kościele parafialnym grupa młodzieży działająca przy GOK Zaklików zorganizowała koncert kolęd. Pomimo mroźnego popołudnia na koncert ten przyszło dość dużo osób. Zebrane ofiary pieniężne młodzież przekazała na budowę kościoła w Lipie.

Zobacz zdjęcia
Dzień babci i dziadka w przedszkolu w Lipie

22-ego stycznia o 12,45 odbyła się w tutejszym przedszkolu uroczystosć pod tytułem "Dzień Babci i Dziadka".
Frekwencja była nieprawdopodobna. Widać, że przedszkole w Lipie kwitnie.
Cały czas cos się dzieje i to dzieje się bardzo dobrze . Gratulujemy Radzie Rodziców, Pani dyrektor i wszystkim pedagogom. Wróżymy Wam sukces w Waszej pracy. Życzymy jak najlepiej i będziemy Was promować.
Wyłoniono super babcie
Członkowie Stowarzyszenia "Lipa Zdrój"

Zdjęcia dodamy

Zobacz zdjęcia
Porażka tylko czyja ?

Dzisiaj (to jest 19 tego stycznia) dostałem wiadomość, że odrzucono gminie Zaklików wpis do ksiąg wieczystych działek, które zebranie wiejskie przeznaczyło na bazę uzdrowiskową w Lipie . Na podstawie tego wpisu Rada Gminy miała przekazać te działki Stowarzyszeniu pod inwestycję.
Sprawa ciągnie się od października 2009r. Nie wiem czy to jest dyletanctwo gminy Zaklików, czy zła wola?. Jaka jest rola osoby decyzyjnej w dziale ksiąg wieczystych w Stalowej Woli. Odrzucenie wniosku wydłuża niepotrzebnie przygotowania inwestycji i proces wejścia inwestora. Ustalimy co się dzieje i napiszemy. Powoli ale nieubłaganie przygotowujemy się do nagłośnienia sprawy w mediach ogólnopolskich. Jeżeli będzie trzeba powiadomimy Ministerstwo Sprawiedliwości i ABW o działaniu na niekorzyść RP. Wskażemy po nazwisku urzędników, którzy ewentualnie są winni zaniechania lub działania w złej wierze. c d n.
KULIG

9 tego stycznia 2010 z inicjatywy Adama Świsia organizowaliśmy kulig otwarty z ogniskiem. Atmosfera jak zwykle super. Opinie OX.
Serdecznie dziękujemy ;
Panu Mirosławowi Machowi - za miejsce i drewno na opał
Sebastianowi Szwedo - za piękna oprawę artystyczna
Stanisławowi Drzewi - za ciagnik i sanie
Andrzejowi Solpie - za ciagnik i sanie
Wszystkim uczestnikom za wspaniała atmosferę

Rzucamy parę zdjęć chociaż może nie najlepszej jakości

Zobacz zdjęcia
WIZYTA U WOJEWODY PODKARPACKACKIEGO

12 tego stycznia 2010 o godz 11 05 przyjęci zostaliśmy przez wojewodę podkarpackiego Pana Mirosława Karapytę z Eugeniuszem Trzuskotem.
Rzadko zdarza się abyśmy tak życzliwie zostali przyjęci jak przez Pana wojewodę. Zapewniono nas o swoim poparciu i życzliwości. DZIĘKUJEMY!

" Wojewoda Mirosław Karapyta spotkał się z Jerzym Drzewi prezesem Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Lipa 'Lipa Zdrój', które stara się o nadanie tej miejscowości w gminie Zaklików, pow. stalowowolskim statusu miejscowości uzdrowiskowej. Stowarzyszenie stara się przekonać do tego projektu władze gminne i powiatowe oraz mieszkańców miejscowości upatrując w tym jedyną szansę na rozwój miejscowości i całego regionu.Miejscowosć Lipa to miejscowosć położona w wielkim kompleksie lesnym na pograniczu Puszczy Solskiej i Lasów Janowskich, w której odkryto bogate złoża wód mineralnych wykorzystywanych w lecznictwie do leczenia schorzeń reumatologicznych i krażenia "
( ze strony - aktualności Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego )

Zobacz zdjęcia
Jasełka w przedszkolu w Lipie.

15 tego stycznia wystawiono jasełka w przedszkolu w Lipie. Piękna scenografia i gra aktorów

Zobacz zdjęcia
NADZWYYCZAJNE WALNE ZEBRANIE DELEGATÓW

DZIAŁAJĄC NA PODSTAWIE STATUTU STOWARZYSZENIA ROZWOJU MIEJSCOWOŚCI LIPA "LIPA ZDRÓJ",
W DNIU 29 STYCZNIA 2010 O GODZ 19 TEJ ZWOŁUJĘ NADZWYCZAJNE WALNE ZEBRANIE DELEGATÓW STOWARZYSZENIA "LIPA ZDRÓJ" W ZESPOLE SZKÓŁ W LIPIE
PROGRAM; - WOTUM ZAUFANIA DLA DZIAŁANIA PREZESA STOWARZYSZENIA "LIPA ZDRÓJ"

W ZWIĄZKU Z ZAISTNIAŁA SYTUACJA, KONIECZNA JEST ZMIANA PODEJŚCIA DO POCZYNAŃ W STOSUNKU DO STOWARZYSZENIA I MIEJSCOWOŚCI LIPA ZE STRONY ZARZADU GMINY ZAKLIKÓW.
PRZEWIDUJĘ KONIECZNOŚĆ ROZPOCZĘCIA RADYKALNYCH POSUNIĘĆ POD ADRESEM ZARZĄDU GMINY ZAKLIKÓW.

POTRZEBUJĘ BEZWGLĘDNEGO POPARCIA W S Z Y S T K I CH CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA "LIPA ZDRÓJ".
NASTĘPNIE ZWRÓCĘ SIĘ DO MIESZKAŃCÓW LIPY O POPARCIE NASZYCH POCZYNAŃ.
KOLEJNYM KROKIEM BĘDZIE KONTAKT Z MIESZKAŃCAMI ZDZIECHOWIC, ŁYSAKOWA, IRENY , BARAKÓW, ANTONIÓWKI, KARKÓWKI, ŁĄŻKA ZAKLIKOWSKIEGO. ZASIĘGNĘ TAKŻE OPINII MIESZKAŃCÓW ZAKLIKOWA.

JEŻELI W WOTUM ZAUFANIA J E D E N GŁOS BĘDZIE NA N I E - UZNAM TO JAKO BRAK ZAUFANIA DO MOICH DZIAŁAŃ I SKŁADAM NATYCHMIASTOWĄ REZYGNACJĘ Z FUNKCJI PREZESA ZARZĄDU "LIPA ZDRÓJ".

JERZY DRZEWI
OGŁOSZENIE

NA PROŚBĘ DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ W LIPIE INFORMUJEMY, ŻE ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ BEZPŁATNEGO POZYSKANIA SUCHEGO PIASKU BUDOWLANEGO ŻÓŁTEGO
INFORMACJE POD NR TEL (15) 873 93 26

ZAŁADUNEK I TRANSPORT WE WŁASNYM ZAKRESIE
Baner przy szkole w Lipie

Ustawiliśmy pierwszy baner Lipa Zdrój dzięki uprzejmości pana Dyrektora Zespołu Szkół w Lipie mgr Dariusza Chmielewskiego.

Podczas wykonywania wykopu pod baner odkryliśmy pokłady wapna gaszonego. Prawdopodobnie jeszcze z okresu budowy szkoły.

Zobacz zdjęcia
Muzeum

Przygotowujemy ekspozycję stała - muzeum ziemi lipskiej i okolic
Będzie to prezent od nas dla Was w nowym roku.
Zapraszamy do częstego odwiedzania naszej strony, tu zawsze cos ciekawego znajdziecie. Będziemy starać się w miarę systematycznie to uzupełniać.
Wszystkie nasze materiały sa też i Wasze więc można z nich korzystać.
Pasterka 2009r

24 go grudnia o godz 24 tej odprawiona została w kościele MB Częstochowskiej w Lipie msza sw Jest to jedna z najpiękniejszych mszy w roku.
Mszę sw celebrował ks proboszcz Władysław Kozak , homilie wygłosił ks kanonik Stanisław Mroczek.

Zobacz zdjęcia
SWIĘTA !!!!WSZYSTKIM NASZYM CZŁONKOM I SYMPATYKOM
ZDROWYCH POGODNYCH SWIAT BOŻEGO NARODZENIA
SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU 2010
ŻYCZY ZARZAD "LIPA ZDRÓJ"


Jasełka w Zespole Szkół w Lipie.

22 giego grudnia w Zespole Szkół w Lipie wystawiono jasełka bożonarodzeniowe. Aktorami byli uczniowie szkoły. Dzieki ciężkiej pracy pedagogów i uczniów powstało bardzo piękne i pouczajšce widowisko - gratulujemy!

Zobacz zdjęcia
Opłatek 2009

20 tego grudnia o 17,30 w Zespole Szkół w Lipie organizowaliśmy spotkanie opłatkowe. Zaproszeni goscie dopisali. Był wójt Gminy Radomyśl Jan Pyrkosz, Radni z Gminy Radomyśl i Lipy , Sołtysi: Lipy i sasiednich miejscowości. Część duchowa prowadził ks proboszcz Władysław Kozak.
Podziękowliśmy sponsorom. Wbito gwożdzie sponsorskie.

Zobacz zdjęcia
Kolędnicy lipscy

Już tylko zdjęcia i wspomnienia pozostały po lipskich kolędnikach.
Jeszce w latach 90 tych można ich było spotkać po swiętach.
Prezentujemy tu kilka zdjęć abyscie Państwo zobaczyli jak to wygladało.
Kto wie jeżeli wszystko pójdzie dobrze to wskrzesimy ten zwyczaj

Zobacz zdjęcia
Zebranie wiejskie

12 tego grudnia ( sobota ) odbyło się w Domu Kultury zebranie wiejskie poswięcone projektowi budżetu na 2010 rok. Udział wzięli wójt gminy Zaklików Ryszard Polański, v-ce wójt Bożena Dabrowska, przewodniczacy Rady Gminy Sylwester Piechota.

Zobacz zdjęcia
Dokumetacja na odwiert gotowa!

Gotowa jest już dokumentacja na wykonanie odwiertu poszukiwawczego.
Jedna kopię mamy my. Gmina Zaklików przekazała nam wniosek do Ministerstwa Ochrony Srodowiska na otrzymanie koncesji poszukiwawczej
Wnioskodawca jest "Lipa Zdrój".
Mikołaj w przedszkolu w Lipie

Rada Rodziców przy Publcznym Przedszkolu w Lipie zorganizowała spotkanie dzieci z Mikołajem. Udział wzięli Ratownicy Medyczni Szpitala Powiatowego w Stalowej Woli. Atmosfera podniosła emocji co nie miara. Dziękujemy za zaangażowanie Szpitalowi Powiatowemu. Tak trzymać !

Informujemy na prosbę Dyrekcji Przedszkola i Rady Rodziców, że sa jeszcze wolne miejsca na zabawę sylwestrowa. Dochód przeznaczony będzię na potrzeby przedszkola w Lipie. Serdecznie zapraszamy.

Zobacz zdjęcia
Nadzwyczajne Walne Zebranie Lipa Zdrój

5 tego grudnia w Zespole Szkół w Lipie odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Stowarzyszenia Lipa Zdrój. Celem było uchylenie uchwały o zmianie statutu w kwestii działalnosci gospodarczej

Na prosbę Dyrekcji Zespołu Szkół w Lipie informujemy, że sa jeszcze wolne miejsca na Bal Sywestrowy Charytatywny w Szkole w Lipie . Bal Organizuje
Rada Rodziców przy ZS w Lipie.

Zobacz zdjęcia
Mikołaj 2009 w kosciele MB Częstochowskiej w Lipie

Katolickie Stowaszyszenie Młodzieży w Lipie zorganizowało spotkanie ze sw Mikołajem w kosciele MB Częstochowskiej w Lipie. Wyszło super. Mikołaj pierwsza klasa, a asystentki Mikołaja i członkowie zespołu muzycznego ? - mogš smiało startować w MISS WORLD wróżymy im ogromny sukces . Wszystkim gratulujemy i cieszymy się razem z Wami

Zobacz zdjęcia
Konkurs na placek lipski smietankowy

Do końca grudnia 2009 przyjmujemy chętnych do konkursu na lipski placek smietankowy. Jest to częsć większej całosci polegajšca na rejestarcji tego ciasta jako produkt regionalny. 3 pierwsze miejsca będa nagrodzone nagrodami rzeczowymi , natomiast receptura zwycięzcy zostanie zarejestrowana jako lipski placek smietankowy w Unii Europejskiej. Wszyscy uczestnicy otrzymaja dyplomy uczestnictwa a ich zdjęcia pokażemy w naszej broszurce i na stronie internetowej. Oceniać będzie kapituła konkursu której kompletowanie trwa. Wyroby będa oceniane anonimowo tzn oceniajšcy nie będa wiedzieć czyj to produkt. Oceniany będzie przede wszystkim smak i wyglšd. Termin rozstrzygnięcia koniec stycznia 2009 .
Zgłoszenia na nr 605 555 594 Sedecznie zapraszamy!
/Zdjęcia dodamy/
WIZUALIZACJA BAZY ZDROJOWEJ

Koncepcja p dr Zbigniewa Goli. Ogromny rozmach i wizja. Bryła XXI wieku.
Daj Boże aby to zrealizowano jak najszybciej

Zobacz zdjęcia
Sypmpozjum

W DNIU 17 TEGO GRUDNIA O GODZ 18 TEJ W RESTAURACJI " PRZYTULNA " ( BUDYNEK DAWNEJ STOŁÓWKI ZRYWU) ORGANIZOWALIŒMY SYMPOZJUM PRZY HERBATCE DLA MIESZKAŃCÓW STALOWEJ WOLI I OKOLIC POD NAZWĽ
" LIPSKIE WODY MINERALNE UKRYTY WULKAN ZDROWIA "
Zainteresowanie jak na 18 st mrozu, media lokalne w komplecie
Dziekujemy wszystkim którzy przybyli pomimo mrozu
Organizatorzy

Zobacz zdjęcia
Dokumetacja na odwiert

30 tego listopada spotkalismy się z p Tomaszem Burchardem geologiem który z ramienia gminy Zaklików wykonuje dokumentację na odwiert badawczo eksploatacyjny wód mineralnych w Lipie.

Zobacz zdjęcia
20 listopada tyczenie szlaku

Wytyczylismy ostatni szlak błękitny na trasie Rzeczyca Długa Lipa .
Teraz zostało nam oznakowanie skrzyżowań i wydrukowanie mapy.
Zdjęcia sa póżno jesienne ale jesień w lesie ma swój urok pod warunkiem, że jest ładna pogoda - zresztš sami oceńcie.

Zobacz zdjęcia
Tak nas widza samoloty Wola Rzeczycka, Dabrowa Rzeczycka, Goliszowiec, Rzeczyce

Pokazujemy Wam jak nasz najbliższy region wyglada z gory.

Zobacz zdjęcia
Wizyta w Lipowcu

Złożylismy wizytę w Lipowcu przy grobie poległych i pomordowanych partyzantów Armii Krajowej "TARZANA" / Tadeusz Gajda /
Bylismy tam ze Zbyszkiem Markutem i Stanisławem Szymula

Zobacz zdjęcia
Zakończenie sezonu w "Czarni Lipa"

W życiu człowieka sa lepsze i gorsze dni. To co widziałem na spotkaniu na zakończenie sezonu napawa nadzieja Życzymy Wam jak najlepiej.

Zobacz zdjęcia
DZIEŃ NIEPODLEGŁOSCI 11 listopada 2009

Dzis Dzień Niepodległosci - mielismy zaproszenie do naszego koscioła na godz 9,00 na mszę sw celebrowana za Ojczyznę, do Zaklikowa na godz 11 ,00 msza sw za Ojczyznę, oraz skladanie wieńców pod pomnikiem Piłsudskiego na rynku w Zaklikowie. Młyn był niemożebny ale wszędzie bylisy ze sztandarem.
Jest dla nas zaszczytem uczestnictwo w uroczystosciach państwowych i koscielnych.

Zobacz zdjęcia
SPROSTOWANIE 9 listopada 2009r

Nie wiem dlaczego popełniłem pomyłkę w" broszurce" nr 10 z listopada
Pod zdjęciem cmentarza na Starej Lipie powinien być podpis CMENTARZ PARAFII RZYMSKO - KATOLICKIEJ W LIPIE
Serdecznie przepraszam zaineresownych tym przekłamaniem a w szczególnosci ks proboszcza Władysława KOZAKA który był inicjatorem budowy cmentarza, oraz nadzorował z wielkim oddaniem jego budowę .
Historię powstawania i budowy cmentarza umiescimy w póżniejszych numerach pod warunkiem, że będa sie ukazywać
Jurek Drzewi
7 listopada 2009

W restauracji " Przytulna " w Rozwadowie spotkalismy się z gosćmi z Niemiec. Rozmowa dotyczyła ewentualnego inwestowania w Lipie w uzdrowisko. Odbywała się w bardzo lużnej i rzeczowej atmosferze. Jest to pierwszy zainteresowany który z nami na ten temat rozmawiał. W zwiazku z tym, że jest to BARDZO wczesna faza podchodzimy do tego spokojnie i bez jakichs specjalnych oczekiwan. Znajac Niemców sa bardzo skrupulatni i sprawdza wszystko bardzo dobrze zanim zdecyduja sie na współprace. Nadzieja jest ! Dla nas nowe doswiadczenie "na polu minowym" które jest rozległe i ciężkie do przejscia.

Zobacz zdjęcia
25 pażdziernika 2009

31 - go pażdziernika 2009 o godz 18 tej w szkole podstawowej w Lipie odbędzie się nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów Stowarzyszenia
na wniosek Zarzadu Stowarzyszenia z 16 tego pażdziernika
Program;
Ocena pracy Zarzadu Lipa Zdrój
Zmina statutu Stawarzyszenia w pkt - możliwosć prawadzenia działalnosci gospodarczej,
Inne uchwały zależnie od koniecznosci
--------------------------------------------------------------------------------------
Jednogłosnie został zmieniony statut z dodaniem działalnosci gospodarczej.
W zwišzku z tym, że poczta przychodzi na różne adresy zmienilismy siedzibę Stowarzyszenia na Lipowa 19 wstrzymało się 2 osoby
Poza tym przyjęlismy 4 nowych członków zwykłych i 3 wspierajacych.
W zebraniu wzięło udział wymagane 2/3 ogólnej liczby członków uprawnionych do głosowania.
Dokumenty zostały wysłane do sadu do Rzeszowa.

Zobacz zdjęcia
25 tego pażdziernika 2009

W godzinach popołudniowych w niedzielę 25 tego pażdziernika uczestniczylismy w skromnej uroczystosci upamiętniajacej bitwę odziałów partyzanckich pod Kochanami w 1943 r.
Nasza delegacja złożyła kwiaty na pomniku partyzantów
Przysłowie madre mówi " Jeżeli naród nie wyciaga wniosków ze swojej historii jest skazany na jej powtórkę"

Zobacz zdjęcia
14 pażdziernika 2009

Zbliża się swięto Wszystkich Swiętych. Nasza ziemia lipska, dabrowska, wolska, goliszowska usłane sa grobami poległych i pomordowanych.
Nie apelujemy o odwiedzanie ich, ale o pamieć o nich. Nie mamy się co wstydzić naszej histori. Wszystkich co oddali życie za nas czcimy na równi. Niekiedy ten prosty chłop co uciekał do lasu przed robotami, lub obozem nie wiedział, czy idzie do prawicy, czy do lewicy, do AK, czy do AL. Dla nas jestescie bohaterami.

Zobacz zdjęcia
10 pażdziernika 2009

W sobotę znakowalismy 2 szlaki turystyczne. Jeden granatowy prowadzi z Zaklikowa przez Kolonię Łysaków, drugi " Szlak pamięci historynej" tyczony był z Rzeczycy Długiej do Lipy Przez Goliszowiec, Kruszynę i Janiki . Tego ostatniego szlaku oznaczylismy połowę. Myslimy w najbliższy piatek znakowac dalej. Wszystkich lipskich szlaków będzie 7. Wszystkie kończa sie w Lipie na " działce pod dębami" Na wiosnę oznaczylismy szlak fioletowy Lipa mosty Lipa działka przez Goliszowiec. Po oznakowaniu wszystkich szlaków wykonamy tablice punktowe z opisem na przecięciach szlaków i planujemy wydrukować mapę wykonana przez Mirka Biszczaka. / zdjęcia dodamy/

Zobacz zdjęcia
09 pażdziernika 2009

15 tego pażdziernika mija rok od chwili rejestracji stowarzyszenia w sadzie. Przez ten czas mamy porażki, ale mamy też sukcesy. Każdy sukces okupiony jest ciężka praca, zabieganiem o sprawę przez naszych członków. Jak mówi chińskie przysłowie " porażka jest korzeniem a sukces drzewem".
Mamy nadzieję że te porażki nas cos nauczyły.
25 tego pażdziernika o godz 9,00 tej w kosciele parafialnym w Lipie zostanie odprawiona msza sw w pierwsza rocznicę rejestracji "Lipa Zdrój". wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY; KS KANONIKOWI STANISŁAWOWI MROCZKOWI ZA DOBRE SŁOWO A WAM WSZYSTKIM ZA LICZNY UDZIAŁ

Zobacz zdjęcia
24 wrzesnia 2009

W DZNIU 27 WRZESNIA ORGANIZYJEMY WRAZ Z SOŁECTWEM I MIESZKANCAMI GOLISZOWCA UROCZYSTOSC KU CZCI OFIAR POMORDOWANYCH W PACYFIKACJACH WSI GOLISZOWIEC, JANIKI, KRUSZYNA. WE WRZESNIU 1942r PRZEZ HITLEROWCOW.
PRZEWIDUJE SIE UDZIAL WOJSKA, POLITYKOW I MEDIOW.
ROZPOCZECIE UROCZYSTOSCI GODZ 13,OO PRZED POMNIKIEM POMORDOWANYCH W GOLISZOWCU.
MSZE SW ODPRAWI PROBOSZCZ PARAFII LIPA KS WLADYSLAW KOZAK.
PRZEWIDUJEMY TAKZE POCZESTUNEK Z KUCHNI POLOWEJ.
HONOROWY PATRONAT PELNI STAROSTA STALOWOWOLSKI P WIESLAW SIEMBIDA - dopisali goscie , Państwo i pogoda.

Zobacz zdjęcia
23 wrzesnia 2009

Dzisiaj odebralismy samochod Volkswagen T - 4. Jest to dar Komendy Wojewodzkiej Policji w Rzeszowie. Samochod posiada 9 miejsc i jest w dobrym stanie techniczym. DZIEKUJEMY! Jest to pierwszy tak poważny dar dla nas. Podczas uroczystosci w Goliszowcu zrobił już 140 km przywożac i rozwożac gosci

Zobacz zdjęcia
20 wrzesnia 2009

Poswiecenie sztandaru Stowarzyszenia w kosciele Matki Boskiej Czestochowskiej w Lipie. Msze celebruje; ks Władysław Kozak i Stanisław Mroczek

Zobacz zdjęcia
07 wrzesnia 2009

Na zaproszenie Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli uczestniczylismy w seminarium n t zrodeł energii odnawialnej z min prof Szyszko w auli KUL w Stalowej Woli

Zobacz zdjęcia
06 wrzesnia 2009

Rozmawialismy z P Józefem Krawiczem na temat odwiertu nr 3 w Lipie .
Całosć wywiadu zostanie umieszczona na stronie w formie dzwiękowej.

Zobacz zdjęcia
13 wrzesnia 2009

Na zaproszenie P Janiny Walickiej z hurtowni "PENO" z Łętowni goscilismy na wystawie wikliny w Łowisku.

Zobacz zdjęcia
13 wrzesnia 2009

Na zaproszenie Starostwa Powiatowego w Nisku bralismy udział w dorocznych dożynkach , które odbywały się w pięknym Krzszowie.
Program imprezy imponujšcy. Pogoda złosliwa ale ogólnie OK.
Dziekujemy Wam za promowanie Lipy. Zyczymy dalszych sukcesów.
Zdj 1
Wojt Gminy Krzeszów Stanisław Nowakowski z Barbara Drzewi czyli moja żona rodzona i chyba ja - bo to trzecie jakies przygrubawe

Zdj 2
Starosta nizanski Wladysław Pracoń wójt Krzeszowa Sylwek Dasko i my

Zobacz zdjęcia
06 wrzesnia 2009

Tak będzie wyglšdać srodek /kanwa/ naszego sztandaru Stowarzyszenia i Lipy. Wyszyty został przez Małgorzatę Stelmach i jej corkę Angelikę Stelmach z Kępy Rzeczyckiej Praca trwała ok 2 miesięcy. Pochłonęła kilometry nici i tony cierpliwosci . Efekt zobaczycie na poswięceniu w dniu 20 wrzesnia w niedzielę o godz 9,00 w kosciele w Lipie. Należy dodać, że dalsze czesci wykonuja p J Bednarczyk i A Dudek z Lipy
Chcemy aby ten sztandar był symbolem jednosci mieszkańców Lipy. Poprzez uczestnictwo w uroczystosciach organizowanych poza Lipa będzie on naszym ambasadorem.

Zobacz zdjęcia
05 wrzesnia 2009

Na tych zdjęciach zobaczycie ludzi którzy zmienili oblicze nie tylko Lipy Gminy Zaklików ale być może powiatu Stalowa Wola.
Zebranie wiejskie wyraziło zgodę na przekazanie działek pod budowę sanatorim w Lipie. Konieczne posunięcie które otwarło drogę Radzie Gminy Zaklików do przeznaczenia tych terenów pod uzdrowisko. Teraz 25 tego wrzesnia Rada Gminy podejmuje dalsze kroki w tym kierunku tzn daruje działki Stowarzyszeniu Lipa Zdrój lub nie. Zobaczymy. My przygotowujemy wszystkie niezbędne dokumenty aby nie było przeszkód prawnych ku temu.

Zobacz zdjęcia
04 wrzesnia 2009

Spotkanie Stowarzyszenia Lipa Zdrój z Radnymi Lipy . Dziękujemy wszystkim za przybycie Poruszalismy pozyskanie dla Lipa Zdrój i przewidywanej spółki terenów pod bazę sanatoryjna.
Wszyscy radni nas popieraja. DZIĘKUJEMY !

Zobacz zdjęcia
30,08,2009

Lipa z lotni. Na zyczenie członków Lipa Zdrój dodaję zdjęcia

Zobacz zdjęcia
30,08,2009

Budynek remizy
Wiem, że to jest sprawa gminy i OSP Lipa ale pozwoliłem umiescić tu historię tego budynku . Mam do niego stosunek osobisty ponieważ jestem jego projektantem i inspektorem nadzoru inwestorskiego. Projekt wykonałem w systemie " pro publico bono " a teraz sledzę historię jego powstawania. Podczas projektowania chciałem połaczyć funkcjonalnosć z wygladem dlatego taka forma archtektoniczna. Poza bryłę głównš wyrzuciłem klatkę schodowš . daje to możliwosć odłaczenia poszczególnych poziomów. Częsciowe podpiwniczenie daje możliwosć odłaczenia powierzchni technicznej od najbardziej wartosciowej na poziomie "0".
W końcu dach monsardowy bryły głównej zwiększa pow użytkowa poddasza o 35 %. To co jest umieszczone na pierwszych zdjęciach już nie zobaczycie, tam stoi już budynek.

Zobacz zdjęcia
28 sierpnia 2009

Zwozimy pierwsze egzemplarze zabyków do skansenu od darczyńców.
Pracowalismy od 17 tej do 21,30 dlatego te zdjęcja sa w nocy robione.
Mamy problem ze składowaniem, nie mamy pomieszczenia ale damy radę. Zawsze dajemy radę to teraz też. Jeżeli ktos ma jakies stare sprzęty które mu zawalaja pomieszczenie chętnie weżmiemy. Podziękowania będziemy umieszczać sukcesywnie. Tabliczki z nazwiskami darczyńców będa umieszczone obok eksponatu. Przewidywany termin otwarcia skansenu - jesień 2010 lub wiosna 2011. (Sorki nie wszystkie polskie znaki puszcza )
Ta zakładka będzie sukcesywnie aktualizowana

Zobacz zdjęcia
21 sierpnia 2009

Spotkanie mieszkańców Lipy ze starosta W Siembida, dr Zbigniewem Gola,
Wójtem R Polańskim i v ce wójt B Dabrowska w sprawie uzdrowiska.

Zobacz zdjęcia
sierpien 2009

Komisja Zarzadu Nieruchomosci z Krakowa i Rozwadowa ws oceny stanu technicznego budynku dworca PKP Lipa

Zobacz zdjęcia
lipiec 2009

Nasza delegacja uczestniczyła w złożeniu wieńca podczas uroczystosci odsłonięcia pomnika w Zdziechowicach. Naszym sasiadom i przyjaciołom ze Zdziechowic życzymy jak najlepiej.

Zobacz zdjęcia
14 marca 2009

Wizyta na dzialce pod uzdrowisko

Zobacz zdjęcia
07 sierpnia 2009

TVP Rzeszów w Lipie

Zobacz zdjęcia
24 czerwca 2009

Bylismy współorganizatorem wyjazdu na wojewódzkie zawody integracji europejskiej I m-ce

Zobacz zdjęcia
21 czerwca 2009

Wizyta nadlesniczego Janowa Lubelskiego w Lipie na działce pod dębami

Zobacz zdjęcia
21 czerwca 2009

Bylismy współorganizatorami festynu rodzinnego w Lipie

Zobacz zdjęcia
20 lipca 2009

Kurs ratowników drogowych organizowany przez KP Policji Stalowa Wola

Zobacz zdjęcia
18 lipca 2009

Organizowalismy uroczystosc odłoniecia tablicy pamiatkowej partyzantów AK Ojca Jana pod Janikami.

Zobacz zdjęcia
01 - 12 lipca 2009

Plener malarski studentów wydziału artystycznego UMCS w Lublinie

Zobacz zdjęcia
07 LIPCA 2009

Drugie spotkanie z geologami w spr odwiertu w Tarnobrzegu

Zobacz zdjęcia
02 lipca 2009

Spotkanie wójtem p Polańskim w sprawie 6 mln zł dofinansowania dla gminy Zaklików . 1.5 mln na zalew w Zaklikowie, 1,5 mln na odwiert w Lipie, 1,5 mln dla Zdziechowic wg potrzeb i 1,5 mln do podziału na resztę sołectw

Zobacz zdjęcia
02 lipca 2009

Spotkanie z pracownikami Nadlesnictwa Janów Lubelskim Janowie Lub i Rzeczycy Długiej na szkółce

Zobacz zdjęcia
04 czerwca 2009

Rajd pieszy szlakiem fioletowym

Zobacz zdjęcia
21czerwca2006

Uroczystosci na Porytowym Wzgórzu

Zobacz zdjęcia
18 lipca 2009

Wizyta na UMCS wydz artystyczny w celu omówienia pleneru malarskiego
dla studentów w lipcu. Obrazy po plenerze do odwiezienia do UMCS

Zobacz zdjęcia
01,05,2009

Czyszczenie działki pod dębami
Lipie

Zobacz zdjęcia
21 czerwca 2009

Tyczenie szlaku fioletowego

Zobacz zdjęcia
19 .03 . 2009

Spotkanie z geologami w firmie EUROWIERT Tarnobrzeg - wiosna

Zobacz zdjęcia
17 04.2009

Badania klimatu przez PAN z Warszawy w Lipie

Zobacz zdjęcia
13 marca 2009 roku

Założenie konta w Banku Ziemi Kraśnickiej w Zaklikowie oddział w Lipie i otrzymanie numeru konta, na które teraz mogą wpływać już środki pieniężne.

A oto numer konta:
84 8717 1093 2012 1201 2536 0001
12 marca 2009 roku

Podpisanie przez Wójta Gminy Zaklików umowy na przeprowadzenie badań klimatycznych niezbędnych do dalszej realizacji założeń stowarzyszenia.

Zobacz zdjęcia
8 marca 2009 roku

Odbyło się walne zebranie członków Stowarzyszenia na rzecz rozwoju miejscowości Lipa "Lipa Zdrój", w którym uczestniczyli:
Radni Lipy, Wójt i wicewójt Gminy Zaklików oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Lipie.

Zobacz zdjęcia
30 stycznia 2009 roku

Pierwsze zebranie opłatkowe Stowarzyszenia na rzecz rozwoju miejscowości Lipa "Lipa" zdrój", odbyło się w Zespole Szkół w Lipie, którą to gościnnie użyczył dyrektor tej szkoły Dariusz Chmielewski. wśród zebranych znaleźli śię: poseł RP, wice-starosta stalowowolski, wice-nadleśniczy Nadleśnictwa Janów Lubelski, radni gminy Zaklików z Lipy, księża Parafii Lipa, dyrekcja Nasycalni Podkładów w Lipie, dyrektor Banku Ziemi Kraśnickiej w Zaklikowie, przedstawiciele władz samorządowych Niska, dyrektor Aresztu Śledczego w Nisku, dyrektor Zespołu Szkół w Lipie oraz Chór z Zespołu Szkół w Lipie.

Zobacz zdjęcia
23 stycznia 2009 roku

23 stycznia odbył się wyjazd do UMCS w Lublinie, w którym uczestniczyli Jurek Drzewi, Mirosław Biszczak, Edward Winiarczyk i
Bartosz Drzewi.

Zobacz zdjęcia
22 stycznia 2009 roku

Odbył się wyjazd do Horyńca Zdroju w celu obejrzenia tamtejszego Sanatorium Uzdrowiskowego "BAJKA".
Byli tam: Jurek Drzewi, Sylwester Daśko, Zbyszek Chamera, Andrzej Solpa, Marek Życzyńki.

Zobacz zdjęcia
1 grudnia 2008 roku

Odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Stowarzyszenia B-4 z Rzeszowa prowadzącymi projekt ” Wspólny Szlak – projekt na rzecz integracji wiejskich organizacji pozarządowych ” finansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
10 listopada 2008 roku

Odbyło się spotkanie z panią Kamilą z Inkubatora Inicjatyw Społecznych przy starostwie stalowowolskim.
21 października 2008 roku

W dniu 15 października 2008 roku zostaliśmy zarejestrowani w Krajowym Rejestrze Sądowym Stowarzyszeń pod numerem:
0000315615
5 września 2008 roku

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Lipa "LIPA ZDRÓJ" wybrany na zebraniu w dniu 5 września 2008 roku:
prezes - Jerzy Drzewi
Wiceprezes - Sylwester Daśko
Wiceprezes - Zbigniew Chamera
Skarbnik - Paweł Garbacz
Sekretarz - Artur Gierak

Komisja rewizyjna:
przewodniczący - Marek Życzyński
członek - Mirosław Biszczak
członek - Eugeniusz Trzuskot
28 sierpnia 2008 roku

Rozpoczęliśmy procedurę rejestracji Stowarzyszenia w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie.
25 sierpnia 2008 roku

Zebrani w dniu 25 sierpnia 2008r. w Lipie postanawiają założyć stowarzyszenie, którego pełna nazwa będzie brzmieć:
Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Lipa "LIPA ZDRÓJ"
z siedzibą w miejscowości Lipa, ul. Sandomierska 220, 37 - 470 poczta Zaklików.
Uchwała została przyjęta przez zebranych jednogłośnie.
Od tego dnia rozpoczęliśmy rejestrację naszego Stowarzyszenia w sądzie.Content Management Powered by CuteNews
Copyright 2009 Lipa Zdrój - All rights reserved.
Design by Inventive Studio Projektowe
Ilość odwiedzin:
Napisz do nas